Для птиці

Раціон харчування домашньої птиці

Оскільки домашня птиця характеризується всеїдністю, її раціон повинен бути різноманітним. При цьому 60-75% загального складу кормів для птахів має становити зерно, з якого пташиний організм отримує необхідні для розвитку вуглеводи і клітковину.

Крім того, в раціоні годування домашніх птахів, особливо сприйнятливих до їжі молодих особин, обов'язково повинні бути присутні якісні комбікорми для птахів. З представленої лінійки продукції ТМ "Feed & Life" ви зможете вибрати відповідне найменування з урахуванням різновиду домашньої птиці, породи кожного з видів, ваги і т.п. Від перерахованих параметрів будуть залежати і витрати корму для птиці.

Норми корму для птиці

Якість м'яса птиці та несучість безпосередньо залежать від того, наскільки правильно складені рецепти комбікормів для птиці. Рекомендовані норми корму для птиці в залежності від його походження виглядає так:

 • соковитий корм (рослинна складова) - від 20 г для курей до 150 г для гусей;
 • рибне борошно (тваринна складова) - від 15 г для курей до 25 г для качок;
 • ракушняк та крейда (мінеральна складова) - від 2% всього раціону для молодняку до 6% для дорослої птиці.

Режим годування птиці

В першу чергу режим годування птиці залежить від віку особин.

Пташенята в перші дні життя потребують 5-6-разового харчування протягом дня. А починаючи з 2-го по 3-4-й тиждень подача корму скорочується до 3-4 разів на день з поступовим переходом на дорослий режим.

Годування дорослих птахів здійснюється 2 рази на добу - вранці та ввечері. З ранку раціон становить м'який і теплий корм, а перед сном - сухе зерно.

Другим фактором, що впливає на режим годування птиці, є умови її утримання. На фермах з просторими вигулу корм подається 1 раз на добу - тільки вранці. В разі утримання птиці в клітинах частота харчування збільшується до 3-х разів на день.

Питання / відповідь

Отримайте відповіді на актуальні питання від фахівців Feedlife

Де можна купити комбікорм для птахів оптом?

Купити комбікорм для птахів оптом можна в інтернет-магазині компанії «Фідлайф». В асортименті представлена продукція Feed&Life™, розфасована в мішки вагою 10 і 25 кг, і Норма Plus™, розфасована в мішки вагою 25 кг.

Як купити комбікорм для птахів безпосередньо з заводу?

Найпростіше це зробити, оформивши замовлення в інтернет-магазині «Фідлайф». Для цього перейдіть в розділ з необхідним типом продукції для вашого вида птахів, вкажіть потрібну кількість мішків відповідної ваги і натисніть «Купити». Після чого відкрийте кошик і завершити оформлення замовлення.

Чим годувати птахів взимку?

Головне завдання в зимовий період року - забезпечити птахів енергією. Тому корми повинні містити великий відсоток білків і вуглеводів. До багатих протеїнами продуктів належать злакові та бобові культури, а також дріжджі. Для забезпечення організму енергією птахам дають крохмаловмісну варену картоплю (100 г на 1 голову). 

В холоди корисним для птахів є і соковитий корм - буряк, гарбуз, морква, брюква, які потрібно давати шматочками. З метою збагачення звичайного раціону вітамінами до нього рекомендується додати трав’яне і хвойне борошно. 

Також з продуктів в зимовому меню птахів бажаними є кисле молоко, макуха, шрот. А ще можна готувати вологі мішанки на сироватці або теплій воді з суміші зерна, трав'яного борошна, борошняних відходів, вареної картоплі та мінеральних кормів.

Чим годувати птахів влітку?

У літні місяці підтримувати баланс в харчуванні домашніх птахів легше, ніж в зимові. Додатковим джерелом вітамінів і поживних речовин для птахів на вигулі слугує свіжа зелень, личинки, дощові черв’яки. 

Крім того, пернатим рекомендується давати:

 • злакові (пшеницю, ячмінь);
 • картоплю, коренеплоди;
 • зернобобові (горох, кукурудзу);
 • борошнисті корми (висівки, вівсяну крупу);
 • молочнокислі продукти (сир, кисле молоко);
 • білкові рослинні корми і харчові добавки (шрот, макуху, кормові дріжджі);
 • кісткове борошно, тваринний корм;
 • черепашник або мелену крейда;
 • кухонну сіль.