Для птиці

Раціон харчування домашньої птиці

Оскільки домашня птиця характеризується всеїдністю, її раціон повинен бути різноманітним. При цьому 60-75% загального складу кормів для птахів має становити зерно, з якого пташиний організм отримує необхідні для розвитку вуглеводи і клітковину.

Крім того, в раціоні годування домашніх птахів, особливо сприйнятливих до їжі молодих особин, обов'язково повинні бути присутні якісні комбікорми для птахів. З представленої лінійки продукції ТМ "Feed & Life" ви зможете вибрати відповідне найменування з урахуванням різновиду домашньої птиці, породи кожного з видів, ваги і т.п. Від перерахованих параметрів будуть залежати і витрати корму для птиці.

Норми корму для птиці

Якість м'яса птиці та несучість безпосередньо залежать від того, наскільки правильно складені рецепти комбікормів для птиці. Рекомендовані норми корму для птиці в залежності від його походження виглядає так:

  • соковитий корм (рослинна складова) - від 20 г для курей до 150 г для гусей;
  • рибне борошно (тваринна складова) - від 15 г для курей до 25 г для качок;
  • ракушняк та крейда (мінеральна складова) - від 2% всього раціону для молодняку до 6% для дорослої птиці.

Режим годування птиці

В першу чергу режим годування птиці залежить від віку особин.

Пташенята в перші дні життя потребують 5-6-разового харчування протягом дня. А починаючи з 2-го по 3-4-й тиждень подача корму скорочується до 3-4 разів на день з поступовим переходом на дорослий режим.

Годування дорослих птахів здійснюється 2 рази на добу - вранці та ввечері. З ранку раціон становить м'який і теплий корм, а перед сном - сухе зерно.

Другим фактором, що впливає на режим годування птиці, є умови її утримання. На фермах з просторими вигулу корм подається 1 раз на добу - тільки вранці. В разі утримання птиці в клітинах частота харчування збільшується до 3-х разів на день.