Раціон гусей і качок
На відміну від інших домашніх птахів, організм водоплавних має свої особливості. Так, розвинена мускулатура шлунка гусей дозволяє їм засвоювати на 50% більше клітковини в порівнянні з іншими представниками сімейства. А завдяки особливостям кішківника качок обмін речовин у них відбувається набагато інтенсивніше, ніж у курей і гусей. Тому до формування збалансованого раціону цих птахів потрібно підходити відповідним чином.
Для гусей і качок, що вирощуються промисловим способом, підходять як сухі, так і комбіновані корми. Оптимальний за складом комбікорм для качок та гусей можна знайти в асортименті продукції ТМ «Feed & Life».
Склад корму для гусей і качок
Питання, яке виникає у фермерів в першу чергу, - скільки потрібно корму качкам. До складу комбікорму для качок в дорослому віці повинні входити наступні компоненти в таких пропорціях:
- зернові корми - 60-75%;
- шроти - 5-10%;
- трав'яне борошно - 5-10%;
- мінеральні корми - 4-6%;
- кормові дріжджі - 3-4%;
- корми тваринного походження - 2-4%.
Тим, кого цікавить, скільки корму потрібно гусям, фахівці радять дотримуватися обсягу комбікорму в 330 г в добу.
Режим годування гусей і качок
Фактичні витрати комбікорму для гусей і качок визначаються виходячи з вікових груп, яких виділяють три:
- 1-3 тижні;
- 4-8 тижнів;
- 9-26 тижнів.
Молодняк качок у віці 1-3 тижнів годують гранульованим кормом діаметром 2-3 мм, гусей - 2-4 мм до 6-ти разів на день. Птахів старше 3-х тижнів переводять на комбікорм для качок діаметром 5-6 мм, гусей - 4-8 мм.
На різних вікових стадіях норми корму для гусей і качок контролюються за такими показниками, як жива маса, продуктивність, якість і виводимість яєць.
При цьому важливо пам'ятати, що енергію корму для гусей не можна різко підвищувати або знижувати в племінній сезон.