Для великої та дрібної рогатої худоби

Кормовий раціон великої та дрібної рогатої худоби

Молочна і м'ясна продуктивність як дрібної, так і великої рогатої худоби головним чином залежить від стану кормової бази. Тому раціон для корів, кіз і овець повинен складатися на основі рекомендованих норм годування.

У стійловий період раціон великої рогатої худоби повинен складатися головним чином з грубих кормів для тварин. Для підвищення апетиту і молокогонних здібностей тваринам корисно давати соковиті й концентровані корми. Також доцільно використовувати комбікорми ТМ «Feed & Life», витрати яких на одну голову за період відгодівлі становлять від 40 кг до 585 кг.

Якщо бажаним результатом відгодівлі корів або биків є високі надої і якісне м'ясо, то при вирощуванні кіз або овець ще важливо подбати про стан їх вовняного покриву. Щоб вовна овець була густою та красивою на вигляд, тварини регулярно потребують отримання кормів, що містять у складі сірку.

Склад корму для великої та дрібної рогатої худоби

До складу повноцінних комбікормів для великої і дрібної рогатої худоби від ТМ «Feed & Life» входять:

  • сирий протеїн;
  • суха клітковина;
  • амінокислоти;
  • мінерали;
  • вітаміни і мікроелементи.

Процентний вміст компонентів у кормах для рогатої худоби відрізняється в залежності від віку особин.

Режим годівлі великої і дрібної рогатої худоби

Дорослих особин дрібної та великої рогатої худоби краще годувати 3 рази на добу. Соковиті 1 зернові корми рекомендується давати вранці та вдень, грубі - при кожному годуванні, а менш поживні - ввечері. При цьому спочатку дають концентрати, після них - соковиті корми, в кінці - грубі корми.

Якщо в період випасання тварини проводять на пасовищі не менше 13-ти годин, від додаткової підгодівлі можна відмовитися.