Кролі частіше за інших домашніх тварин схильні до різних хвороб. Причина цього – слабка імунна система. Тому, перш ніж зайнятися розведенням кроликів, бажано ознайомитися з переліком найбільш поширених захворювань, до яких схильні ці ссавці родини зайцевих. Тим більше, що практично усі хвороби розвиваються стрімко, і важливо вчасно розпізнати симптоми, щоб розпочати лікування.
Усі хвороби кроликів можна умовно поділити на дві групи: в одну входять ті, які не становлять особливої небезпеки для життя тварин, в іншу – ті, які можуть призвести до летального наслідку.
Безпечні хвороби кроликів
До незаразних, а отже безпечних, захворювань кролів належать:
Харчові розлади
- виникають як у кроленят внаслідок переходу на жорстку їжу, так і у дорослих особин через поїдання недоброякісних кормів.
Симптоми: здуття живота, відсутність випорожнень, дуже рідкий кал.
Лікування: кроленят вранці і ввечері напувають спеціальним розчином (1 таблетка синтоміцину на 2 л води). Дорослих особин протягом 12 годин тримають на голодній дієті, після чого годують сумішшю з вареної картоплі і м'якого корму.
Авітаміноз
- захворювання виникає через незбалансоване харчування.
Симптоми: відсутність апетиту, уповільнення росту, сухість очей, нежить, кров в яснах, облисіння спини.
Лікування: щоб позбутися авітамінозу, рекомендується урізноманітнити їжу кроликів травою, овочами і фруктами, натуральними комбікормами із вмістом вітамінів.
Глисты
- зараження паразитичними черв'яками відбувається у разі недотримання санітарних умов у приміщенні, де утримують і вигулюють кролів.
Симптоми: спрага, швидке схуднення, часте сечовипускання, слиз у калі, облисіння.
Лікування: показані препарати Левамізол 10%, Альбендазол, Шустрик. Також ефективний прийом всередину відварів з насіння гарбуза, полину, хвої.
Дерматікоз
- цією хворобою кролики заражаються через грибок, сприятливим середовищем для розвитку якого є брудні клітки.
Симптоми: свербіж, лущення шкіри, виділення сукровиці на уражених ділянках.
Лікування: шерсть з уражених ділянок шкіри видаляють, після чого наносять на рани протигрибкові препарати (Канестін, Феністил, Суролан).
Інфекційний стоматит
- до недуги схильний молодняк віком від 20 до 90 днів.
Симптоми: почервоніння губ, носа, язика; рясне виділення слини, поява виразок на уражених ділянках слизової, випадіння шерсті.
Лікування: на рани наносять антибактеріальні мазі та гелі за призначенням ветеринара.