Головна відмінність бройлерів від звичайних тварин і птахів полягає в інтенсивних темпах росту за короткі проміжки часу. Щоб зростання не сповільнилося через брак необхідних поживних речовин, отримуваних з їжею, поголів'я, що вирощується «на м'ясо», треба правильно годувати.
Види кормів, які сприяють зростанню бройлерів
Бройлерів прийнято відгодовувати згідно з класичною схемою. Вона складається з 4-х фаз годування і адаптованих до них збалансованих раціонів у готовому вигляді: престарту, старту, гроувера, фінішу. У спрощеному вигляді зі схеми виключається престартова фаза.
Готові комбікорми застосовуються з урахуванням віку бройлерів:
- Старт. Орієнтований на відгодівлю новонароджених особин бройлерних порід (курчат, поросят та ін.). Найбільшу частку у його складі становить білок.
- Гровер. Завдяки його введенню в раціон бройлери, які підросли, інтенсивно нарощують м'язову масу.
- Фініш. Призначений для годування дорослих бройлерів і містить в собі великий відсоток вітамінів і мінералів.
Усі спеціалізовані комбікорми розроблені відповідно до норм окремих кросів тварин і птахів. Інформація про крос, для якого призначений той чи інший корм, вказана у відповідному сертифікаті якості. Прекрасним варіантом для годування бройлерів є корми і добавки, що випускаються українським заводом «ФІДЛАЙФ». В асортименті ТМ «Feed&Life» можна підібрати продукцію, яка прискорить зростання вирощуваних вами бройлерів конкретного виду.
Яка їжа і в які періоди допомагає прискорити зростання бройлерів
Розберемо докладніше, який корм можна давати різним видам бройлерів і на яких етапах життя.
Кури
Система годування курчат така:
0-5 днів. Раціон пташенят складається з дрібно порубаних варених яєць і сиру, якими птахів годують 8 разів на добу. Потроху починають давати комбікорм (20-25 г), поступово збільшуючи дозу.
6-10 днів. У невеликій кількості до раціону курчат додають грубі корми: яєчну шкаралупу, подрібнені мушлі (2-3 г). Також корисні крейда і риб'ячий жир. Додатково раціон можна урізноманітнити тертою морквою (5-30 г). Для профілактики рахіту у птахів незамінним є вітамін D. А якщо вирішите віддати перевагу комбікорму - вибирайте стартовий набір.
11-20 днів. Раціон птиці поповнюється вареною картоплею, відвареною рибою, борошном, соняшниковою макухою. Частота годування скорочується до 6-ти разів на добу. З метою прискорення росту сухий корм рекомендується розбавляти молочними продуктами (наприклад, кислим молоком).
21 день і більше. Курчатам починають давати кукурудзяне борошно (150 г на добу), трохи пізніше переходять на кукурудзу. Завдяки їй м'ясо курячих тушок має приємний жовтуватий відтінок. У цей період курчат годують злаковою сумішшю з роздробленої пшениці (200 г) і ячменю (150 г). Харчування стає 4-разовим.
Старші 1-го місяця. Коли вага курчати досягає 500 г і більше, раціон молодняка замінюють на дорослий. Він складається вже з цільного зерна, крейди, дріжджів, вітамінів, подрібнених мушель, трав'яного борошна. Також доповнюється фінішним комбікормом.
2 місяці. Після досягнення цього віку змін у раціоні не відбувається. Кури-бройлери, які вирощуються на м'ясо, приблизно за 55 днів свого життя набирають максимально можливу вагу, і на цьому їх подальше зростання припиняється.