Чим годувати місячних телят?

Голосів:

Чим годувати місячних телят?
X
img

Поставте запитання фахівцю

Чим годувати місячних телят?

Щоб молодняк великої рогатої худоби (ВРХ) швидко виріс здоровим і здатним до продовження роду, телятам потрібно забезпечити правильний догляд і повноцінне харчування. Останнє відрізняється від звичного харчування дорослих особин і має свої особливості, про які й піде мова у цій статті.

 

Молочне вигодовування місячних телят

 

Новонароджені телята мають слабкий імунітет. Тому протягом перших 10-ти днів життя основу раціону теляти має складати свіжовидоєне молозиво – натуральне джерело мікроелементів і вітамінів, які активують імунну систему. Молозиво є першим молоком, яке з'являється у корови відразу після пологів. Залежно від ваги малюка норма молозива становить 1,5-2,5 л на добу.

 

Якщо ж материнського молозива недостатньо, слід заповнити нестачу аналогічним продуктом від іншого корови або зробити прикорм самостійно. Для приготування молозива змішують 1 л свіжого молока від корови після отелення, 15 мл риб'ячого жиру, 3 яйця і 5 г солі. Новонародженому теляті дають 1 л однорідної суміші у нерозбавленому вигляді, а для наступних годувань розводять кип'яченою водою у співвідношенні 1:1.

 

Теляті дають молозиво вже через 30-60 хвилин після народження. Якщо цього не зробити, новонароджений почне обсмоктувати предмети, які знаходяться навкруги, і як наслідок може підхопити небезпечне захворювання. Температура молозива має бути приблизно 37 °С, оскільки вживання холоднішого пиття викликає у незміцнілого організму розлад кишківника. У перші 4 дні частота годування становить 4 рази на день, а починаючи з 10-го дня дитинча корови переводять на 3-разовий раціон. Весь час випоювання молозивом теля утримують в окремій сухий клітці у теплому і провітрюваному приміщенні без протягів.


Починаючи з 3-го дня життя, теляті важливо забезпечити вільний доступ до води. У перші 2 тижні життя напувалка тварини повинна бути наповнена чистою кип'яченою водою з температурою від + 35 °С до 37 °С, старшим малюкам можна давати просту воду з температурою від + 20 °С до + 25 °С.

 

В наявностi
КК 63-1. Откорм для молодняка КРС, 7-12 месяцев

КК 63-1. Откорм для молодняка КРС, 7-12 месяцев

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити
В наявностi
КК 62-1. Старт для телят, 3-6 месяцев

КК 62-1. Старт для телят, 3-6 месяцев

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити
В наявностi
КК 64-1. Откорм 2 для КРС, 13-18 месяцев

КК 64-1. Откорм 2 для КРС, 13-18 месяцев

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

 

Після 2-тижневого вигодовування молозивом і молоком матері теля переводять на збірне молоко і замінники незбираного молока (ЗНМ) без рослинних протеїнів. Іноді можна давати малюкові відвійки (знежирене молоко) або годувати кислим молоком, приготовленим на їхній основі (на 1 л закваски вам знадобиться 38-40 л відвійок). Такого типу харчування радять дотримуватися до досягнення телям 1 місяця.

 

До 3-тижневого віку телят бажано підгодовувати із соскових напувалок. Також практикується і підсисний метод (тривалістю до 5-ти днів), у якого є ряд переваг:

 

надходження молока невеликими порціями, що має важливе значення для незміцнілих телячих шлунків;
краще засвоєння їжі, яка надходить завжди чистою і теплою;


підвищення рівня імуноглобулінів швидшими темпами;


збільшення приросту ваги на 30%;


зниження ризику виникнення захворювань.

 

Комбіноване годування місячних телят

 

Тритижневих телят корисно годувати цільними зернами вівса або ячменю – це сприяє швидкому розвитку шлунка і жувальних м'язів. Ближче до 4-го тижня життя у раціон теляти можна додавати варену картоплю, натерту моркву, кормові буряки і подрібнені, рідкі злаки (вівсянку, манку). Взагалі, легкозасвоюваною рослинною їжею малюків можна починати підгодовувати одночасно із введенням до раціону відвійок.

В наявностi
КК 60-1. Комбикорм-концентрат для дойных коров

КК 60-1. Комбикорм-концентрат для дойных коров

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити
В наявностi
КК 61-1. Престарт для телят, 0,5-2 месяцев

КК 61-1. Престарт для телят, 0,5-2 месяцев

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

 

Телят у віці 1 місяця також корисно підгодовувати невеликою кількістю сіна з листям бобових (рекомендована добова норма становить 1 кг). Чисте, злегка підв'ялене сіно теляті можна давати декількома способами. По-перше, змочувати соляним розчином і у такому вигляді накладати у годівницю. Сіль застосовується для профілактики появи паразитів у кишківнику молодняка. По-друге, сіно можна підвішувати у клітці на висоті приблизно 10 см над спиною теляти.

 

Другий спосіб кращий, оскільки у цьому разі теля не відволікається на обсмоктування предметів навколо. З ростом телят порцію сіна поступово збільшують – до 1,5 кг до 3-місячного віку. Варто відзначити, що перехід на будь-який інший тип харчування має бути плавним, тому що різка зміна раціону викликає у тварини розлад кишківника.

 

У перший місяць життя телятам починають давати комбіновані корми. Оптимальним варіантом є стартовий комбікорм, у якому містяться усі необхідні для росту ВРХ вітаміни, мінерали та інші корисні речовини. Комбіновану суміш можна приготувати своїми руками на основі вівса, пшениці, кукурудзи, ячменю з додаванням рибного та трав'яного борошна, соняшникового шроту, кормових дріжджів, солі, крейди, вітамінів і фосфатів.

 

Але набагато зручніше і економічно вигідніше використовувати готові комбікорми для великої рогатої худоби від українського заводу-виробника «Фідлайф». У лінійці спеціалізованої продукції представлений престарт для телят віком 0,5-2 місяці ТМ «Feed&Life». Гранульований комбікорм-концентрат розроблений з урахуванням усіх особливостей травлення тварин на початковому етапі життя і повністю забезпечує потреби телят у необхідних для зростання і розвитку поживних елементах.

Оцініть матеріал:

Натисніть на зірочку, щоб проголосувати!

Кількість голосів:

Ви вже проголосували!

Ваш голос врахований!

Середній рейтинг / 5

Статті по темі