Чим годувати дорослих індиків?

Голосів:

Чим годувати дорослих індиків?
X
img

Поставте запитання фахівцю

Чим годувати дорослих індиків?

Індичатина – цінний дієтичний продукт. Але щоб отримати смачне м'ясо, індикам необхідно забезпечити повноцінне харчування. Птахи, незалежно від стадії розвитку, потребують вітамінно-мінерального комплексу. І якщо одних кормів недостатньо, в раціон вводять добавки.

Для птахів важливі:

 білки (28-30%) – сприяють швидкому зростанню (зерно, риба, м'ясо, кисломолочний сир);


жири (4%) – потрібні для накопичення енергії, збереження тепла і підвищення несучості (зерно, макуха, горіхи);


вуглеводи (60-65%) – допомагають підвищити продуктивність (комбікорми, зерно, трави, соковиті корми);


вітаміни – незамінні для всіх обмінних процесів;


мінерали і мікроелементи – допомагають прискорити зростання, збільшити несучість, зміцнити імунітет і кістки (м'ясо-кісткове борошно, крейда, черепашки, зелень).

Оскільки в жодному продукті немає повного набору необхідних корисних речовин, крім основної їжі птахам слід давати різні підгодівлі. Підбирати добавки треба відповідно до сезону і життєвого циклу індиків.

Що їдять індики?

В основі пташиного раціону знаходиться зерно і зернові мікси (70%). Індики люблять пшеницю, ячмінь, гречку, горох, кукурудзу та ін. Щоб птахи добре засвоїли їжу, зерно рекомендується перед годуванням подрібнити.

 

Корми для індиків:

 


зерно і злаки;

крейда і черепашки;

овочі;

м'ясо-кісткове борошно;

зелень;

шрот;

сіно;

макуха.

 

З овочів індикам можна давати нарізану моркву, відварену картоплю, буряк і капусту (15% раціону)

Влітку птахи їдять різні трави, наприклад люцерну, кропиву і конюшину. Взимку ж, коли немає свіжої зелені, їм рекомендується давати сіно і хвою. Також, гарною підгодівлею, що впливає на імунітет і розвиток кістяка, є черепашки і крейда.

Всю їжу для індиків треба солити (на день не більше 0,5 г солі на 1 особину). Також, птахам треба забезпечити вільний доступ до свіжої питної води.

Щоб запобігти зниженню несучості і погіршенню якості яєць, пернаті повинні отримувати комплекс вітамінів і мінералів. За нестачі того чи іншого мікроелементу птахи припиняють зростати.

Щоб отримати гарне м'ясо, стежте за вагою індиків. У нормі самці важать 11-19 кг, а самки – 9-12 кг. Якщо пернаті переїдають, то починають обростати жиром, а це призводить до млявості і уповільнення розвитку.

 

Заборонені для індиків продукти:

 


свіжий білий хліб;

сире м'ясо і риба;

продукти з цвіллю;

отруйні рослини (беладона, багно і т.д.);

кондитерські вироби;

залишки їжі зі столу.

Ці продукти можуть призвести до непрохідності і викликати розлад шлунку.

 

Скільки кормів має з'їсти індик (на день)?

 

зерно – 150-170 г;
коренеплоди – 150-200 г;
висівки – 20-40 г;
сіно – 50 г (зима-весна);
макуха – 10-20 г;
м'ясо-кісткове борошно – 5-10 г;
зелень – 100-250 г (на сезон);
черепашки, крейда – 10 г.

У середньому, за добу 1 птах має з'їдати 300-500 г їжі.

Дорослих особин годують тричі на день чітко за графіком. Вранці і перед сном у годівниці насипають зерно, а вдень – мішанки і овочі. У денну порцію можна додати буряк, гарбуз, картоплю і зерно.

При приготуванні мішанки враховуйте, що індики мають з'їсти її відразу ж, тому не робіть великі порції. Якщо їжа залишиться, її доведеться викинути.

 

В наявностi
ПК 12-2. Старт 2 для индюков, 6-9 недель

ПК 12-2. Старт 2 для индюков, 6-9 недель

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

Годування індиків: сезонні особливості

Взимку за низьких температур повітря птахи мерзнуть і потребують енергії, щоб зігрітися. Її джерелом виступає поживна їжа, яка має надходити тричі на день.

У холодні дні птахам важливо давати соковиті корми (натерту моркву, гарбуз і буряк) і вітамінні домішки. Свіжу траву змінює сіно. У пташнику або на вигульному майданчику можна розмістити гілки хвої і сосни.

Навесні і влітку індики потребують вітамінної підгодівлі, тому їм потрібно давати зелень, крейду і черепашки. Основна їжа – це зерно і мішанки, що складаються зі злакових міксів та води, а також вареної картоплі або тертої моркви (15%) і зелені (5%).

 

В наявностi
ПК 14-1. Финиш для индюков, 18-22 недели

ПК 14-1. Финиш для индюков, 18-22 недели

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

Життєві цикли індиків: відмінності у годуванні

Раціон птахів у різні періоди, чи то яйцекладка, племінний цикл або підготовка до забою, має відрізнятися.

Якщо на тому чи іншому етапі не переглянути меню і продовжити годувати птахів за старою схемою, вони почнуть скидати вагу і як результат – знизиться продуктивність і погіршиться якість м'яса.

Яйцекладка. Цей період триває 6-7 місяців (з березня до вересня). Птахи потребують збалансованого харчування і продуктів, які будуть стимулювати несучість і підвищувати якість яєць.

Несучок потрібно годувати 4-5 разів на день. Відмінна їжа у період яйцекладки – мішанки, зелень, овочі і зерно. Двічі на день індикам дають вологі суміші, а в інші рази вони отримують сухий корм.

Годування хоч і часті, але за вагою птахів треба стежити. Вони не повинні переїдати і обростати жиром.

Племінний період. Особливістю цього життєвого циклу є те, що у самців знижується імунітет і апетит, тому вони починають втрачати у вазі. Щоб перешкодити цьому, змініть раціон харчування. Необхідно збільшити порції бобових, зелені та овочів, а також додати до меню кисломолочний сир.
Відгодівля. За місяць до забою індиків починають посилено годувати, щоб вони наростили масу. Птахи повинні отримувати їжу у встановлений час (ранок і день – мішанки, вечір – зерно).

 

Можна додати в меню м'ясні продукти (попередньо зварені) і подрібнені волоські горіхи (50 г на 1 особину на день). Таке харчування допоможе поліпшити смакові якості м'яса.

У період відгодівлі необхідно збільшити денну норму корму – з 400 г до 800 г на 1 особину. Щоб прискорити процес нарощування маси, додайте до раціону комбікорми.

Якість індичатини і здоров'я потомства залежать від особливостей годування птахів. Індики не повинні голодувати і переїдати. Важливо також підтримувати мінеральний і вітамінний баланс.

Для досягнення високої продуктивності спостерігайте за станом і поведінкою птахів, у потрібний період змінюйте раціон і запасіться комбікормами ТМ «Feed&Life». Продукт допоможе зміцнити імунну систему індиків, забезпечить організм корисними речовинами і стимулюватиме інтенсивне зростання птахів.

Замовте комбікорми для індиків у компанії «Feed&Life» – і насолоджуйтесь смачним і корисним м'ясом індика!

Оцініть матеріал:

Натисніть на зірочку, щоб проголосувати!

Кількість голосів:

Ви вже проголосували!

Ваш голос врахований!

Середній рейтинг / 5

Статті по темі