Якщо ви вирощуєте перепелів і хочете домогтися високої продуктивності, забезпечте птахам якісне харчування. Раціон складається з урахуванням віку пернатих, мети їх утримання та сезону.
Вага новонароджених пташенят становить 6-8 г. Перепели швидко нарощують масу і у 2 місяці можуть важити 120 г. Для прискореного зростання птахам необхідно давати різні продукти – корисні і смачні.
Режим годування
Важливо не тільки те, які корми ви будете давати перепелам, а й у якому обсязі і скільки разів на добу.
Птахів треба годувати 3-4 рази на день продуктами без гнилі і цвілі. Їжа має надходити в одні й ті самі години, тому виберіть зручний для годувань час.
Увечері перепелам найкраще насипати зерно. Злаки повільно перетравлюються, тому птахи будуть ситі до ранку. Особливо важливо дотримуватися режиму під час годування молодняка – пташенята інтенсивно ростуть і погано переносять збої у харчуванні.
Продукти для годування
злаки (пшениця, овес, ячмінь) – перед годуванням краще подрібнити;
кукурудза;
бобові (соя, горох, сочевиця);
молочні продукти (кисломолочний сир і кисле молоко);
овочі (буряк, морква, капуста, картопля);
черв'яки та рибні відходи;
трава (кульбаба, конюшина, кропива, зелена цибуля та ін.) – має бути вимитою і подрібненою;
мінеральна підгодівля (крейда, яєчна шкаралупа, пісок);
чиста вода кімнатної температури.
Лотки для корму і ємності для води слід щодня чистити і промивати, а розміщувати їх краще зі зворотного боку клітки. Птахи будуть їсти і пити, просовуючи голову через прути і не розкидаючи їжу.
Годування пташенят
Перепелят до 1 місяця треба годувати за особливою схемою і поетапно переводити їх на корм для дорослих особин.
1-7 день. Пташенятам дають терті варені яйця. Продукт змішують з подрібненою яєчною шкаралупою. З 2-го дня вводять знежирений сир (на кожного птаха по 2 г), а з третього – дрібно порізану зелень. На 4-й день яєць починають давати менше, а сиру більше. Пташенята мають отримувати їжу 5 разів на день, насипати її бажано у довгі лотки.
2-4 тижні. У раціон вводять комбікорми, а годування здійснюються 4 рази на день. Можна перейти на круглі годівниці.
5-6 тижнів. Птахам дають зерно і мінеральний корм (сіль, крейда, черепашки), переводячи їх на «доросле» меню.
Зміцнілий перепел щодня з'їдає до 40 г корму, а молодняк – ще менше. З цієї причини птахів вигідно розводити в домашніх умовах. Порції маленькі, а отже і витрати на корм невеликі. При цьому, перепели дають корисне м'ясо і багато яєць.
Годування несучок
Несучки потребують збалансованого харчування. Корми мають забезпечувати птахів поживними речовинами. Дуже важливий протеїн, тому в меню додають комбікорми, молочну продукцію і зелень. На ніч у годівниці насипають злаки або зернову суміш.
Перепілка щодня з'їдає 25-30 г корму. Якщо птах буде недоїдати, то перестане нестися. Яйцекладка триває до 10-12 місяців, потім несучок забивають на м'ясо.
Щоб підвищити несучість птахів, треба додати в меню яблука, гарбуз (необхідно натерти) і рубану хвою.