Китайські свині: вирощування і годування

Голосів:

Китайські свині: вирощування і годування
X
img

Поставте запитання фахівцю

Китайські свині: вирощування і годування

Китайські свині – досить незвичайний вид, з якого можна отримати дуже смачне сало. Тварини відрізняються не тільки цікавим зовнішнім виглядом, але і своєю плідністю.

В одному посліді буває до 16-20 поросят, а кожна самка може привести потомство двічі на рік. З цієї причини, розведення китайських свиней є вигідною справою.

Щоб отримати високу продуктивність, за свинками треба правильно доглядати і смачно їх годувати.

Свині породи Мейшан ростуть повільно, але дуже швидко нарощують жировий прошарок. Їм властиве раннє осалювання, при цьому м'ясо відрізняється високою якістю. Товщина жирового прошарку становить 2,5-3,5 см (у задній частині туші), а вихід сала – приблизно 67% від живої ваги. М'ясо дуже жирне, але смачне.

Переваги вирощування:

міцний імунітет у свинок і підвищена стійкість до хвороб;
невибагливість до догляду та годування;
гарна плідність;
лагідна вдача;
легка переносимість спеки.

Китайські свині: особливості розведення

Порода Мейшан отримала назву відповідно до регіону, у якому її вивели (китайський округ Мейшань). Розведенням цих свинок для отримання сала займаються вже 400 років.

Відмінні риси породи:

низький зріст (60-70 см); короткі і товсті ноги;
довгі висячі вуха; складки на морді;
обвисле черево; маленька голова і коротке рило.
темна шкіра, вкрита щетиною переважно чорного кольору;    

 

Порода Мейшан відрізняється високою плідністю свиней. В одному посліді може бути 14-16 поросят, іноді – і 22. Незважаючи на велику їх кількість, самка в змозі вигодувати усіх.

Свиней можна парувати, коли самкам виповнилося 3 місяці, а самцям – 4. Проте для збільшення шансів на успішне виведення потомства злучку зазвичай проводять у 9-місячному віці.

Новонароджених особин слід уважно оглянути. Малюків з прямим хвостиком, який не скручується кільцем, і п'ятачком синього відтінку треба показати фахівцеві, оскільки вони можуть бути хворі.

Якщо у свинарнику знаходяться не тільки свиноматка з виводком, а й інші свині, самку з поросятами необхідно пересадити в окремий відсік. Брати малюків на руки треба обережно, щоб не торкатися боків. Ця частина у свинок дуже чутлива, і при натисканні на неї порося починає волати, а самка – дратуватися.

Свиноматка вигодовує усіх поросят з посліду, оскільки має 8-12 пар сосків. Коли настає час відлучати поросят від матері, чіпати малюків не варто. Краще пересадіть до окремої конструкції самку.

З переходом на новий режим харчування після відлучки поведінка поросят змінюється. Вони можуть сумувати і менше їсти. Боятися цього не треба – трохи терпіння і правильний догляд допоможуть повернути свинкам гарний настрій і апетит.

В наявностi
ПК 57-11. Для лактирующих свиноматок

ПК 57-11. Для лактирующих свиноматок

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

Вирощування китайських поросят: умови і вимоги

 

  Міцний свинарник. Підлога має бути з бетону, а стіни – із шлакоблоку або цегли, щоб свині не зробили підкоп і не втекли. Тварини породи Мейшан люблять рити землю і гризти дерев'яну підлогу. Це варто враховувати при облаштуванні свинарника.
  Тепле приміщення. На зиму свинарник слід утеплити. Особливо це важливо для приміщень, у яких будуть утримуватись новонароджені особини.
  Наявність вентиляції. Не можна допустити випарів сечі у свинарнику, тому треба подумати про ефективну вентиляційну систему.
  Отвори у підлозі. Щоб екскременти одразу виводилися, у підлозі необхідно зробити спеціальні канавки.
  Розміри свинарника. Розраховуються відповідно до кількості поголів'я. На одне порося потрібно виділити 3 кв.м площі, а для дорослої особини – 4-6 кв.м. У приміщенні має бути годівниця.

Гарний свинарник містить місце для утримання свиней, майданчик для вигулу і яму для купання.

Оскільки китайські поросята не пітніють, їм необхідна вода і бруд для охолодження. Щоб тварини могли вдосталь накупатися, для них необхідно облаштувати гарний «басейн».

Як і чим годувати китайських свиней?

Тваринам дають грубі корми, харчові відходи, концентрати і зелень. Щоб забезпечити свинок необхідними вітамінами і мінералами, до раціону додають конюшину і люцерну.

У меню також входить ячмінь і жито, а в разі повільного зростання – овес і кукурудза. А ще свині потребують солі і крейди.

В наявностi
ПК 51-1. Старт для поросят, 10-25 кг

ПК 51-1. Старт для поросят, 10-25 кг

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

Відгодівля китайських свиней

Поросят перед забоєм відгодовують приблизно 150 днів. Кнурів попередньо каструють. За добу у середньому одна свиня набирає 330-440 г ваги.

Відгодівля молодняка починається з тримісячного віку і ділиться на етапи:

  1. перші 8 тижнів – свиням дають не дуже поживні корми;
  2. наступні 4 тижні – збільшують кількість концентратів у меню;
  3. останні 3 тижні – в основі раціону знаходиться зерно.

Після цього апетит свині знижується, особини починають менше їсти, обростаючи жиром. Щоб прошарок сала швидше наростав, свиням необхідно давати буряк, картоплю і баштанні культури. Годівниці треба очищати після кожного годування.

Тварини потребують теплої питної води, тому поїти їх треба 2-3 рази на день.

Коли свиня досягне 8 місяців, її можна відправляти на забій. У такому віці самці досягають у вазі в середньому 200 кг, а самки – 180 кг.

Раціон поросяти на відгодівлі (на добу на 1 особину)

Корм

Зима

Літо

Харчові відходи

6 кг

2 кг

Концентрати

4,5 кг

5,3 кг

Коренеплоди

6 кг

4 кг

Сінне борошно/зелень

1,5 кг

10 кг

Сіль

65 г

50 г

Крейда

20 г

20 г

 

Щоб свині росли міцними і рідше хворіли, їм необхідно давати вітаміни і мінеральні суміші, а у період відгодівлі дуже важливий правильно складений раціон.

Для забезпечення тварин необхідними корисними речовинами у меню необхідно ввести комбікорми. І добре, якщо це буде продукція українського виробника кормів і кормових добавок – компанії «Feed&Life».

Чому? Тому що підприємство пропонує не тільки стандартні продукти, але і розробляє кормові програми на вимогу замовника – відповідно до напрямку і мети бізнесу. А ще, вся наша продукція містить необхідні для швидкого зростання і правильного розвитку тварин компоненти.

Замовте комбікорми і премікси у компанії «Feed&Life» – і отримайте високу продуктивність вже зараз!

Оцініть матеріал:

Натисніть на зірочку, щоб проголосувати!

Кількість голосів:

Ви вже проголосували!

Ваш голос врахований!

Середній рейтинг / 5

Статті по темі