Годування молодняка ВРХ: особливості та рекомендації

Голосів:

Годування молодняка ВРХ: особливості та рекомендації
X
img

Поставте запитання фахівцю

Годування молодняка ВРХ: особливості та рекомендації

Під час розведення ВРХ дуже відповідальним є утримання телят. Щоб виростити міцних тварин для племінного виробництва і з метою отримання якісної яловичини або телятини, особливу увагу необхідно приділити саме годуванню молодняка.

У перші півроку життя телята активно набирають вагу. На цьому етапі у них формується система травлення, тому їхній раціон треба взяти під суворий контроль.

Оскільки телята потребують енергії, їх необхідно забезпечити білком, вітамінними добавками та мінералами. Так вони будуть швидше рости і ставати стійкими до хвороб.

На кожному етапі розвитку теляти є свої особливості харчування. Розглянемо їх у цій статті.

Особливості годування молодняка ВРХ
Новонароджені. На початку життя телята харчуються материнським молоком. Молозивний період – дуже відповідальний, оскільки у тварини на цьому етапі формується імунна система. Молозиво забезпечує тварин усім необхідним.

Не пізніше, ніж за годину після народження малюку треба дати першу порцію свіжовидоєного молозива температурою 37 °С (4-6% від маси теляти), навіть якщо він з'явився на світ вночі. Добова норма у день народження становить 17-20%, а у наступні дні – 20-24%. За добу теля має випити 5-7 л молозива протягом трьох годувань. Якщо новонароджений маленького розміру, то добову норму йому слід розтягнути на 5-6 разів, інакше у нього виникне розлад шлунку.

На п'ятий день життя телят привчають до кип'яченої води, оскільки вона дуже важлива для нормальної життєдіяльності. Малюк має випивати до 1 л рідини через 2 години після кожного годування. За нестачі води у тварин підвищується концентрація шлункового соку, молоко збирається у згустки і з'являються проноси.

Замість води можна давати хвойні і сінні настоянки – вони підвищують апетит, що сприяє швидкому зростанню.

На другому тижні життя до раціону додають сіно. Починають з маленьких порцій, поступово доводячи до 1,5 кг у 3 місяці і до 3 кг у 6 місяців. Це допомагає заселити в організм корисну мікрофлору і зміцнити жувальні м'язи.
Раціон теляти з 3-х тижнів до 6 місяців. У два тижні тварини вже достатньо зміцніли, тому їх можна відлучати від материнського молока. У меню додають варену товчену картоплю, подрібнену моркву і незбиране молоко (молоко при цьому дають до 2-місячного віку телят). Соковиті корми збагачують раціон, нормалізують травлення і допомагають засвоювати поживні речовини. Також, можна давати обрат – 1 кг на 3-му тижні і 6-7 кг у 2 місяці.

 

В наявностi
КК 63-1. Откорм для молодняка КРС, 7-12 месяцев

КК 63-1. Откорм для молодняка КРС, 7-12 месяцев

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити
В наявностi
КК 62-1. Старт для телят, 3-6 месяцев

КК 62-1. Старт для телят, 3-6 месяцев

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити
В наявностi
КК 64-1. Откорм 2 для КРС, 13-18 месяцев

КК 64-1. Откорм 2 для КРС, 13-18 месяцев

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

Місячним тваринам дають кормові буряки і силос, спеціально підготовлений для телят (силос, призначений для дорослих згодовують з 3-х місяців). Влітку молодняк починає їсти зелену траву. Спочатку дають приблизно 2 кг зелені, а коли теля підростає, денну норму збільшують.

У 2 місяці додають висівки, зерно, макуху і комбікорм. У 3 місяці концентрати становлять вже 1,5 кг, а коли теля добре засвоює об'ємні корми, їх кількість зменшують. Всього за півроку тварина має з'їсти 170-225 кг концентратів.

У 6 місяців телятам дають:

сіно – 3-4 кг; картоплю – 1 кг;
силос – 5-7 кг; траву – до 18-20 кг.
буряк – 3-4 кг кормового або 1,5 кг цукрового;    

У 7 місяців у телят настає статеве дозрівання. На цьому етапі життя раціон теличок і бичків буде відрізнятися.Меню телиць від 7 місяців. Тварини повинні інтенсивно нарощувати масу, тому їм дають більше грубих кормів і овочів, а концентратів – навпаки, менше.

Молодняк від 7 до 18 місяців з'їдає:

сіно – 1-3 кг; солома – 1-2 кг;
сінаж – 3-10 кг; силос – 5-15 кг;
коренеплоди – 3-7 кг.    

Обсяги їжі залежать від віку телиці. Що вона старша, то більше корму їй потрібно.Годування бичків від 7 місяців. Бички потребують поживнішої їжі, ніж телиці. Тваринам необхідно давати зелені корми та концентрати.

Бичкам у 7-16 місяців дають:

сіно – 2-4 кг; сінаж – 4-5 кг;
силос – 8-11 кг; коренеплоди – 5-6 кг;
концентрати – 2-3 кг.    

 

Влітку замість овочів бикам можна давати зелень. Норма кормів розраховується згідно з віком тварин.Пасовищне утримання молодняка. Тваринам потрібні прогулянки. Це не тільки дозволяє їм щипати траву і отримувати корисні речовини, але й допомагає запобігти виникненню рахіту і запаленню шлунково-кишкового тракту.

Тварин можна починати вигулювати у 2-4 місяці, але робити це треба обережно – у прохолодні години і недовго. Регулярний вигул проводять з 6 місяців.

Молодняк має з'їдати приблизно 20 кг трави у 7-9 місяців і 30-35 кг – у 16-18 міс. Крім цього, тварини повинні отримувати й іншу їжу, тому денна норма кормів зберігається.

В наявностi
КК 60-1. Комбикорм-концентрат для дойных коров

КК 60-1. Комбикорм-концентрат для дойных коров

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити
В наявностi
КК 61-1. Престарт для телят, 0,5-2 месяцев

КК 61-1. Престарт для телят, 0,5-2 месяцев

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

Годування молодняка ВРХ: 11 рекомендацій

Новонародженому теляті необхідно дати тепле молозиво, незалежно від часу народження. Корову після пологів треба видоїти. За штучного вигодовування теляті варто давати підігріту суміш, тому що охолоджене молозиво призведе до розладу шлунка.

З 3-го тижня життя тварину переводять з молозива на звичайне молоко.

З 1-го місяця телят привчають до концентратів.
У 3 місяці молодняку необхідні соковиті корми. Коренеплоди змішують з грубим кормом, наприклад, до сіна додають подрібнений буряк або моркву.

З 2 по 3 місяць у меню має з'явитися зелень і трава.

Після трьох місяців телята повинні отримувати усі корми, які їли до цього часу, але у більшому обсязі.
З 6-ти місяців в основі раціону мають бути комбікорми (до 5 кг). На цьому ж етапі важливо, щоб тварини отримували вітамінні добавки.
Вигули починають здійснювати у 2-3 місяці. Молодняк випускають на вулицю на 2 години. Тут не йдеться про випасання на пасовищах разом зі стадом – тварини гуляють окремо, щоб не заразитися глистами від дорослих особин. До стада їх долучають у 7-8 місяців.
За якістю продуктів, які їсть молодняк, треба ретельно стежити. 70% тварин мають проблеми з травленням у зв'язку з неправильним харчуванням. Зокрема, хвороби шлунка виникають, якщо годувати телят холодним або гарячим молоком, перегодовувати їх або різко переводити з молозива на комбікорм.

Тваринам потрібно робити щеплення: на 10, 12 і 30 день життя.
Годування молодняка – ключовий момент при вирощуванні ВРХ. Від вибору кормів і дотримання режиму харчування залежить зростання і своєчасний розвиток тварин. Щоб виростити здоровий і міцний молодняк, потрібні біодобавки. Корисні речовини допомагають сформувати кістяк, зміцнити імунітет, налагодити роботу шлунка і кишківника, а також сприяють засвоєнню їжі.

Вітаміни рекомендується давати теляті від народження. Їх варто додавати до молозива з метою запобігання авітамінозу і появі різних захворювань.

Правильно складений раціон, дотримання режиму годувань і своєчасна вітамінно-мінеральна підгодівля допоможуть вам виростити здоровий молодняк і отримати високу продуктивність.

Щоб збагатити раціон тварин, замовте комбікорми, премікси та БМВД у компанії «Feed&Life». Для виготовлення продуктів використовують тільки натуральні і безпечні компоненти. Придбайте комбікорми і харчові добавки ТМ «Feed&Life» і переконайтеся у їх якості вже зараз!

Оцініть матеріал:

Натисніть на зірочку, щоб проголосувати!

Кількість голосів:

Ви вже проголосували!

Ваш голос врахований!

Середній рейтинг / 5

Статті по темі