Годування качок у домашніх умовах

Голосів:

Годування качок у домашніх умовах
X
img

Поставте запитання фахівцю

Годування качок у домашніх умовах

Качки як домашні птахи характеризуються невибагливістю до умов утримання та годування. Але якщо ви збираєтеся зайнятися вирощуванням качок у своєму приватному господарстві і хочете отримувати високу м'ясну продуктивність і несучість, вам краще заздалегідь ознайомитися з рекомендованими компонентами у раціоні і деякими особливостями харчування качок. Про це і поговоримо у статті.

Огляд корисних кормів для качок

За своїм сировинним складом усі корми для качок можна поділити на декілька видів:

ЗлаковыеЗлакові. З них на 75-80% складається качиний раціон у будь-яку пору року. На відміну від курей, які засвоюють злакові корми на 60%, рівень засвоєння їх качками становить 80%. Особливо корисні для птахів багаті поживними речовинами кукурудза, пшениця, ячмінь, овес, бобові.

 

СочныеСоковиті. Їх основу складають водні та наземні зелені рослини, зелена частина овочів і коренеплоди, комбінований силос. Годування соковитими видами їжі сприяє підвищенню рентабельності розведення качок за рахунок мінімальних витрат.

 

Животного происхожденияТваринного походження. До них належать рибне і м'ясо-кісткове борошно, знежирений сир. Обов'язкове внесення кормів тваринного походження до меню качок обумовлено тим, що у дикій природі вони є природною їжею для птахів. Давати такі корми качкам особливо важливо у період яйцекладки, щоб сформована шкаралупа була твердою.

 

Минеральные добавкиМінеральні добавки. Годування ними позитивно впливає на травлення, а також на формування міцної шкаралупи яєць під час кладки. Основними мінеральними добавками у раціоні качок є черепашки, яєчна шкаралупа, кісткове борошно, харчова сіль, дрібний гравій або крупнозернистий пісок.

 

Бажано, щоб у щоденному раціоні качок були присутні всі перераховані вище види корму. А у яких пропорціях, залежить від мети розведення птахів і сезонності.

Чим не можна годувати качок

Ви вже знаєте, чим можна і потрібно годувати качок. Тепер давайте розберемося, яка їжа для них заборонена і чому:

Мука мелкого помола


Борошно дрібного помелу: додане до мішанок, воно вбирає вологу і склеюється, закриваючи носові отвори качки і утруднюючи дихання.

 

Свежее молоко


Свіже молоко: воно швидко скисає, і каченята після його прийому у такому вигляді починають поносити.

 

Каши


Каші (особливо молочні): як і молоко, швидко псуються і викликають розлад системи травлення у качок.

 

Заплесневелые корма и хлеб


Запліснявілі корми і хліб: викликають таке захворювання, як аспергільоз.

 

Крапива в неподготовленном виде


Кропива в непідготовленому вигляді: давати їсти цю рослину можна тільки після ошпарення її окропом.

 

Ядовитые травы


Отруйні трави (чистотіл, чорна блекота, нетреба та ін.): вони можуть попастися серед їстівної зелені, тому при зборі трав потрібно бути уважними.

 

Кленовые листья


Кленові листки: викликають масову загибель качок.

 

 

Сезонні особливості годування качок

Годування качок відрізняється залежно від того, яка пора року за вікном: літо чи зима.

 

В наявностi
ПК 22-1. Гроувер для водоплавающей птицы, 4-7 недель

ПК 22-1. Гроувер для водоплавающей птицы, 4-7 недель

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

Годування качок вліткум

У літні місяці організувати годування качок у домашніх умовах простіше, ніж взимку. Ви можете вибрати будь-який з трьох існуючих варіантів:

Допуск на открытые водоемы

Допуск на відкриті водойми. Це найекономічніший спосіб годування качок: вам достатньо вигулювати птахів, а корм у природному середовищі вони знаходить собі самі. Найбільше, що від вас може знадобитися, – це підгодувати качок ввечері, зменшивши звичну порцію у 1,5-2 рази.

 

Допуск к свежей траве

Допуск до свіжої трави. Годування такого типу простіше організувати, оскільки відкриті галявини знайти легше, ніж відкриті водойми. У такому разі качки теж самостійно знаходять собі відповідний корм у вигляді зелені або личинок комах. Вам залишається тільки давати зменшену у 1,5-2 рази порцію звичайного корму вранці і ввечері.

 

Кормление зеленью

Годування зеленню. Якщо поблизу з місцем утримання качок немає ні водойми, ні галявини, повноцінне харчування можна забезпечити за допомогою трави, яку слід зривати 3-4 рази на тиждень. На додаток двічі на добу дають сухі та вологі корми.

 

В наявностi
ПК 20-1. Продуктивный период

ПК 20-1. Продуктивный период

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

Годування качок взимку

Зимове харчування качок відрізняється від літнього не тільки складом корму (з раціону зникають свіжа зелень і комахи), а й режимом годування (качок годують тільки вранці і ввечері). Склад корму може бути підібраний відповідно до одного з таких варіантів:

Сухой корм

Сухий корм (крупа, рибне або м'ясо-кісткове борошно, труха).

 

 

Влажная мешанка

Волога мішанка (комбінований силос, запарене сіно, відварна картопля).

 

 

Відзначимо, що взимку і восени качки не набирають вагу, але при цьому відкладають жир. Тому звичайний розмір порції зменшувати не варто.

З перших днів життя каченят і до забою птаха, незалежно від пори року, можна годувати натуральними кормами від українського заводу-виробника «Фідлайф». В асортименті нашого інтернет-магазину представлені повнораціонні комбікорми для водоплавних птахів ТМ «Feed&Life» і ТМ «NORMA plus», адаптовані під різні вікові групи пернатих. Оптове або роздрібне замовлення сертифікованої продукції можна оформити з будь-якого міста України – у нас діє зручна послуга доставки.

Оцініть матеріал:

Натисніть на зірочку, щоб проголосувати!

Кількість голосів:

Ви вже проголосували!

Ваш голос врахований!

Середній рейтинг / 5

Статті по темі