Качки як домашні птахи характеризуються невибагливістю до умов утримання та годування. Але якщо ви збираєтеся зайнятися вирощуванням качок у своєму приватному господарстві і хочете отримувати високу м'ясну продуктивність і несучість, вам краще заздалегідь ознайомитися з рекомендованими компонентами у раціоні і деякими особливостями харчування качок. Про це і поговоримо у статті.
Огляд корисних кормів для качок
За своїм сировинним складом усі корми для качок можна поділити на декілька видів:
Злакові. З них на 75-80% складається качиний раціон у будь-яку пору року. На відміну від курей, які засвоюють злакові корми на 60%, рівень засвоєння їх качками становить 80%. Особливо корисні для птахів багаті поживними речовинами кукурудза, пшениця, ячмінь, овес, бобові.
Соковиті. Їх основу складають водні та наземні зелені рослини, зелена частина овочів і коренеплоди, комбінований силос. Годування соковитими видами їжі сприяє підвищенню рентабельності розведення качок за рахунок мінімальних витрат.
Тваринного походження. До них належать рибне і м'ясо-кісткове борошно, знежирений сир. Обов'язкове внесення кормів тваринного походження до меню качок обумовлено тим, що у дикій природі вони є природною їжею для птахів. Давати такі корми качкам особливо важливо у період яйцекладки, щоб сформована шкаралупа була твердою.
Мінеральні добавки. Годування ними позитивно впливає на травлення, а також на формування міцної шкаралупи яєць під час кладки. Основними мінеральними добавками у раціоні качок є черепашки, яєчна шкаралупа, кісткове борошно, харчова сіль, дрібний гравій або крупнозернистий пісок.
Бажано, щоб у щоденному раціоні качок були присутні всі перераховані вище види корму. А у яких пропорціях, залежить від мети розведення птахів і сезонності.
Чим не можна годувати качок
Ви вже знаєте, чим можна і потрібно годувати качок. Тепер давайте розберемося, яка їжа для них заборонена і чому:
Борошно дрібного помелу: додане до мішанок, воно вбирає вологу і склеюється, закриваючи носові отвори качки і утруднюючи дихання.
Свіже молоко: воно швидко скисає, і каченята після його прийому у такому вигляді починають поносити.
Каші (особливо молочні): як і молоко, швидко псуються і викликають розлад системи травлення у качок.
Запліснявілі корми і хліб: викликають таке захворювання, як аспергільоз.
Кропива в непідготовленому вигляді: давати їсти цю рослину можна тільки після ошпарення її окропом.
Отруйні трави (чистотіл, чорна блекота, нетреба та ін.): вони можуть попастися серед їстівної зелені, тому при зборі трав потрібно бути уважними.
Кленові листки: викликають масову загибель качок.
Сезонні особливості годування качок
Годування качок відрізняється залежно від того, яка пора року за вікном: літо чи зима.