Кролі: породи (опис)

Голосів:

Кролі: породи (опис)
X
img

Поставте запитання фахівцю

Кролі: породи (опис)

«Крілики - це не тільки цінне хутро, але й 3-4 кілограми дієтичного легкозасвоюваного м'яса» - багато хто з вас напевно чув цю відому цитату з номеру українських гумористів. Жарти жартами, а правда в цьому є. Причому залежно від продуктивності кролі поділяються на різні породи. Крім того, кріликів групують і за такими ознаками, як розмір і маса, довжина шерсті тощо. Про різновиди і особливості існуючих порід кріликів і поговоримо у цій статті.

Класифікація порід кролів

На сьогоднішній день існують десятки порід кріликів, які відрізняються між собою зовнішнім виглядом. Хоча, в цілому, поділ звірят на породи умовний. З моменту одомашнення їх диких предків людиною цілями розведення кролів є основні три: отримання м'яса, вовни, пуху. У зв'язку з цим виділяють таку класифікацію кріликів:

За продуктивністю:


М'ясні (бройлерні). Крілики цієї серії мають добре розвинену мускулатуру, відрізняються скоростиглістю і невибагливістю у догляді, а у результаті дають ніжне м'ясо. Для розведення у домашніх умовах придатні такі м'ясні породи кролів, як Каліфорнійський, Чорно-бурий, Сріблястий, Радянська шиншила.


М'ясо-шкіркові. Вирощування порід такого типу дозволяє отримати дієтичне м'ясо і високоякісні шкірки. Популярні представники м'ясо-шкіркових порід кріликів: Російська горностаєва (Гімалайська), Віденська блакитна, Радянський Мардер, ті ж Срібляста, Чорно-бура і Радянська шиншила.


Хутряні. Волосяний покрив у цих кроликів має велику щільність, за рахунок чого якість хутра оцінюється як висока. Тому кролі таких хутряних порід, як Рекс, Віденська блакитна, Російська горностаєва, Вуалево-срібляста використовуються для отримання шкірок, з яких шиють вироби з імітацією хутра цінних хутрових порід.


Пухові. Для таких кріликів характерна довга і тонка шерсть, яка за багатьма властивостями не поступається овечому і козячому хутру. Породи популярні для розведення як серед фермерів, так і серед кролівників-любителів. Відомі представники пухових порід - Ангорська пухова, Біла пухова.

В наявностi
ПК 90-2. Для лактирующих кролематок

ПК 90-2. Для лактирующих кролематок

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

За розміром і масою:


Великі. До них належать кролі з живою масою від 5 до 10 кг. За рахунок значної ваги ці породи дуже витривалі. Для утримання кролів великих порід мають бути створені особливі умови, тому їх розведення цікавить досвідчених кролівників. Із яскравих представників великопородних кріликів можна назвати Сірого велетня, Бельгійського фландра, Білого велетня.


Середні. Вага таких кріликів 3-6 кг. Звірят середнього розміру розводять з метою отримання м'яса та вовни. До кролів середніх порід належать Горностаєва, Віденська блакитна, Білка.


Дрібні. До цієї групи входять кролі масою 2-3,25 кг, яких можна розводити головним чином для отримання кролячого пуху, рідше м'яса. Дрібні породи кролів - Голландський, Американський Фуззі Лоп.


Карликові (декоративні). Крілики цих порід мають найменшу вагу - від 0,5 до 1 кг, максимум - 2 кг. Забарвлення їхньої шерсті залежить від конкретної породи і може бути білим, чорним, каштановим, рудим і навіть блакитним. Утримують кролів карликових порід у спеціальній клітці в будинку або квартирі як домашніх вихованців. До яскравих представників декоративних порід кріликів належать Японський карликовий, Левоголовий, Вогнівка карликова, Мінілопа.

За довжиною шерсті:


Нормальношерстні. Довжина шерсті звірят цих порід 25-35 мм, а за товщиною і складом схожа із шерстю диких видів кролів.


Короткошерстні. Шерсть цих кріликів у довжину складає 19-24 мм і відрізняється тонкими волосинками.


Довгошерстні. До таких порід належать кролі з довжиною шерсті більш ніж 60 мм, яка при цьому характеризується високою якістю (Ангорська пухова).

 

Здебільшого переважають нормальношерстні породи кролів.

Незалежно від виду вирощуваних порід підібрати корм для кролів можна у каталозі інтернет-магазину спеціалізованих кормів і кормових добавок преміум-класу, що випускаються заводом «Фідлайф» під ТМ «Feed&Life».

Оцініть матеріал:

Натисніть на зірочку, щоб проголосувати!

Кількість голосів:

Ви вже проголосували!

Ваш голос врахований!

Середній рейтинг / 5

Статті по темі