Кури не несуться: чому і що робити?

Голосів:

Кури не несуться: чому і що робити?
X
img

Поставте запитання фахівцю

Кури не несуться: чому і що робити?

Якщо кури перестали нестися, потрібно знайти причину і виправити ситуацію. Часом, це не так просто зробити, адже на несучість впливає безліч факторів. Серед основних – порушення норм годування і недотримання правил догляду за пернатими.

Щоб домогтися високої яєчної продуктивності, несучки повинні отримувати різноманітний корм і мінеральну підгодівлю. Якщо ви плануєте розводити курей з метою отримання яєць, вибирайте яєчні породи (наприклад, Леггорн, Хайсекс, Ломан-Браун і т.д.). Вони приносять перші яйця у 4-5 місяців, у той час як птахи інших порід – у 5-6 місяців (м'ясо-яєчні) і 7-8 місяців (м'ясні).

Несучки до початку яйцекладки мають набрати вагу до 1,5 кг. Найкраще вони несуться у перші 2 роки життя, а потім продуктивність знижується. Курей, які досягли двох і більше років, рекомендується віддавати на забій, а замість них заводити молодняк.

 

В наявностi
НПК 1-25. Для кур-несушек продуктивного периода, 46-80 недель

НПК 1-25. Для кур-несушек продуктивного периода, 46-80 недель

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

Чому кури не несуться: 10 основних причин

Неякісне харчування. Кури починають давати менше яєць через погане харчування. Якщо несучка недоїдає, відбувається виснаження організму, і вона перестає нестися, а якщо переїдає, то обростає жиром, і як результат – знижується продуктивність. Щоб розв'язати проблему, перегляньте раціон.
Сезон. Кури відмінно несуться навесні і влітку, а у холодні сезони несучість знижується. Це відбувається через те, що птахи мерзнуть або отримують дуже мало корисних речовин.
Освітлення. Курям варто забезпечити 14-годинний світловий день. Якщо ясних годин буде менше, несучість почне знижуватися. За нестачі природного світла подбайте про штучне освітлення.
Погані умови утримання. Птахи можуть перестати давати яйця, якщо їм тісно. Ідеально, коли на 1 кв.м знаходяться 4 особини, максимум – 6-7. Також призупиняється яйцекладка при порушенні температурного режиму. Температура повітря у пташнику має утримуватися на позначці 20 °С і не падати нижче 15 °С. Взимку рекомендується утеплювати приміщення, а також стелити на підлогу підстилку.
Стреси. За переляку птахів, різкої зміни погоди або заміні одного виду підстилки на нову несучість може знижуватися.
Захворювання. Найпоширеніші хвороби у курей – застуда, наявність глистів та інших паразитів, запалення зоба і проблеми зі шлунком. Якщо несучка сидить збоку, має млявий вигляд і погано їсть, покажіть її ветеринару. Враховуйте, що здорові птахи починають клювати слабку особину і можуть не тільки стати причиною її загибелі, але і заразитися, якщо йдеться про інфекційне захворювання.
Линька. Цей процес починається з приходом холодів. Кури скидають вагу і перестають приносити яйця, а вся енергія йде на зростання нового пір'я. Цей період треба просто перечекати. При цьому несучки потребують калорійнішої їжі.
Вік курей. Птахи добре несуться у віці до 2-х років, потім продуктивність знижується.
Зміна кладки або прагнення до насиджування яєць. Іноді курка починає нестися в іншому місці або ж ховає яйця, оскільки хоче їх висиджувати. Тому спочатку треба уважно оглянути пташник та прилеглу територію, а потім, за відсутності яєць, шукати причину припинення яйцекладки.
Хижаки. Яйця можуть зникати, оскільки їх крадуть щури та інші хижаки.

Щоб підвищити несучість, з'ясуйте, чому кури припинили нестися, і дійте відповідно до цього. Наприклад, якщо птахи отримують погану їжу, то треба змінити раціон, а якщо у курнику занадто холодно, потрібно відрегулювати температуру повітря.

 

В наявностi
ПК 2-5. Престарт для цыплят, 0-3 недели

ПК 2-5. Престарт для цыплят, 0-3 недели

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

Як збільшити несучість курей?

Стимулювати курей нестися можна за допомогою правильного харчування і догляду. Також, необхідно щорічно оновлювати поголів'я, додаючи в курник кілька нових несучок і віддаючи на м'ясо старих особин.

Обираючи корм для несучок, пам'ятайте, що їжа має бути насиченою білками, жирами, вуглеводами, мікроелементами та вітамінами.

Годувати курей треба за розкладом у чітко встановлений час: вранці після пробудження (соковиті корми та мішанки) і за годину до сну (зерно). Якщо несучки не гуляли на вулиці, додайте до меню зелень, траву або сіно.

Раціон (на 1 особину на добу):

 

зерно (кукурудза, пшениця, ячмінь, овес) – всього 120 г; варена картопля –100 г; мішанки – 30 г;
подрібнена зелень – 30 г; макуха – 7 г; крейда – 3 г;
черепашки – 5 г; кісткове борошно – 2 г; сіль – 50 мг.

Після кожного годування годівницю необхідно очищати від залишків їжі (якщо птахи не з'їли все відразу).

У період линьки несучки потребують поліпшеного харчування, тому додайте до меню рибу, м'ясо-кісткове борошно, продукти, насичені білком, і мінеральну підгодівлю (черепашки, крейду, пісок).

Щоб забезпечити птахів корисними речовинами у необхідних дозах, введіть в раціон премікси, комбікорми та БМВД ТМ «Feed&Life». Готова продукція спростить процес приготування їжі для курей і дозволить збалансувати меню.

Замовте комбікорми і мінеральні добавки в компанії «Feed&Life» і отримайте високу яєчну продуктивність курей, незалежно від сезону. Щоб ознайомитися зі складом і якісними показниками продуктів, перейдіть у розділ «Продукція».

Оцініть матеріал:

Натисніть на зірочку, щоб проголосувати!

Кількість голосів:

Ви вже проголосували!

Ваш голос врахований!

Середній рейтинг / 5

Статті по темі