На сьогоднішній день у світі вирощують перепелів різних порід: всього приблизно 40. Це досить великий простір для вибору тим, хто в умовах приватного господарства вирішив розпочати вигідний бізнес з розведення пернатих цього виду. Причому серед них є різновиди, на які варто звернути особливу увагу. Далі детально розглянемо найкращі породи перепелів та їх характеристики.
Породи м'ясо-яєчного напрямку
Естонський
Цей різновид птахів виведений штучно в результаті схрещування 3-х порід: фараон, японський перепел, англійський білий.
Естонські перепели мають овальну форму тулуба, коротку шию і маленьку голову. На пір'яному покриві світло-коричневого кольору видно чорно-коричневі смужки. Якщо молодняк характеризується однотипним забарвленням пір'я, то дорослих самців від самок відрізняють три смужки жовтувато-білого кольору в області голови.
Перепели естонської породи мають таку живу вагу: самці - 150-180 г, самки - 190-220 м. Уже в 37-40-денному віці стартує процес відкладання яєць, кількість яких до 55-го дня досягає 50% від щорічного показника несучості - 275-290 штук. Кожне яйце важить 11-12 г. Крім високої здатності до відкладання яєць молодняк цієї породи також характеризується високими темпами росту і набору маси, і таким чином зацікавлює птахівників як м'ясний напрямок вирощування.
Маньчжурський золотистий
Золотисте оперення ця порода отримала завдяки поєднанню жовтого і коричневого пір'я. Самці мають трохи темніше забарвлення, ніж самки, і однотонну грудку. Це найбільша порода перепелів: маса маньчжурських золотистих самців досягає 200-220 г, самки вгодованіші і можуть важити до 300 г. Великі розміри і швидкий приріст ваги потомства цих перепелів роблять вигідним розведення породи з метою отримання м'яса. З точки зору несучості порода також показує гарні результати. Так, щорічно від однієї особини вдається отримувати 220-280 яєць масою 8-12 г.
Якщо необхідно отримати яйця для інкубації, після досягнення птахами статевої зрілості з них формують батьківські сім'ї. З метою виробництва харчових яєць самці і самки утримуються на відстані один від одного.
Породи декоративного напрямку
Китайський розписний
Лідер з розведення з декоративною метою. Самці і самки цієї породи відрізняються за зовнішніми ознаками. У самців лоб, щоки і боки тіла сіро-блакитного кольору, горло і нижня частина дзьоба - чорного з білою смугою у формі напівмісяця, спина - коричневого з темно-коричневими плямами, черевце - цегляно-каштанового. Верхня частина тіла у самок сіро-коричневого кольору, нижня - світло-коричневого, краї пір'я - темно-коричневого. Дзьоб чорного кольору, ноги - оранжево-жовтого. Тулуб птаха у довжину приблизно 11-14 см, хвіст - приблизно 3 см.
Китайських розписних перепелів прийнято утримувати парами в просторому вольєрі з бічними сторонами з металевої сітки і верхом з капронової сітки. При цьому у вольєрі мають бути присутні елементи природного ландшафту (купини з травою, кущі тощо).