Методи розведення кролів

Голосів:

Методи розведення кролів
X
img

Поставте запитання фахівцю

Методи розведення кролів

Досвідченим кролівникам відомі різні методи розведення тварин, які активно використовуються з часів одомашнення першого крілика з дикої природи. А ось початківці-кролівники можуть бути не в курсі. З ними ми і поділимося перевіреними і найефективнішими методами розведення кролів.

 

 

В наявностi
ПК 92-1. Гроувер с травяной мукой, для кроликов 5-14 недель

ПК 92-1. Гроувер с травяной мукой, для кроликов 5-14 недель

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

Залежно від того, які особини між собою спаровуються, розрізняють 2 основні методи:

 

Чистопорідний метод. Як зрозуміло з назви, мається на увазі спаровування кріликів виключно однієї породи. При цьому важливо правильно підбирати, годувати і утримувати особин, створюючи для цього оптимальні умови. Місцем застосування цього методу, як правило, є племінні ферми.

Завдяки використанню чистопородного методу вдається вдосконалити кроляче потомство за певними параметрами (наприклад, збільшити розмір особин у порівнянні з батьками, довжину тулуба) і підвищити його спадкову стійкість. У свою чергу, тут виділяють ще кілька методів:

 

За лініями. Під лінією мається на увазі група високопродуктивних тварин, предком яких є один самець-виробник. Наділений характерними для всієї групи ознаками, цей самець передає їх у спадок з покоління у покоління. Метод розведення кріликів за лініями дозволяє створити велику групу тварин однієї породи, особини якої дуже нагадують свого попередника і за статурою, і за продуктивністю, і в майбутньому передають свої позитивні якості потомству. Особливо популярний на великих за розміром фермах.

 

За родинами. Родина також є групою тварин, але їх спільним предком у цьому випадку є не самець, а самка.

 

Недоліком обох методів розведення кріликів (і за лініями, і за родинами) є недовга тривалість існування лінії або родини. Тому через кожні 10-12 поколінь виникає необхідність вибирати нових засновників роду для передачі кращих ознак кролячому потомству. У той же час, чистопородний метод дає можливість схрещувати особин різних ліній, і отже, виходять найцінніші тварини, які за своїми якостями ідеально підходять на роль майбутніх засновників роду.

Міжпородне схрещування. Метод означає, що схрещуються різні породи кролів. Нове потомство має назву помісного, тобто змішаного, нечистопородного. Міжпородне схрещування дозволяє об'єднати у потомстві корисні або необхідні вам як кролівникові ознаки попередників. Результатом застосування методу стає поліпшення загального стану організму і генетичної основи кріликів, а також підвищення плодючості, життєздатності та скоростиглості особин.

 

З урахуванням поставлених цілей міжпородне схрещування може виконуватися різними способами:

 

Промисловий. Найпопулярніший на товарних фермах метод, що забезпечує появу першого покоління нащадків з гарними показниками. Проте наступні покоління кріликів вже позбавлені корисних якостей, тому не відбираються для подальшого розмноження.

 

Змінний. Результатом застосування цього методу стає поява гібридів, особини яких демонструють кращі здібності щодо набору ваги, плодючості і молочності (самки).

 

 

Поглинальний (перетворювальний). До цього методу вдаються з метою поліпшення показників безпородних кролів шляхом їх спарювання з виробниками покращувальної породи. Отриманих таким способом самок знову спаровують з цією породою, повторюючи дії з 4-5-ма поколіннями поспіль. Після того, як крілики розведені в отриманій породі, тобто «в собі», вони вважаються чистопородними.

 

Відтворювальний. Таке схрещування може бути простим, коли спаровуються дві породи кріликів, і складним, коли спаровуються три породи (самки першого покоління гібридів спаровуються із самцями третьої породи). Після чого гібридів другого і третього покоління кроликів розводять «у собі».

 

Вступний. В основі цього методу лежить приливання крові, завдяки якому за короткий період можна вдосконалити породу, підкресливши її сильні сторони і згладивши наявні недоліки.  

 

 

Незалежно від того, який метод для розведення кріликів ви оберете, продукція власного виробництва компанії «Фідлайф» буде корисною. Повний асортимент спеціалізованих кормів і кормових добавок ТМ «Feed&Life, серед них комбікорми для кролів, поданий на нашому сайті.

Оцініть матеріал:

Натисніть на зірочку, щоб проголосувати!

Кількість голосів:

Ви вже проголосували!

Ваш голос врахований!

Середній рейтинг / 5

Статті по темі