М'ясні породи ВРХ в Україні

Голосів:

М'ясні породи ВРХ в Україні
X
img

Поставте запитання фахівцю

М'ясні породи ВРХ в Україні

Якщо ви вирішили вирощувати велику рогату худобу заради м'яса, вибирайте м'ясні породи. Ці тварини майже не дають молока, але при цьому інтенсивно ростуть і розвиваються, а м'ясо виходить смачним і низькокалорійним.

М'ясні породи ВРХ, які розводять в Україні, добре пристосовані до кліматичних особливостей нашої країни. Усі корови, незалежно від породи, мають сильний імунітет і однаково добре переносять спеку і холод. Як правило, вони дають стільки молока, щоб вистачило лише для вигодовування телят.

Які ж породи ВРХ вирощують з метою отримання м'яса? Розглянемо у цій статті.

 

Види порід ВРХ м'ясного напрямку

Українська м'ясна порода. Тварини цього виду – міцні і масивні, як правило світло-палевої масті. Вони відрізняються високою продуктивністю, не потребують особливого догляду і добре пристосовані до погодних умов різних регіонів України. Їх вигідно утримувати, оскільки вони їдять різні види кормів.

Бички досягають у вазі 1000-1270 кг, а корови – 600-700 кг. За добу за гарного харчування одна особина набирає до 1 кг маси. Вихід м'яса – 59-63%.

Порода з'явилася шляхом схрещування вітчизняних і зарубіжних видів (сірої української, шароле, кіанської і симентальської).

Волинська м'ясна порода. Чудово пристосована до кліматичних особливостей Західної України. Це тварини червоної масті, які легко переносять температурні коливання, а також вживають різні корми (рослинні, грубі і соковиті).

Жива вага бичків – 950-1050 кг, а корів – 500-550 кг. У середньому, за добу вони набирають 1000-1200 г. Забійний вихід – 60-66%.

Знам'янська порода. Ці корови дуже витривалі, хоч і невеликих розмірів (вага биків – 700 кг, корів – 550 кг). Тварини активно набирають вагу, мають буре забарвлення і гарну молочну продуктивність. Переважно їх розводять у степовій зоні України.

М'ясо виходить ніжним і нежирним, а шкіра биків використовується для виробництва сумок та взуття.

Абердин-ангуська порода. З'явилася у Шотландії, але відмінно прижилася в Україні. Це скоростиглі тварини з щільною м'язовою масою, тому і забійні показники – високі. На виході отримуємо смачну яловичину з тонким прошарком жиру (при невеликій кількості кісток).

Худоба – безрога, чорної, рідше червоної масті, з широким тулубом і розвиненою грудною кліткою. Вага бугаїв становить у середньому 700-800 кг, а корів – 500-600 кг. М'ясний вихід – 60%.

Шаролезька. Це чудовий варіант для беконного виробництва. Основною перевагою розведення цієї породи є рівномірне співвідношення жиру і протеїну (1:1).

Особливостями цієї породи є скоростиглість і інтенсивне зростання. Тварини мають м'яку спину і роздвоєні лопатки. Вони добре переносять холод і спеку, тому у фермерів не виникає проблем з їх утриманням.

У нашій країні розводять комолий тип породи. Тварини – молочного або жовтого відтінку. Бики досягають у вазі 1250 кг, а корови – 600-700 кг. М'ясний вихід – 70%.

Герефордська. Йдеться про великих вгодованих тварин темно-червоного забарвлення зі світлими плямами. Вони не вибагливі у догляді і всеїдні, відрізняються плідністю і спокійною вдачею.

Корови швидко набирають вагу і прекрасно себе почувають на спеці і холоді. Відправляти їх на забій можна у зрілому віці (у 5-6 років) без втрати якості м'яса.

Вага биків – 800-1100 кг, а корів – 500-600 кг. Вихід м'яса досягає 70%.

 

В наявностi
КК 63-1. Откорм для молодняка КРС, 7-12 месяцев

КК 63-1. Откорм для молодняка КРС, 7-12 месяцев

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити
В наявностi
КК 62-1. Старт для телят, 3-6 месяцев

КК 62-1. Старт для телят, 3-6 месяцев

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити
В наявностi
КК 64-1. Откорм 2 для КРС, 13-18 месяцев

КК 64-1. Откорм 2 для КРС, 13-18 месяцев

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

Якщо ви плануєте вирощувати ВРХ на м'ясо, вибирайте витривалі і всеїдні породи, які зможуть прижитися у певних кліматичних умовах і не вимагають великих фінансових вкладень.

При цьому, якість м'ясної продукції залежить не стільки від самої породи, скільки від умов утримання і раціону. Наприклад, при інтенсивній відгодівлі отримаєте жирну яловичину, а якщо худобу випасали у природних умовах, то пісну. Якщо будете чергувати корми, вийде «мармурове» м'ясо.

В меню важливо внести вітаміни і мінеральну підгодівлю. Тоді отримаєте соковите м'ясо з насиченим смаком.

Щоб забезпечити тваринам повноцінне харчування, додайте до раціону комбікорми, премікси та вітамінні добавки ТМ «Feed&Life». Продукт допоможе зміцнити імунітет тварин, заповнити дефіцит необхідних для росту речовин і поліпшити плідність ВРХ.

Хочете домогтися високої м'ясної продуктивності і отримати смачну яловичину? Замовте комбікорми і премікси в компанії «Feed&Life». Зробити замовлення можна в інтернет-магазині або за телефоном.

Оцініть матеріал:

Натисніть на зірочку, щоб проголосувати!

Кількість голосів:

Ви вже проголосували!

Ваш голос врахований!

Середній рейтинг / 5

Статті по темі