Опорос свиноматки

Голосів:

Опорос свиноматки
X
img

Поставте запитання фахівцю

Опорос свиноматки

Якщо ви плануєте вирощувати свиней і ваша мета – щорічно отримувати численний і міцний послід, то для початку варто розібратися в особливостях опоросу свиноматок. У статті зібрані відповіді на найпопулярніші запитання на цю тему.

Перший раз парувати свиноматок скоростиглої породи рекомендується не раніше 9-10 місяців, пізньостиглої – не раніше 1 року. Парувати свинок у більш ранньому віці допускається у тому випадку, якщо поросят утримують для відгодівлі.

Для племінного розведення найкраще вибирати свинку вагою не менше 100-110 кг у віці 2-4 років, але не старше 5-6 років (матка підійде і молодша).

 

За якими ознаками визначити вагітність свиноматки?

 

Вагітність свиноматки на початкових термінах визначають за змінами у її поведінці: у самки зникає статевий потяг, характер стає спокійнішим, а сама вона стає пасивною. Значну частину часу свинка проводить лежачи, положення вона змінює тільки, щоб поїсти і попити. Починаючи з другої половини терміну, у свиноматки збільшується маса тіла, розмір сосків і апетит.

 

Скільки триває вагітність у свині?

 

За статистикою, понад 95% свиней поросяться в один з дев'яти днів зі 110 по 118 день супоросності. Вирахувати точніший термін опоросу практично неможливо: тут все індивідуально і залежить від особливостей організму тварини. При цьому на тривалість вагітності свиноматки впливає безліч факторів:

 

умови вирощування;
пора року;
вік самки;
порода свині;
кількість перенесених пологів;
кількість виношуваних плодів.

Помічено, що у зимові місяці період вагітності трохи скорочується, а у літні – збільшується. Фермери, які не перший рік займаються розведенням свиноматок для продажу потомства, намагаються запліднити самок з таким розрахунком, щоб вони опоросились у лютому.

Тривалість виношування плоду молодими самками трохи коротша порівняно із жіночими особинами старшого віку, як і у свиноматок скоростиглих порід.

 

В наявностi
ПК 51-1. Старт для поросят, 10-25 кг

ПК 51-1. Старт для поросят, 10-25 кг

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

Як показує практика, частина свиней білої великої породи народжує на 114-й день (25%), частина – трохи раніше цього терміну (30%), а решта – трохи пізніше. В'єтнамські вислобрюхі свині народжують дитинчат у період між 114-м і 118-м днем ​​вагітності.

Свинки, які виношують менше 6-ти поросят, відрізняються тривалішою вагітністю порівняно з багатоплідними свиноматками.

 

Скільки ходить свиня до опоросу?

 

Свиноматка стає супоросною не раніше 5-місячного віку, після завершення статевого дозрівання. До опоросу свиня ходить приблизно 4-х місяці (114 діб). У домашніх умовах період вагітності свиноматки може варіюватися від 101 до 126 днів.

У тих випадках, коли супоросність триває менше 110 днів, відсоток смертності поросят під час пологів досягає високого рівня. Імовірність настання смерті збільшується і при опоросі свиней вагою більше 100 кг.

Для визначення часу пологів роблять так: вказують число, яке припадає на 110-й день вагітності. Протягом наступних 9-ти діб свиноматка має принести потомство.

 

Скільки за часом пороситься свиня?

 

 

У середньому процес опоросу триває від 2 до 4,5 годин.

Своє перше порося свиноматка може народжувати довше – до 6-ти годин.

Кожне порося народжується з інтервалом до 25 хвилин. Малюки з'являються поперемінно з різних сторін матки, яка у свиней є дворогою. У цьому полягає складність для фермера, тому для спостереження за процесом опоросу рекомендується залучити ветеринарного лікаря. А якщо такої можливості немає, то свиноматці потрібно допомогти впоратися з пологами власними силами.

 

В наявностi
ПК 50-1. Престарт для поросят, 2-10 кг

ПК 50-1. Престарт для поросят, 2-10 кг

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

Скільки дитинчат народжується у свині?

 

Свиноматки досить плідні. За один опорос у свині може народжуватися до 15-16 дитинчат. Зазвичай свиноматка приносить 11-13 малюків. Після дворазового спарювання протягом року за правильного догляду за свиноматкою можна домогтися дворазового опоросу. Отже, одна свиня може давати до 25 поросят на рік.

Якщо змушувати свиноматку приносити потомство частіше, вона не встигне вигодувати дитинчат, до того ж організм тварини виснажується, і як наслідок народжуються слабкі поросята. Після 6-ї за рахунком супоросності плодючість свині, як правило, знижується.

 

Як правильно годувати свиноматку?

 

 

Незважаючи на свою всеїдність, свині потребують особливого догляду. Самок не можна перегодовувати, інакше їм загрожує ожиріння родових шляхів. А це може призвести до затримок під час пологів.

Для отримання здорового приплоду потрібно подбати про правильне харчування свиноматок під час супоросності. Свиноматки повинні у достатній кількості отримувати вітаміни і мінеральні речовини, а також сиру клітковину. Тому важливе значення має підібраний для свинок корм.

Щоб забезпечити свиноматці повноцінне харчування, радимо купувати якісні повнораціонні комбікорми для свиней виробництва «Фідлайф». У лінійці товарів нашого інтернет-магазину представлені кормові добавки для супоросних свиноматок і кнурів ТМ «Feed&Life». Продукція призначена для використання у програмах інтенсивного вирощування і відгодівлі як в умовах фермерських та приватних господарств, так і спеціалізованих підприємств.

Оцініть матеріал:

Натисніть на зірочку, щоб проголосувати!

Кількість голосів:

Ви вже проголосували!

Ваш голос врахований!

Середній рейтинг / 5

Статті по темі