Відгодівля коней на м'ясо: технологія вирощування

Голосів:

Відгодівля коней на м'ясо: технологія вирощування
X
img

Поставте запитання фахівцю

Відгодівля коней на м'ясо: технологія вирощування

Вирощування коней на м'ясо - перспективний бізнес. Конина вважається дієтичним продуктом, тому стає все популярнішою, а слабкий розвиток галузі у нашій країні дозволяє конярам зайняти вільну нішу на ринку.

М'ясні породи можна розводити табунним способом, завдяки чому знижуються витрати на відгодівлю тварин і будівництво стаєнь. З цієї причини, собівартість конини у 2-3 рази нижча за собівартість баранини чи яловичини.

М'ясо коня насичене білками, амінокислотами, вітамінами і різними мікроелементами.

Переваги вирощування коней на м'ясо

  висока рентабельність бізнесу (попит на конину зростає, а конкуренція у цій галузі - невелика);
  низька собівартість м'яса;
  невеликі витрати на корми (за табунного способу утримання);
  велика жива вага (за стаєнного способу вирощування).

 

Недоліком бізнесу можна назвати те, що конину вживають не всі народи. У євреїв і циган цей вид м'яса знаходиться під забороною. Не їдять його також араби, британці, ірландці, іспанці, американці та ін.

Конина є гіпоалергенним продуктом і легко засвоюється в організмі людини, тому її можна вживати навіть маленьким дітям. М'ясо коня покращує травлення, активізує обмін речовин і знижує рівень холестерину у крові.

Склад продукту:

 • білки - 15-20%
 • жири - 2-5%
 • вода - 70-75%
 • вітаміни (А, В, Е і РР)
 • мікроелементи (залізо, магній, калій, фосфор та ін.).

М'ясо кобилок ніжніше, ніж м'ясо жеребчиків, і воно краще за смаком і ароматом. Для забою придатні коні віком 1-3 роки (дієтичне м'ясо). Щоб отримати жирніший продукт, практикується забій особин, які досягли 3-5 років. З віком тварини м'ясо стає жорсткішим.

 

Відгодівля коней на м'ясо: технологія вирощування

Для відгодівлі на м'ясо придатні відлучені від матері лошата (віком до 6 місяців) і дорослі вибраковані коні. Раціон формується залежно від бюджету і наявних кормів. Відгодівля триває у середньому 8-12 місяців.

Оптимальний період відгодівлі перед забоєм становить 50-60 днів, за прискореною схемою - 35-40 днів. Восени коні швидше набирають вагу, оскільки відчувають наближення холодів.

 

В наявностi
КК 73-11. Комбикорм-концентрат для спортивных лошадей

КК 73-11. Комбикорм-концентрат для спортивных лошадей

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

Годування лошат і молодняка

У перші місяці життя відбувається інтенсивний ріст особин. За добу тварини набирають 0,8-1,2 кг живої ваги.

Спочатку лошата харчуються лише материнським молоком, але через три тижні після народження можна внести до раціону корм-пребіотик. Якісний продукт, здатний забезпечити коня необхідними корисними речовинами, можна замовити у виробника комбікормів і кормових добавок - компанії «Feed&Life».

Після відлучення від матері тварин починають відгодовувати інтенсивніше, поступово збільшуючи кількість грубих кормів.

Розмір підгодівлі залежить від молочності кобили, породи і ваги лошати. У середньому за добу, це:

спочатку - 100-200 г
на 2-му місяці - 1 кг
на 3-му місяці - 1,5-2,5 кг
на 4-му місяці - 2-3,5 кг
у 6-12 місяців - 5-7 кг (у цей період молодняк з'їдає також 4-6 кг сіна).

Підгодівлю до 2 кг ділять на рівні частини і дають у два прийоми, якщо більше 2 кг - у три.

 

Чим годувати?

Для відгодівлі на м'ясо використовують:

сіно або траву;
концентрати (овес, висівки, кукурудза, ячмінь та ін.);
соковиті корми (морква, буряк і картопля).

Кінь щодня з'їдає до 30 кг соковитих кормів. Концентрати краще давати наприкінці періоду відгодівлі. Тварини також повинні мати постійний доступ до чистої води і кухонної солі.

 

Як годувати?

У теплу пору року коней відгодовують на відкритій місцевості з накриттям, а взимку - у приміщеннях. На майданчиках встановлюють автоматичні напувалки і годівниці, зроблені з дерева чи бетону.

Годівниці являють собою корита шириною 70-80 см і глибиною 30-40 см. Їх довжина залежить від кількості особин (з розрахунку 0,6-0,7 м на одну тварину). Окремо ставлять годівницю, призначену для мінеральної підгодівлі.

 

В наявностi
КК 70-11. Комбикорм-концентрат для рабочих лошадей

КК 70-11. Комбикорм-концентрат для рабочих лошадей

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

 

Відгодівля дорослих коней

Раціон коней складають залежно від фінансових можливостей, наявності кормів і особливостей тварин. Наводимо кілька прикладів.

Бюджетний раціон:

 • зернова каша з макухою або висівками - 10-15 кг
 • сіно - 12-20 кг

Літній раціон (за умови вигулу у загоні):

 • соковиті корми - до 50 кг
 • овес плющений - до 12 кг

Зимовий раціон:

 • концентрати - до 50 кг
 • зерно - 8-10 кг
 • соковиті корми - 2-5 кг
 • премікси - 200-300 г

Раціон за прискореною схемою:

 • хлібна барда - до 60 кг
 • солома - 20 кг
 • сіно - до 50 кг.

Особливості утримання коней

Табунний - найкращий спосіб для вирощування коней на м'ясо. Метод дозволяє зменшити витрати на відгодівлю і зведення стайні. Табун виганяють на пасовище, засіяне різними рослинами. На випадок морозів і негоди поблизу розміщують криті приміщення з годівницями і напувалками. За табунного способу вирощування з підсосних кобил із лошатами, яких планується здати на м'ясо, і вибракуваних коней формують групи по 50-100 особин.


Стаєнний спосіб застосовується за відсутності у регіоні степів. Коней утримують у приміщеннях, а для їх вигулу облаштовують майданчики і загони. Стайні мають бути сухими, з гарною вентиляцією і освітленням. Виводити тварин на прогулянки рекомендується щодня (на 2-4 години). Під час такої системи вирощування практикується прискорена відгодівля на м'ясо.

 

Забій тварин

Коли коні наберуть необхідну вагу, їх знімають з відгодівлі. Найчастіше на забій відправляють тварин, які досягли 2,5-3 років з масою 400-430 кг (забійний вихід м'яса - 48-60%). Якщо зима дуже холодна, то можна реалізовувати особин віком 1 рік.

 

 

Оскільки перед зимівлею коні швидко набирають вагу, то і забій здійснюється у цей період. Кращим вважається м'ясо зі спинної частини, а найжирнішим - з шиї, ребер і очеревини.

Щоб отримати гарне м'ясо, коня треба правильно годувати. Їжу необхідно давати часто, але невеликими порціями, причому в один і той самий час кожного дня. Тварини звикають до певного режиму харчування, і при зміні раціону їм складно переналаштуватися.

У період відгодівлі коней не можна піддавати великим фізичним навантаженням. Щоб прискорити процес набору ваги, лошатам можна давати корми-пребіотики. Добавки допоможуть налагодити роботу органів травлення та сприятимуть засвоєнню мікроелементів. Купити насичені вітамінами, амінокислотами та мінеральними речовинами комбікорми для коней ви можете в компанії «Feed&Life». Оформіть замовлення на нашому сайті або зателефонуйте за вказаними телефонами, щоб дізнатися більше про продукцію.

 

Оцініть матеріал:

Натисніть на зірочку, щоб проголосувати!

Кількість голосів:

Ви вже проголосували!

Ваш голос врахований!

Середній рейтинг / 5

Статті по темі

Розведення коней - цікаве і прибуткове заняття. При правильному догляді за цими шляхетними і сильними тваринами навіть невелика ферма буде приносити хороший дохід.