Відгодівля свиней преміксами: особливості та рекомендації

Голосів:

Відгодівля свиней преміксами: особливості та рекомендації
X
img

Поставте запитання фахівцю

Відгодівля свиней преміксами: особливості та рекомендації

Через особливості будови шлунка і типу травлення свині гостро реагують на брак в раціоні незамінних амінокислот і вітамінів групи В. Ці речовини не синтезуються організмом, тому їх основним джерелом надходження виступає корм. І від того, наскільки правильно складений раціон харчування свиней, багато у чому залежать смакові якості вирощеного продукту.

Існують різні породи свиней. Класифікація здійснюється виходячи з цілей вирощування тварин: для отримання м'яса, сала або бекону. Залежно від фізіологічних особливостей порід відрізняються і способи відгодівлі свиней. Важливе значення у цьому процесі відіграють премікси – спеціальні вітамінно-мінеральні добавки, які отримують шляхом змішування сухих інгредієнтів з високою концентрацією корисних елементів. Про особливості годування преміксами кожного різновиду порід свиней поговоримо докладніше.

 

Особливості м'ясної відгодівлі свиней преміксами

 

Свиней починають відгодовувати на м'ясо у віці 2,5-3 місяців і закінчують до 6-8 місяців. Оптимальною їжею є корми з підвищеним вмістом білка (бобові культури, зелена трава гороху, обрат та ін.). Але недолік рослинних кормів полягає у тому, що протеїн з них засвоюється тільки на 35%, а решта виводиться з організму. Отримати м'ясо з високими поживними властивостями допомагає включення до раціону збалансованих преміксів з вітамінами і мінералами у складі.

Коли вага свиней досягає позначки у 70 кг, в раціон харчування м'ясних порід свиней вносять зміни: залежно від віку тварин збільшують добову норму соковитого корму і концентратів до 10-15 кг, додають 10-30 г солі і 5-20 г крейди. До закінчення періоду відгодівлі свині важать приблизно 90-120 кг.

 

В наявностi
ПК 54-11. Для супоросных свиноматок и хряков

ПК 54-11. Для супоросных свиноматок и хряков

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

 

Особливості сальної відгодівлі свиней преміксами

 

Отримати швидкий приріст сала дозволяє відгодівля свиноматок і молодняка ​​вагою 100-110 кг. Для цього використовують корми з підвищеним вмістом вуглеводнів, такі як буряк, картопля, кукурудза, пшениця. Вагову частку кукурудзи і пшениці у добовому обсязі корму поступово збільшують до 2-3 кг. На останньому місяці відгодівлі з метою поліпшення характеристик сала кукурудзу частково замінюють на просо і ячмінь. Відгодівля до жирних кондицій триває доти, поки свиня не набере 180-200 кг ваги.

 

Особливості беконної відгодівлі свиней преміксами

 

Для беконного варіанту відгодівлі найбільше підходять свині білої породи. Як і в разі м'ясної відгодівлі, свинок починають відгодовувати у віці 2,5-3 місяців. Для цього відбирають особин вагою не менше 25 кг.

Протягом перших трьох місяців відгодівлі середньодобовий приріст молодняка складає 450 г. У наступні 2,5-3 місяці свиня щодня набирає приблизно 600 г живої ваги. Основу харчування у цей період становлять горох, просо, кукурудза, ячмінь, жито. Поряд з рослинними кормами раціон свиней необхідно збагачувати кормами тваринного походження, які позитивно впливають на смак бекону: висівки, рибне борошно, соя, макуха. Припиняють відгодівлю, коли кожна особина досягне ваги 80-105 кг.

 

В наявностi
КС 25 арт. 521100. Для свиней, универсального назначения

КС 25 арт. 521100. Для свиней, универсального назначения

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

Загальні рекомендації з відгодівлі свиней преміксами

 

У раціоні харчування свиней повинні переважати злакові, посеред них і у складі комбінованих кормів. Це обумовлено тим, що у рослинних продуктах містяться цінні вуглеводи, білки і клітковина. До таких злаків належать:

 

Ячмінь. Його перевага у тому, що він підходить для годування свиней всіх вікових груп і засвоюється організмом тварин практично на 90%. Тому в раціоні на його частку має припадати 70% від загального складу корму.

 

 

 

Овес. У порівнянні з іншими злаками, у ньому міститься найбільша кількість жирів і клітковини. Тому овес сам по собі обов'язково має бути присутнім у раціоні сисунів, підсисних свиноматок і молодняка. На завершальних стадіях відгодівлі свиней рекомендується годувати сумішами вівса з ячменем.

 

 

Горох. У запареному вигляді є джерелом повноцінних білків для свиней будь-якого віку. Вживання тваринами кормів з горохом у складі позитивно відбивається на якості м'яса.

 

 

 

Кукурудза. За вмістом жирів і вуглеводів випереджає ячмінь, а ось за кількістю білка поступається іншим злаковим. Тому наприкінці вигодовування частку кукурудзи у раціоні свиней краще мінімізувати.

 

 

Молодняк у віці до 4-х місяців рекомендується годувати тричі на добу. Старших свиней можна переводити на дворазове годування за умови, що їхній раціон включає у себе не менше 1,5 кг концентрованих кормів. Якщо ж більшу частину раціону складають соковиті і зелені корми, то краще залишити свиней на триразовому годуванні.

Використання правильно підібраних кормів з преміксами у складі дає можливість на 30% збільшити щодобовий приріст свиней, одночасно підвищуючи захисні сили організму тварин і покращуючи якість кінцевого продукту.

Щоб скоротити витрати на відгодівлю свиней та збільшити середньодобовий приріст вирощуваних тварин, вибирайте сухі професійні комбікорми, збагачені преміксами, виробництва ТОВ «Фідлайф». У нашому інтернет-магазині на продаж представлені готові повнораціонні корми, призначені для годування свиней різної ваги, а також призначення. Також у нас можна замовити виготовлення кормових продуктів за індивідуальними вимогами. Як наслідок застосування збалансованих комбікормів з дотриманням дозування допоможе вам зробити утримання тварин простішим і вигіднішим.

Оцініть матеріал:

Натисніть на зірочку, щоб проголосувати!

Кількість голосів:

Ви вже проголосували!

Ваш голос врахований!

Середній рейтинг / 5

Статті по темі