З того часу, як людина приручила і одомашнила перших півня та курку, пройшли тисячі років. За цей період з'явилося безліч різних курячих порід: тільки зареєстрованих відомо приблизно 200, а всього у світі налічується понад 700 різновидів.
Залежно від свого призначення усі курячі породи поділяються на групи. Крім своєї спрямованості, різні породи курей відрізняються одна від одної кольором, розмірами, формою тіла та іншими параметрами. Пропонуємо до вашої уваги визнану на сьогодні класифікацію, яка найточніше відображає сферу використання тієї чи іншої породи.
Класифікація курячих порід
Яєчні
У яєчних курей звисаючий на бік листоподібний гребінь, у півнів – прямостоячий. Птахи мають щільне оперення і широкий біля основи хвіст. Вага курчат яєчної породи становить 30-35 г. Середня вага курей – 1,8-2,2 кг, півнів – 2,7-3,0 кг. Несучість курей цих порід 200-220 яєць на рік, у просунутих фермерських господарствах доходить і до 270 штук.
Леггорн. Кури цієї породи зі схожим на трикутник тулубом набули найбільшого поширення у світі. Через непереносимість шуму птаха необхідно утримувати у тихих умовах. У 4,5-5 місяців кури починають нести яйця, які важать приблизно 60 г, мають великий розмір і міцну шкаралупу білого кольору. Леггорни приносять на рік від 160 до 300 яєць і навіть більше. Максимальна продуктивність настає у птахів в 1 рік.
Домінант. Витривала порода курей, яка не вимагає особливого догляду. Завдяки сильному імунітету птахи майже не хворіють. Середня вага яйця – 70 г. Несучість курей – 300 і більше штук на рік. Максимальні результати яйцекладки можна отримувати протягом 3-4 років.
Адлерська срібляста. Несучість у курей зазвичай починається у 6 місяців. Продуктивність становить 170-190 яєць на рік, іноді доходить до 200 штук. Яйця середнього розміру, важать майже 58-59 г, покриті шкаралупою кремового кольору. Для розведення Адлерська срібляста не придатна, оскільки у цих курей відсутній інстинкт насиджування.