Поросята породи Ландрас: годування, утримання, фото

Голосів:

Поросята породи Ландрас: годування, утримання, фото
X
img

Поставте запитання фахівцю

Поросята породи Ландрас: годування, утримання, фото

Серед домашніх тварин, які вирощуються на м'ясо, особливо цінуються свині породи Ландрас. Їх вивели на початку ХХ століття у Данії шляхом схрещування Датської висловухої свині і Англійської білої. Свині елітної породи Ландрас користуються попитом завдяки своїм гарним смаковим властивостям, а також високій плодючості, прискореному зростанню і витривалості.

Про особливості свиней породи Ландрас та їх вирощування ви дізнаєтеся з матеріалів цієї статті.

 

Який вигляд мають свині породи Ландрас?

 

Якщо ви ніколи не бачили свиней породи Ландрас, отримати уявлення про цей різновид тварин можна по фото, яких є вдосталь у мережі інтернет.

Свинок відрізняють такі зовнішні характеристики:

 
Витягнуте тіло довжиною від 175 см (у свиноматок) до 190 см (у кнурів).   Вузька грудна клітка і пряма спина.
 
Невелика голова на товстій шиї.   Витягнуте вузьке рило і довгі звислі вуха.
 
Відсутність відвислого черева.   Прямі короткі ноги.
 
Рельєфні широкі окости.   Світло-рожева шкіра і рідка щетина.

У яких умовах повинні утримуватися поросята породи Ландрас?

 

Для повноцінного розвитку і швидкого набору ваги молодняка ​​важливе значення має гарна освітленість і відповідний мікроклімат.

 

В наявностi
ПК 52-11. Доращивание свиней, 25-50 кг

ПК 52-11. Доращивание свиней, 25-50 кг

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

Для створення природного освітлення у свинарнику 20% площі його стін повинні бути засклені. Додатково рекомендується використовувати штучне світло. Сам хлів потрібно розділити на окремі зони: для утримання, вигулу та купання поросят. Площа верстата для утримання поросят вагою до 30 кг має становити 30 кв. см і збільшуватися із зростанням особини. Майданчик для вигулу облаштовується купальнями і чесалами.

Оптимальною температурою у приміщенні, де до відгодівлі вирощуються поросята, є 20-22 °С. У хліві має бути достатня вентиляція і не повинно бути протягів, тому що Ландраси чутливі до холоду. Додатково утеплювати приміщення не обов'язково: порода вже акліматизувалися у наших широтах. Свинок необхідно утримувати на глибоких підстилках із соломи або тирси, які мають бути сухими.

 

Як правильно годувати поросят породи Ландрас?

 

У порівнянні з білими великими свинями поросята породи Ландрас вибагливіші до якості кормів.

Годування поросят породи Ландрас може бути різним залежно від умов:

 

Природне вигодовування. Практикується, якщо у свиноматки достатньо молока. Як тільки малюки обсохнуть, їх підкладають до сосків матері. При цьому ослаблених дитинчат підкладають до перших сосків, куди надходить більше молока. У перші 45 хвилин після народження порося повинне отримати молозиво, яке позитивно впливає на імунітет.

 

На природному молочному вигодовуванні з частотою 7 разів на добу сисунці мають знаходитися, поки їх вага не досягне 8-10 кг (приблизно до 2-місячного віку). Але і після двох місяців матка може продовжувати підгодовувати поросят молоком, якщо знаходиться поряд з дитинчатами. Тільки режим харчування стає 4-разовим.

 

В наявностi
ПК 57-11. Для лактирующих свиноматок

ПК 57-11. Для лактирующих свиноматок

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

 

Штучне вигодовування. До нього вдаються у тих випадках, якщо у самки мало молока або коли свиноматка гине під час опоросу. Але штучному вигодовуванню також передує отримання поросям хоча б однієї порції молозива, необхідного для запуску шлунка в роботу. Після чого дитинчатам кожні 1,5 год. цілодобово дають рідку підгодівлю невеликими порціями (починаючи з 50 г). Підгодівля має складатися з коров'ячого молока, яйця, цукру і вітамінних добавок. Напувають поросят тільки теплою водою.

 

   

 

Комбіноване годування. Триденним малюкам дають підгодівлі з кісткового борошна, просмаженого ячменю, подрібненої крейди. Придатні і молочні суміші у вигляді замінників незбираного молока (ЗНМ). На шостий день дитинчатам з прорізаними зубками можна давати тверду підгодівлю (підсмажене кукурудзяне, горохове або пшеничне зерно).

 

 

Для покращення імунітету відлученим поросятам у віці 1 місяця замість молока дають суміш, у складі якої мають бути такі компоненти: обрат, кукурудза, пшениця, ячмінь, овес, соєвий шрот, біокорм, рибне борошно, мінеральні речовини і солі, вітаміни А, В, С, Е. Годують малят цією сумішшю дрібно: двічі або тричі на день.

Як основу раціону для поросят на відгодівлі можна використовувати комбікорм з додаванням зелені (люцерни, конюшини) та овочів (картоплі, моркви, гарбуза). При правильному годуванні поросята породи Ландрас до 2-х місяців набирають у вазі 16-20 кг, до 4-х місяців – 40-50 кг, до 6-ти місяців – 100 кг.

У складанні правильного раціону харчування для поросят породи Ландрас вам допоможуть корми і кормові добавки від компанії-виробника «Фідлайф». Сертифіковану продукцію ТМ «Feed&Life» і ТМ «НОРМА plus» можна замовити оптом чи вроздріб у нашому інтернет-магазині. У комплексі із забезпеченням сприятливих умов утримання свиней це дозволить вам отримати смачне м'ясо і окупити витрати на вирощування високим прибутком.

Оцініть матеріал:

Натисніть на зірочку, щоб проголосувати!

Кількість голосів:

Ви вже проголосували!

Ваш голос врахований!

Середній рейтинг / 5

Статті по темі