Правила утримання коней

Голосів:

Правила утримання коней
X
img

Поставте запитання фахівцю

Правила утримання коней

Якщо ви вирішили розводити коней, варто подбати і про комплексний догляд за ними. Від умов, у яких будуть перебувати тварини, залежать їх здоров'я і зовнішній вигляд, а отже - і ефективність вашого бізнесу. Дотримуючись основних правил утримання коней, можна виростити здорове поголів'я і отримати гарний дохід.

 

Догляд за кіньми передбачає

  створення оптимальних умов для проживання особин (будівництво стайні і забезпечення місця для вигулу);
  підбір кормів і планування режиму годування;
  проведення чистки і підковування тварин;
  забезпечення ветеринарного контролю.

Крім цього, коні потребують турботи, спілкування і ніжного ставлення.

Перед придбанням тварин слід обладнати тепле, сухе приміщення без протягів, подбати про пасовище, придбати корми і підготувати необхідний інвентар. Влітку коней можна утримувати на вулиці.

Наявність водойми біля стайні або підведення водопроводу спростить догляд за тваринами на фермі.


3 способи утримання коней

Метод утримання коней вибирається залежно від місцевості, кліматичних особливостей регіону, фінансових можливостей підприємця і поставленої мети.

Якщо планується організовувати кінні прогулянки, то немає потреби у створенні великої ферми, а для вирощування племінних жеребців і породистих коней доведеться вкласти більше коштів і забезпечити відповідні умови.

 

В наявностi
КК 71-11. Комбикорм-концентрат для откорма лошадей

КК 71-11. Комбикорм-концентрат для откорма лошадей

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

 

Системи утримання коней

табунна стаєнна змішана

 

Табунна система

Метод передбачає вирощування коней в умовах, наближених до природних. Це дозволяє зменшити витрати на утримання та швидко збільшити поголів'я. Тварин ділять на групи за віком і статтю: холості, вагітні і підсосні кобили, а також жеребці.

Табунний спосіб придатний для ведення бізнесу у гірських і степових районах. У зимовий період тварин варто підгодовувати, розміщуючи сіно біля стоянки табунів, а також забезпечити їм укриття від вітру.

 

Різновидом табунної системи є культурно-табунний спосіб. Метод передбачає утримання коней у природних умовах протягом усього року, але з розміщенням поблизу спеціальних кормових баз і стаєнь. У негоду в приміщеннях утримують жеребців, жеребних кобил і молодняк.

Стаєнна система

Коней утримують в облаштованих стайнях, а для вигулу і тренувань використовують пасовища і окремі майданчики.

Розміщувати тварин можна у стійлі чи деннику. Другий варіант є комфортнішим для проживання коней.

Особливості розміщення тварин:

стійло являє собою вузьке приміщення, розраховане на те, що кінь не буде розвертатися. Довжина стійла становить 3 м, а ширина - 1,6-1,8 м. Тварин при цьому можна тримати на прив'язі. Стійла відокремлюються дерев'яними або металевими перегородками і повинні мати годівниці і напувалки. У таких приміщеннях утримують робочих коней.


денник - більш закрите і ширше приміщення, призначене для розміщення племінних і скакових коней. Верхня частина перегородок виконується у вигляді решіток, щоб тварини не відчували себе ізольованими. Розміри денника - 3х3 або 4х4 м.

 

Стійло - дешевший варіант, але і прибирати його складніше, ніж денник.

 

В наявностi
КК 73-11. Комбикорм-концентрат для спортивных лошадей

КК 73-11. Комбикорм-концентрат для спортивных лошадей

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

Вимоги до обладнання стайні

Територія. Для створення ферми знадобиться не менше 10 соток землі, краще - 1 га.
Матеріали, які використовуються у будівництві, мають бути екологічно чистими. Стайню можна спорудити з дерева, а для зовнішньої обробки використати цеглу. Дерев'яні бруси треба обробити антисептиком.
Стіни мають бути міцними, щоб витримувати удари копитами.
Підлогу роблять з матеріалів, які мають низьку теплопровідність, не вбирають вологу і не допускають ковзання. Найкращим покриттям є глина і керамзитобетон. Підлога з дерева швидко стає непридатною до використання. На підлогу щільним шаром необхідно насипати солому, тирсу або торф. Підстилку варто змінювати щодня, а стійло прибирати раз на тиждень.
Приміщення має бути захищене від протягів і вологи.
Оптимальна висота стайні становить 3-4 метри. Що вище спорудити стелю, то кращою буде вентиляція у приміщенні. Між дахом і стінами залишають щілину для кращого повітрообміну. Приміщення може бути двоповерховим: на першому розміщують стійла і денники, а на другому зберігають запаси сіна.
У приміщенні має бути багато вікон, оскільки коні потребують денного світла. Погане освітлення у стайні призводить до погіршення зору у тварин і впливає на їхнє здоров'я в цілому.
Температура повітря у приміщенні має становити + 15-18 ⁰С.

 

Змішана система утримання коней

Метод містить елементи табунного і стаєнного способів утримання. У теплу пору року коні знаходяться на відкритому повітрі, а на зиму їх переводять до стайні. Ця система використовується на фермах з великою кількістю тварин.


Вигул і випас коней

Коні повинні мати можливість вільно пересуватися. Через постійне перебування у стійлі у тварин атрофуються м'язи, з'являються проблеми з травною і серцево-судинною системами.

Вигулювати коней варто не рідше, ніж три рази на тиждень. При цьому, прогулянка не повинна бути виснажливою.

Для випасу і вигулу можна використовувати пасовища, а для тренувань - спеціально облаштовані огороджені майданчики. Територію необхідно очистити від сміття, скла і дротів, щоб кінь не пошкодив копита.

Якщо температура повітря на вулиці впала нижче -20 ºС, тварин вигулювати не рекомендується.


Правила утримання коней: гігієна і здоров'я

 

1. Чищення та купання. Щоб захистити коня від інфекцій і шкірних захворювань, його треба купати, а також чистити шерсть.

 

Під час процедури використовують мило або спеціальний шампунь. Засіб наносять спочатку на лівий бік, потім переходять до правого, у напрямку від голови до спини і ніг. Після цього шерсть вичісують щіткою, щоб прибрати грудки і можливих паразитів. Піну необхідно ретельно змити водою кімнатної температури, оскільки залишки мила на тілі тварини можуть викликати алергічну реакцію.

Купання варто здійснювати раз на тиждень. У період линяння коней і у разі регулярного випасу на пасовищі часте і рясне миття протипоказане.

 

2. Підковування. Підкови захищають копита від травм і уповільнюють їх знос. Коней, які беруть участь у перегонах або задіяні у сільськогосподарських роботах, обов'язково потрібно підковувати.

 

3. Догляд за зубами і ветконтроль. Ветеринар має оглядати зуби тварин щопівроку. Про проблеми може свідчити те, що кінь повільно пережовує їжу або відмовляється від неї, не може утримувати корм у роті, жує вудила і напружує спину. Також, коням обов'язково треба робити щеплення.


Годування коней

Годувати тварин рекомендується в один і той самий час кожного дня, тоді травна система буде працювати злагоджено. Раціон має містити не тільки траву і сіно, але й зерно, овочі, фрукти і комбікорми.

 

 

Режим харчування необхідно коригувати, виходячи з віку і статі коня, і залежно від фізичних навантажень і сезону.

Перегодовування так само шкідливе, як і недогодовування, тому порції варто готувати заздалегідь, з огляду на стать і вагу тварини. На кожні 100 кг маси потрібно 5 кг корму.

У середньому, взимку за добу кінь вагою 500-600 кг з'їдає:

 

сіно - 11-15 кг;
овес - 4,5-5 кг;
морква або інші соковиті корми - 2-3 кг;
висівки - 1-2 кг.

Влітку тварин починають випасати на пасовищах. Як правило, їм вистачає рослинної їжі, і додаткової підгодівлі вони не потребують.

Рекомендації щодо годування тварин

  Оптимальним для коня вважається 3-4 разове харчування. Порцію вівса слід розділити на три прийоми їжі, а сіно необхідно давати 4-5 разів на добу. Якщо кінь задіяний у важких роботах, годувати його потрібно кожні 2 години.
  Шлунковий сік у тварин виробляється постійно, а кислотність нейтралізується тільки їжею, тому до процесу годування треба ставитися відповідально. Якщо пропускати прийоми їжі, у шлунку особини може виникнути виразка або гастрит.
  Різко змінювати раціон харчування не рекомендується, інакше у коня з'являться проблеми з травленням.
  Тварини повинні мати доступ до чистої води. Добова норма води складає 20-30 л, влітку - більше (залежно від навантаження і температури повітря).

 

Щоб виростити здорове поголів'я, раціон харчування коней має бути збалансованим, а корми - якісними і насиченими вітамінами, мікроелементами та амінокислотами.

Продукція ТМ «Feed&Life» забезпечує потреби тварин у протеїні, клітковині, вітамінах і різних корисних речовинах. Заходьте на сайт компанії і купуйте якісні комбікорми для коней. Отримати детальну інформацію про продукцію ви можете на сайті feedlife.com.ua або за вказаними телефонами.


Оцініть матеріал:

Натисніть на зірочку, щоб проголосувати!

Кількість голосів:

Ви вже проголосували!

Ваш голос врахований!

Середній рейтинг / 5

Статті по темі

Розведення коней - цікаве і прибуткове заняття. При правильному догляді за цими шляхетними і сильними тваринами навіть невелика ферма буде приносити хороший дохід.