Догляд за перепелами

Голосів:

Догляд за перепелами
X
img

Поставте запитання фахівцю

Догляд за перепелами

Перепели є гарною альтернативою курям. Не випадково розведення перших користується великою популярністю у сучасному тваринництві, і причин для цього декілька:

перепела начинают нестись уже в 8-недельном возрасте

 

По-перше, перепели починають нестися вже на 8 тижні життя (це стосується не декоративних порід, а японської).

 

откармливать на мясо

 

По-друге, перепілок можна використовувати спочатку як несучок, а після закінчення періоду несучості відгодовувати на м'ясо.

  

содержать перепелов  довольно просто

 

По-третє, утримувати перепелів і доглядати за ними досить просто навіть у домашніх умовах.

 

 

На питаннях догляду за перепелами зупинимося детальніше.

Особливості утримання перепелів

Перш ніж купувати перепелів, для них потрібно облаштувати відповідне житло. Це мають бути або спеціальні клітки (брудери) з низькими стелями або самостійно виготовлені з підручного матеріалу клітки.

Оптимальними умовами для перепелів є:

температура

 

температура повітря не нижче + 16 °С і не вище 22 °С;

 

влажность

 

вологість на рівні 60-70%;

 

умеренное освещение

 

помірне освітлення 17-20 год на добу;

 

хорошая вентиляция

 

гарна вентиляція і відсутність протягів;

 

своевременная чистка клеток

 

своєчасне чищення кліток;

 

правильно организованное кормление

 

правильно організоване годування.

 

  • З метою підвищення несучості самок за коротший термін можна організувати і цілодобове освітлення. Також практикується переривчастий режим освітлення, при якому чергуються 1 година світла і 2 години темряви. Організація такого типу освітлення позитивно впливає на зростання і продуктивність перепелів.
  • Молодняку ​​порівняно з дорослими особинами потрібно більше світла і тепла. Однак, яскраве світло протипоказане перепелам у будь-якому віці: через надмірну освітленість птахи починають агресивно себе поводити по відношенню один до одного і перестають нестися.
  • Для невеликої кількості птахів достатньо клітки розміром 40х60 см. Щоб знесені яйця могли акуратно скочуватися вниз і не розбиватися, підлога у клітці має бути зроблена під ухилом до задньої стінки. На дно клітки слід насипати пісок або покласти щільний папір, який необхідно змінювати щодня. Щоб несучість перепілок була вище, їх рекомендується утримувати у клітках зі сітчастою підлогою.
  • Годівниці і напувалки для птахів розміщують із зовнішнього боку клітки так, щоб до них можна було легко дотягнутися зсередини.
В наявностi
ПК 3-8. Гроувер для перепелов, 4-6 недель

ПК 3-8. Гроувер для перепелов, 4-6 недель

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити
  • Якщо ви збираєтеся вирощувати поголів'я у кількості до 100 перепелів, потрібна багатоярусна клітка висотою до 2 м і площею дна не більше 1 кв.м. На такій площі рекомендується розміщувати не більше 6-ти несучок, інакше несучість знижується.

Промислове вирощування перепелів у кількості до 1000 особин передбачає підготовку спеціального приміщення площею приблизно 15 кв.м. У такому просторі зі штучним освітленням розміщуються кліткові батареї, інкубатор, кімната для вирощування молодняка, підсобка. Догляд за птахами у такому разі займає не менше 5-6 годин на день, а здійснює його навчений персонал.

Як правильно доглядати за перепелами

  • Раз на тиждень перепелам потрібно гуляти і купатися у річковому піску (так пернаті позбавляються від паразитів). Забезпечити цю можливість дозволяє установка у клітці картонних коробок або чашок з піском, насипаним шаром товщиною 6 см. Пісок можна змішувати із золою у рівних частинах, але тоді коробку бажано накривати зверху склом з лазом для птахів для запобігання підйому пилу при купанні перепелів.

 

В наявностi
ПК 6-41.Финиш для перепелов, 5-6 недель

ПК 6-41.Финиш для перепелов, 5-6 недель

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити
  • Не рідше одного разу на квартал клітки, у яких утримуються перепели, необхідно дезінфікувати. Для цього їх звільняють від птахів, потім вимивають щіткою з використанням гарячої води і прального порошку, обливають окропом і висушують.
  • Якщо ви раптом помітили, що у перепелів скуйовджене пір’я, вони прискорено дихають через дзьоб і рідко несуться – це означає, що у приміщенні знижена вологість. Для нормалізації рівня вологості біля пташиних кліток рекомендується поставити ємності з водою (чашки або відра). Або частіше мити підлогу у приміщенні, як варіант.
  • Годувати перепелів потрібно дозовано 3-4 рази на день в один і той самий час. Самкам у період яйцекладки необхідно 20-30 г корму на добу, самцям – 18 г. Перевищувати денну норму їжі не рекомендується, оскільки переїдання призводить до ожиріння перепілок, внаслідок чого вони перестають нестися. Витрата корму на одну особину з моменту народження до зрілості становить трохи більше 1 кг, а на рік перепелу потрібно приблизно 10 кг корму.

Щоб спростити процес годування та догляду за перепелами, українська компанія ТОВ «Фідлайф» розробила спеціальний повнораціонний комбікорм. У лінійці заводської продукції преміум-якості наявні 4 найменування кормів для перепелів ТМ «Feed&Life». Недорого купити товари нашого виробництва у потрібній кількості з доставкою по Україні можна в інтернет-магазині «Фідлайф».

Оцініть матеріал:

Натисніть на зірочку, щоб проголосувати!

Кількість голосів:

Ви вже проголосували!

Ваш голос врахований!

Середній рейтинг / 5

Статті по темі