Розведення кролів як бізнес

Голосів:

Розведення кролів як бізнес
img

Поставте запитання фахівцю

Розведення кролів як бізнес

Кролівництво як бізнес не можна назвати простою справою. Його ускладнюють насамперед такі фактори, як високий ступінь схильності до захворювань і великий відсоток вимирання молодняка, а також трудомістка технологія вирощування. Але завдяки природній здатності кролів до розмноження (до 5-6 разів на рік) їх розведення для реалізації вирощеної продукції можна розглядати як цілком вигідний і перспективний напрямок бізнесу. У цій статті ми розповімо вам про переваги і недоліки такої діяльності у домашніх умовах.

 

З якою метою розводити кролів?

Перш ніж починати займатися розведенням кріликів, потрібно визначитися з метою. Так, розводити кролів прийнято у кількох форматах:

На м'ясо. Це найвигідніший напрямок розведення кріликів. А все тому, що м'ясо кролів вважається дієтичним, а така продукція у наш час дуже затребувана серед прихильників здорового способу життя. У регулярних поставках якісного кролячого м'яса зацікавлені і ринки, і ресторани, тому з ними і треба прагнути встановити довгострокове співробітництво.

Для отримання хутра. За своєю популярністю кроляче хутро хоч і поступається ціннішим видам (шиншилі чи нутрії), але також користується попитом на ринку. Є виробники, які використовують для пошиття верхнього одягу та аксесуарів саме хутро кріликів. Тому одне з головних завдань у цьому випадку - знайти свого цільового споживача і налагодити збут кролячих шкірок. Крім того, технологія розведення кріликів для отримання і подальшого продажу хутра має свої особливості: щоб уникнути псування хутра під час бійки кролів ізолюють один від одного, а це потребує додаткових площ утримання. Вартість шкірок безпосередньо залежить від сорту хутра: якщо у середньому кролячу шкірку 1-го сорту можна продати за 5 євро, то від продажу шкірки 3-го сорту ви отримаєте вдвічі менше.

З декоративною метою. У порівнянні з першими двома варіантами бізнес з розведення декоративних порід кріликів можна назвати найспецифічнішим. Така справа передбачає підвищену увагу до догляду за карликовими домашніми тваринами. Про зиск мова може йти, якщо бізнес відкритий у великому місті, де є зоомагазини, через які ви реалізуєте кріликів.

Оцініть, який із варіантів розведення кролів вам найбільше до вподоби, а після цього починайте створювати бізнес-план і реалізовувати його.

 

 

В наявностi
ПК 90-2. Для лактирующих кролематок

ПК 90-2. Для лактирующих кролематок

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

Бізнес на кролях: українські реалії у фактах і цифрах

Згідно з українським законодавством, якщо ви плануєте розпочати з невеликої ферми з розведення кріликів у кількості від 100 до 150 особин, вам не потрібно оформлювати ніяких додаткових документів. Але якщо кількість кролів перевищує 200 особин, вже потрібна реєстрація фермерського господарства.

Щоб відкрити бізнес з нуля з розведення кріликів в Україні, наприклад, фермерське господарство з кількістю 1,5-2 тис. особин, на сьогоднішній день необхідно приблизно 1 тис. євро. За умови грамотного підходу до справи і успішного розвитку бізнесу вкладення у нього окупаються досить швидко - приблизно за 6 місяців. А вже через рік наявність власної ферми з розведення кролів дозволить вам отримувати мінімум 600 євро щомісяця.

На основі викладеного матеріалу можна зробити висновок, що в умовах відсутності високої конкуренції в Україні бізнес, побудований на розведенні кріликів, входить до категорії рентабельних. Тому, вибравши розглянутий вид діяльності, у вас є всі шанси зайняти ще недостатньо освоєну нішу і отримати чималий дохід. А використовуючи закуплені оптом комбікорми преміум-класу ТМ «Feed&Life» для кролів, ви зможете збалансувати раціон і заощадити витрати на вирощування тварин.

 

Оцініть матеріал:

Натисніть на зірочку, щоб проголосувати!

Кількість голосів:

Ви вже проголосували!

Ваш голос врахований!

Середній рейтинг / 5

Статті по темі