Розведення кролів як бізнес

Голосів:

Розведення кролів як бізнес
X
img

Поставте запитання фахівцю

Розведення кролів як бізнес

Кролівництво як бізнес не можна назвати простою справою. Його ускладнюють насамперед такі фактори, як високий ступінь схильності до захворювань і великий відсоток вимирання молодняка, а також трудомістка технологія вирощування. Але завдяки природній здатності кролів до розмноження (до 5-6 разів на рік) їх розведення для реалізації вирощеної продукції можна розглядати як цілком вигідний і перспективний напрямок бізнесу. У цій статті ми розповімо вам про переваги і недоліки такої діяльності у домашніх умовах.

 

З якою метою розводити кролів?

Перш ніж починати займатися розведенням кріликів, потрібно визначитися з метою. Так, розводити кролів прийнято у кількох форматах:

На м'ясо. Це найвигідніший напрямок розведення кріликів. А все тому, що м'ясо кролів вважається дієтичним, а така продукція у наш час дуже затребувана серед прихильників здорового способу життя. У регулярних поставках якісного кролячого м'яса зацікавлені і ринки, і ресторани, тому з ними і треба прагнути встановити довгострокове співробітництво.

Для отримання хутра. За своєю популярністю кроляче хутро хоч і поступається ціннішим видам (шиншилі чи нутрії), але також користується попитом на ринку. Є виробники, які використовують для пошиття верхнього одягу та аксесуарів саме хутро кріликів. Тому одне з головних завдань у цьому випадку - знайти свого цільового споживача і налагодити збут кролячих шкірок. Крім того, технологія розведення кріликів для отримання і подальшого продажу хутра має свої особливості: щоб уникнути псування хутра під час бійки кролів ізолюють один від одного, а це потребує додаткових площ утримання. Вартість шкірок безпосередньо залежить від сорту хутра: якщо у середньому кролячу шкірку 1-го сорту можна продати за 5 євро, то від продажу шкірки 3-го сорту ви отримаєте вдвічі менше.

З декоративною метою. У порівнянні з першими двома варіантами бізнес з розведення декоративних порід кріликів можна назвати найспецифічнішим. Така справа передбачає підвищену увагу до догляду за карликовими домашніми тваринами. Про зиск мова може йти, якщо бізнес відкритий у великому місті, де є зоомагазини, через які ви реалізуєте кріликів.

Оцініть, який із варіантів розведення кролів вам найбільше до вподоби, а після цього починайте створювати бізнес-план і реалізовувати його.

 

 

В наявностi
ПК 90-2. Для лактирующих кролематок

ПК 90-2. Для лактирующих кролематок

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

Бізнес на кролях: українські реалії у фактах і цифрах

Згідно з українським законодавством, якщо ви плануєте розпочати з невеликої ферми з розведення кріликів у кількості від 100 до 150 особин, вам не потрібно оформлювати ніяких додаткових документів. Але якщо кількість кролів перевищує 200 особин, вже потрібна реєстрація фермерського господарства.

Щоб відкрити бізнес з нуля з розведення кріликів в Україні, наприклад, фермерське господарство з кількістю 1,5-2 тис. особин, на сьогоднішній день необхідно приблизно 1 тис. євро. За умови грамотного підходу до справи і успішного розвитку бізнесу вкладення у нього окупаються досить швидко - приблизно за 6 місяців. А вже через рік наявність власної ферми з розведення кролів дозволить вам отримувати мінімум 600 євро щомісяця.

На основі викладеного матеріалу можна зробити висновок, що в умовах відсутності високої конкуренції в Україні бізнес, побудований на розведенні кріликів, входить до категорії рентабельних. Тому, вибравши розглянутий вид діяльності, у вас є всі шанси зайняти ще недостатньо освоєну нішу і отримати чималий дохід. А використовуючи закуплені оптом комбікорми преміум-класу ТМ «Feed&Life» для кролів, ви зможете збалансувати раціон і заощадити витрати на вирощування тварин.

 

Оцініть матеріал:

Натисніть на зірочку, щоб проголосувати!

Кількість голосів:

Ви вже проголосували!

Ваш голос врахований!

Середній рейтинг / 5

Статті по темі