Розведення свиней на м'ясо: особливості годування та утримання

Голосів:

Розведення свиней на м'ясо: особливості годування та утримання
X
img

Поставте запитання фахівцю

Розведення свиней на м'ясо: особливості годування та утримання

Свинина – вид м'яса, який споживається найбільше, тому розводити свиней дуже вигідно. Якщо ви хочете отримати соковитий і ніжний продукт, тварин необхідно добре годувати і правильно за ними доглядати.

Незважаючи на те, що свині не вимагають складного догляду, існує низка правил для утримання та годування тварин. Дотримуйтеся їх – і ви отримаєте дуже смачне м'ясо.

Розведення свиней на м'ясо: вимоги та правила

М'ясні породи. Якщо ви плануєте розводити свиней на м'ясо, можна вибрати швидкозростаючі м'ясні породи. Наприклад:

Йоркшир. Свині цієї породи швидко набирають масу (100 кг живої ваги за 150 днів), але і хворіють за наявності протягів і вологості.

Німецький Ландрас. Тварини мають гарний імунітет, тому їх можна розводити навіть тим, хто вирішив зайнятися свинарством вперше.

Естонська беконна. Свині дуже плідні і відрізняються міцною статурою.

Сезонне утримання. При будівництві свинарника необхідно враховувати сезонність. Так, взимку свині не повинні змерзнути, а влітку їм потрібен майданчик для вигулу.
Прогулянки. Тварини мають гуляти на свіжому повітрі, тоді вони рідше хворіють і швидше набирають масу. Якщо молодняк постійно тримати під замком, у особин може розвинутися рахіт. Гуляючи на спеціальному майданчику, свині можуть тут випорожнюватися, що спрощує роботу фермера з чищення свинарника.
Облаштування свинарника. Утримувати свиней де і як завгодно не варто. Якщо стіни приміщення зроблені з бетону, їх треба утеплити. У свинарнику має бути чисто, тому декілька разів на тиждень його слід провітрювати і один раз на місяць проводити спеціальну обробку. Це допоможе позбутися мікробів, які викликають різні захворювання.
Температурний режим. Свині бояться холоду, вогкості і протягів. Для поросят необхідно підтримувати температуру повітря на позначці + 18-22 °С, а для дорослих особин – 12-16 °С. Оптимальний рівень вологості – 70% (але не більше 85%).
Правильне годування. Щоб отримати смачну свинину, для тварин необхідно скласти правильний раціон і чітко його дотримуватися.

Особливості утримання свиней у свинарнику

«Оселю» для свиней, як правило, будують з каменю або цегли, а підлогу – з дерева. Всередині має бути тепло, ясно і чисто, тому слід подбати про освітлення, підтримку оптимальної температури, своєчасне прибирання та дезінфекцію.

Важливо, щоб у приміщенні була ємність для сечі, оскільки разом з нею виходять і токсини. Якщо прокласти водопровід і каналізацію у свинарник, прибирати його буде набагато легше.

Місце для розведення свиней має знаходитися на відстані 15 м від житлових будинків. Для свиноматки і молодняка треба спорудити різні відсіки. Також, варто подбати про приміщення, у якому ви зможете ізолювати хворих особин.

На зиму свинарник треба утеплити. Можна встановити обігрівачі, а на підлогу постелити солому. Так як підстилка швидко просочується екскрементами, її слід часто змінювати.

Вимоги до свинарника:

 

місця для утримання свиней; гарна вентиляція;
вигульний майданчик з навісом площею не менше 10 кв.м; природне або комбіноване освітлення;
яма для купання; підлога під нахилом або з канавами для стікання відходів;
дах без протікання; міцні стіни та підлога, щоб свиня не втекла внаслідок підкопу.

Розміри конструкції залежать від того, для кого вона облаштовується. Так, для поросят необхідно 3 кв.м площі (з розрахунку на одну особину), для супоросної свині – 4 кв.м, а для підсосної – 6 кв.м.

Напувалки краще встановлювати трохи вище підлоги, щоб уникнути забруднення води, а годівниці треба чистити після кожного прийому їжі.

 

В наявностi
ПК 57-11. Для лактирующих свиноматок

ПК 57-11. Для лактирующих свиноматок

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

Особливості годування свиней

Свині їдять майже все, тому для їх відгодівлі використовуються різні продукти. В основі раціону – подрібнене зерно, картопля, висівки і коренеплоди. Крім цього, тварин можна годувати комбінованими кормами і харчовими відходами. Щоб забезпечити організм свині вітамінами, додайте до раціону конюшину і кропиву.

Режим годування свиней:

 

до 3-х місяців – 5 разів /день;
до 5-ти місяців – 4 рази /день;
від 5 місяців – тричі на день.

Поросята, особливо куплені, вимагають гарного догляду. Вони часто хворіють, тому потребують збалансованого харчування і вітамінів. Взимку їм необхідна тепла вода і поживний корм.

У перший місяць життя у раціоні свиней обов'язково мають бути молочні продукти і каші, зроблені на основі молока. Щоб поросята росли здоровими, давайте їм премікси і вітаміни, а також дотримуйтесь режиму годування.

Якщо порося не з'їдає за один раз порцію, врахуйте це при наступних годуваннях. Годівницю слід очистити від залишків їжі і надалі готувати менші порції.

Поросятам у 2-4 місяці не можна давати сиру картоплю (тільки варену і товчену), а коренеплоди слід відварити і нарізати. Моркву при цьому краще давати сиру, але її треба попередньо натерти. Трава, яку ви даєте поросятам, має бути подрібненою і залитою окропом.

 

В наявностi
ПК 51-1. Старт для поросят, 10-25 кг

ПК 51-1. Старт для поросят, 10-25 кг

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

Відгодівля свиней на м'ясо:
способи та етапи

Відгодівлю на м'ясо можна починати, коли поросятам виповниться 3 місяці, і вони досягнуть у вазі 25 кг. На забій свиней відправляють з вагою 100-130 кг (у 7 місяців). М'ясо становить 70-80% від живої ваги свині.

Способи відгодівлі:

Інтенсивний. Цей спосіб використовується, якщо необхідно отримати якомога більше м'яса за невеликий період. За гарного харчування за 4 місяці відгодівлі свиня набирає 90 кг (за добу – приблизно 650 г). Комбікорми та бобові допомагають отримати на виході смачну і соковиту свинину з тонким прошарком шпику в районі сьомого хребця.
Малоінтенсивний.Такий спосіб можна використовувати, якщо у вас є запаси недорогих кормів. Свиня набере масу до 100 кг, тільки часу на це піде більше.

Етапи відгодівлі:

3-5,5 місяців. Поросятам дають зелені корми, овочі, баштанні культури і бобові. Якщо період відгодівлі потрапляє на зиму, у раціон додають силос, сінне борошно і концентрати з білком. Щоб свинки швидше набирали вагу, їм треба давати протеїнові корми і мікроелементи. Якщо все робити правильно, порося за добу буде набирати до 500 г.
5,5-7,5 місяців. На цьому етапі збільшують обсяг концентрованого корму і зменшують дозування протеїну. Свині їдять концентрати і картоплю та щодня набирають до 750 г.

 

Також, у раціоні має бути сіль (до 40 г на день), а доступ до питної води слід зробити необмеженим.

За місяць до забою свинкам можна давати молочні продукти, зерно і бобові. Тварини повинні менше рухатися, тому не випускайте їх на прогулянку.

Свині на інтенсивній відгодівлі потребують вітамінів, мінеральних речовин і корисних мікроелементів. Усі ці добавки дозволяють підвищити плідність особин і сприятимуть їх швидкому зростанню.

Якщо ви хочете домогтися високої м'ясної продуктивності, замовте комбікорми та білково-вітамінні добавки ТМ «Feed&Life». Продукція містить усі речовини, необхідні для росту і правильного розвитку свиней. Вивчити схему годування тварин і склад комбікормів для них можна на нашому сайті у розділі «Продукція».

Оцініть матеріал:

Натисніть на зірочку, щоб проголосувати!

Кількість голосів:

Ви вже проголосували!

Ваш голос врахований!

Середній рейтинг / 5

Статті по темі