Розведення кролів у вольєрах

Голосів:

Розведення кролів у вольєрах
X
img

Поставте запитання фахівцю

Розведення кролів у вольєрах

Для нормального самопочуття у домашньому середовищі крілики, крім харчування, потребують як мінімум трьох додаткових складових: повітря, світла і руху. Дбайливі господарі намагаються забезпечити своїм вихованцям найкращі умови утримання. Тому сьогодні все популярнішою стає схема розведення кролів у вольєрах, при якій тварини отримують можливість вільно пересуватися, а не знаходитися постійно у тісній клітці. Давайте детально розберемося у тому, що собою являє цей спосіб розведення кріликів.

Особливості облаштування вольєрів для кролів

На відміну від закритої клітки, вольєр має вигляд відкритого простору, по периметру якого встановлені стіни. Для спорудження огорожі можна вибирати будь-які підручні матеріали: дерев'яні дошки, металеві листи, шифер.

 

Якщо підлога у вольєрі земляна, то паркан з обраного матеріалу заривається у землю на глибину приблизно 40-50 см, при цьому висота стін має бути не менше одного метра. Або ж по периметру вольєра на відстані 10 см один від одного вбиваються залізні прути довжиною 1 м.

 

І ще один важливий момент: щоб уникнути підтоплення вольєр рекомендується облаштовувати на височині, а частину його потрібно закрити навісом для захисту кріликів від намокання під час опадів.

 

Специфіка утримання кролів у вольєрах

Підготовлений вольєр заселяється одночасно всіма кролями і кроленятами, яких ви плануєте у ньому вирощувати з метою розведення. Попередньо тварин необхідно оглянути, щоб виявити ознаки можливих інфекцій або паразитів на тілі.

На невеликій площі (20-25 кв.м) вольєру можна розмістити молодняк у кількості 20-30 особин або кролицю з 25-ма кроленятами. При цьому кроленят із різних гнізд дозволяється запускати одночасно. Перебуваючи в одному стаді, вони матимуть однаковий запах, і тоді будь-яка самка погодиться їх годувати.

Самців утримують окремо від основного стада, а до вольєру підселюють тільки на час спаровування. Спеціальна споруда площею понад 30 кв. м підійде для заселення дорослими самцями, моменти тертя між якими припиняються після поділу території на зони впливу.

 

В наявностi
ПК 92-1. Гроувер с травяной мукой, для кроликов 5-14 недель

ПК 92-1. Гроувер с травяной мукой, для кроликов 5-14 недель

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

Переваги та недоліки розведення кролів у вольєрах

У утримання кролів у вольєрах є як свої плюси, так і мінуси.

 

До переваг належать:

Поліпшення апетиту і настрою кріликів завдяки перебуванню у вільному просторі.

 

Економічніша витрата матеріалів для облаштування вольєру у порівнянні зі спорудженням кліток.

 

Менш трудомісткий процес утримання кролів та очищення вольєрів, ніж при розведенні тварин клітковим способом.

 

Отримання як бонусу натурального добрива з тирси для с/г культур.

 

Із недоліків слід зазначити такі:

Вольєри не придатні для вирощування кролів з метою реалізації м'яса, оскільки за рахунок підвищеної фізичної активності тварин їх м'ясо буде жорстким на смак.

 

У зимовий період кріликів обов'язково потрібно переселяти в утеплене приміщення, інакше вони замерзнуть.

 

Існує небезпека загибелі всього поголів'я кріликів у разі потрапляння інфекції у вольєр.

 

Займаючись розведенням кролів у вольєрах, подбайте і про якісне харчування своїх вихованців. Для цього замовляйте у нашому інтернет-магазині преміальні комбікорми для кріликів від заводу-виробника «Фідлайф».

Оцініть матеріал:

Натисніть на зірочку, щоб проголосувати!

Кількість голосів:

Ви вже проголосували!

Ваш голос врахований!

Середній рейтинг / 5

Статті по темі