Розведення кролів у вольєрах

Голосів:

Розведення кролів у вольєрах
img

Поставте запитання фахівцю

Розведення кролів у вольєрах

Для нормального самопочуття у домашньому середовищі крілики, крім харчування, потребують як мінімум трьох додаткових складових: повітря, світла і руху. Дбайливі господарі намагаються забезпечити своїм вихованцям найкращі умови утримання. Тому сьогодні все популярнішою стає схема розведення кролів у вольєрах, при якій тварини отримують можливість вільно пересуватися, а не знаходитися постійно у тісній клітці. Давайте детально розберемося у тому, що собою являє цей спосіб розведення кріликів.

В наявностi
ПК 90-1. Для сукрольных кролематок

ПК 90-1. Для сукрольных кролематок

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

Особливості облаштування вольєрів для кролів

На відміну від закритої клітки, вольєр має вигляд відкритого простору, по периметру якого встановлені стіни. Для спорудження огорожі можна вибирати будь-які підручні матеріали: дерев'яні дошки, металеві листи, шифер.

 

Якщо підлога у вольєрі земляна, то паркан з обраного матеріалу заривається у землю на глибину приблизно 40-50 см, при цьому висота стін має бути не менше одного метра. Або ж по периметру вольєра на відстані 10 см один від одного вбиваються залізні прути довжиною 1 м.

 

І ще один важливий момент: щоб уникнути підтоплення вольєр рекомендується облаштовувати на височині, а частину його потрібно закрити навісом для захисту кріликів від намокання під час опадів.

 

Специфіка утримання кролів у вольєрах

Підготовлений вольєр заселяється одночасно всіма кролями і кроленятами, яких ви плануєте у ньому вирощувати з метою розведення. Попередньо тварин необхідно оглянути, щоб виявити ознаки можливих інфекцій або паразитів на тілі.

На невеликій площі (20-25 кв.м) вольєру можна розмістити молодняк у кількості 20-30 особин або кролицю з 25-ма кроленятами. При цьому кроленят із різних гнізд дозволяється запускати одночасно. Перебуваючи в одному стаді, вони матимуть однаковий запах, і тоді будь-яка самка погодиться їх годувати.

Самців утримують окремо від основного стада, а до вольєру підселюють тільки на час спаровування. Спеціальна споруда площею понад 30 кв. м підійде для заселення дорослими самцями, моменти тертя між якими припиняються після поділу території на зони впливу.

 

В наявностi
ПК 90-2. Для лактирующих кролематок

ПК 90-2. Для лактирующих кролематок

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

Переваги та недоліки розведення кролів у вольєрах

У утримання кролів у вольєрах є як свої плюси, так і мінуси.

 

До переваг належать:

Поліпшення апетиту і настрою кріликів завдяки перебуванню у вільному просторі.

 

Економічніша витрата матеріалів для облаштування вольєру у порівнянні зі спорудженням кліток.

 

Менш трудомісткий процес утримання кролів та очищення вольєрів, ніж при розведенні тварин клітковим способом.

 

Отримання як бонусу натурального добрива з тирси для с/г культур.

 

Із недоліків слід зазначити такі:

Вольєри не придатні для вирощування кролів з метою реалізації м'яса, оскільки за рахунок підвищеної фізичної активності тварин їх м'ясо буде жорстким на смак.

 

У зимовий період кріликів обов'язково потрібно переселяти в утеплене приміщення, інакше вони замерзнуть.

 

Існує небезпека загибелі всього поголів'я кріликів у разі потрапляння інфекції у вольєр.

 

Займаючись розведенням кролів у вольєрах, подбайте і про якісне харчування своїх вихованців. Для цього замовляйте у нашому інтернет-магазині преміальні комбікорми для кріликів від заводу-виробника «Фідлайф».

Оцініть матеріал:

Натисніть на зірочку, щоб проголосувати!

Кількість голосів:

Ви вже проголосували!

Ваш голос врахований!

Середній рейтинг / 5

Статті по темі