Рентабельність розведення коней

Голосів:

Рентабельність розведення коней
X
img

Поставте запитання фахівцю

Рентабельність розведення коней

 

Любите коней і хочете займатися конярством? Щоб оцінити ризики і зрозуміти, чи варто вкладати гроші у цю справу, треба скласти бізнес-план.

Розведення коней - вигідне, але складне заняття, яке вимагає спеціальних знань і великих фінансових вкладень. Актуальність бізнесу залежить від кліматичних і культурних особливостей вашого регіону, а також від мети вирощування тварин.


Напрямки конярства

М'ясне конярство - перспективний напрямок. Тварин розводять з метою одержання конини. У нашій країні ця галузь слабо розвинена, тому можна зайняти на ринку вільну нішу. Період відгодівлі лошат складає 8-12 місяців. Один кінь вагою 400-450 кг дає 250 кг м'яса. Якщо вирощувати тварин на пасовищах, то вдасться зменшити витрати на корми, а отже і збільшити рентабельність бізнесу.

 


Племінне вирощування коней вважається традиційним напрямком конярства. Тварин розводять на продаж. Одне лоша може коштувати від $1500 до $4500. Найпопулярнішими породами є їздові (для участі у перегонах і навчання верховій їзді). Це прибутковий вид бізнесу, але вкладення окупляться лише за 3-4 роки.

 


Створення кінного клубу. Коней вирощують для участі у змаганнях, проведення кінних прогулянок і уроків з верхової їзди. Велику ферму облаштовувати не обов'язково, а бізнес можна розпочати з придбання 2-3 особин. При цьому, з кіньми мають працювати кваліфіковані тренери.

 

Складаючи бізнес-план, необхідно вивчити ринок і здійснити розрахунки. Витрати будуть залежати від обраного напрямку діяльності, масштабів підприємства, кількості і породи коней.

 

Витрати на організацію бізнесу

  оренда або купівля ділянки під ферму;
  спорудження стайні і підсобних приміщень;
  облаштування пасовища і загонів;
  придбання коней;
  заготівля кормів;
  пошук тренерів і найм персоналу.

 

 

Значна частина бюджету (приблизно 80%) піде на спорудження стайні і облаштування території. Бізнес окупиться за 3-4 роки, а рентабельність може скласти 40-100%.


Утримання поголів'я на пасовищі та в стайні

Табунне вирощування. Це вигідний спосіб утримання коней, оскільки можна заощадити на кормах. Тварини пасуться на пасовищі протягом року, а у приміщеннях їх розміщують лише на період морозів. Табунне розведення - відмінний варіант для м'ясних порід.

 

 

 

Утримання у стайні. Коні люблять простір і свободу. Якщо немає можливості вирощувати тварин на пасовищах, для них слід створити сприятливі умови у приміщеннях, а також обладнати загони для прогулянок і майданчики для тренувань. Коней утримують у стійлах або денниках (на одну особину відводять 3-10 кв.м території). Стайня має бути світлою, захищеною від вологи і з гарною вентиляцією.

 

 

Догляд за кіньми передбачає

  щотижневе купання і чищення шерсті
  вичісування гриви після купання
  регулярна перевірка підков і зубів
  проведення щеплень
  ветеринарні огляди

 

В наявностi
КК 72-11. Комбикорм-концентрат для мясного откорма лошадей

КК 72-11. Комбикорм-концентрат для мясного откорма лошадей

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

Харчування коней

Що довше тварина знаходиться на пасовищі, то менше витрат на закупівлю кормів. В основі раціону - сіно або трава (60%).

Один кінь з'їдає за добу (у середньому):

 
  • сіно (без колючок і сміття) - 10-15 кг;
  • зерно (без цвілі) - 4-5 кг;
  • соковиті корми - 2-3 кг (у період відгодівлі - до 30 кг);
  • висівки і комбікорми - 2 кг.

Кінь має отримувати вітаміни та сіль (до 1 кг/місяць), а також мати постійний доступ до води. Щоб тварина швидше нарощувала масу і була здоровою і витривалою, їй треба давати корми, що містять амінокислоти, мінеральні речовини і мікроелементи. Забезпечать потреби коней різного віку і породи необхідними корисними речовинами комбікорми ТМ «Feed&Life». Зробити замовлення ви можете, залишивши заявку на сайті або зателефонувавши за телефоном.

В наявностi
КК 71-11. Комбикорм-концентрат для откорма лошадей

КК 71-11. Комбикорм-концентрат для откорма лошадей

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

Підбір працівників

Якщо ви вирішили зайнятися племінним розведенням коней або вирощувати м'ясні породи, то необхідно найняти додатковий персонал. Вам знадобляться такі працівники:

  конюхи (один працівник на кожні 5 особин);
  ветеринар;
  технолог, який буде складати раціон харчування і відповідати за розпорядок дня тварин;
  тренер (якщо коні братимуть участь у змаганнях);
  бухгалтер;
  робітники для чищення стаєнь і догляду за поголів'ям.

 

Вирощування коней може стати прибутковою справою, але для цього треба вкласти багато праці і коштів. Щоб отримати гарний дохід, необхідно створити тваринам відмінні умови і запастися терпінням, адже бізнес окупиться не відразу. Рекомендується поєднувати кілька напрямків конярства.

З якою б метою ви не розводили коней, їх треба добре годувати. Їжу тваринам варто давати невеликими порціями, але часто, оскільки шлунковий сік у них виробляється постійно. Дуже важливо дотримуватися встановленого режиму харчування. Коней необхідно годувати в один і той самий час кожного дня, інакше порушиться процес травлення.

Також, тварини потребують вітамінів і мінеральних речовин. Компанія «Feed&Life» пропонує якісні комбікорми різного призначення. Купуйте кормові добавки для коней і вирощуйте здорове поголів'я.

Оцініть матеріал:

Натисніть на зірочку, щоб проголосувати!

Кількість голосів:

Ви вже проголосували!

Ваш голос врахований!

Середній рейтинг / 5

Статті по темі

Розведення коней - цікаве і прибуткове заняття. При правильному догляді за цими шляхетними і сильними тваринами навіть невелика ферма буде приносити хороший дохід.