При розведенні худоби та птахів особлива увага завжди приділяється раціону харчування. Фермерам вдається домогтися високої продуктивності лише тоді, коли особини отримують поживні і корисні речовини у повному обсязі.

Спрощують процес годування тварин і допомагають створити баланс в раціоні комбікорми. Що це за продукт, навіщо він потрібен і як виробляється, розглянемо у цій статті.

Що таке комбікорм і в чому його користь?

Комбінований корм являє собою однорідну суміш декількох інгредієнтів, підібраних з урахуванням потреб різних видів тварин і птахів у певних елементах. Основа цієї суміші – зерно і злаки (60-80%).

Корм проходить декілька етапів обробки, що дозволяє отримати якісний, безпечний і збагачений корисними речовинами продукт. Він може випускатися у гранулах, брикетах та у розсипному вигляді.

Комбікорм переважно складається з:

 • зерна (пшениці, кукурудзи, ячменю, вівса);
 • макухи чи шроту (соєвого, соняшникового або лляного);
 • бобових (сої, гороху, нуту);
 • олійних культур (соняшника, ріпака та ін.);
 • грубих кормів (сіна, соломи).

Також, у складі містяться амінокислоти, мінерали, вітаміни, ферменти і органічні сполуки.

Продукт може бути як основою раціону, так і добавкою, яку вносять додатково до основної їжі, щоб зміцнити імунітет, захистити тварин від хвороб, домогтися швидкого зростання, вивести міцне потомство і отримати смачне м'ясо, яйця або молоко (залежно від породи та її призначення).

Комбікорми розробляються для кожного виду тварин окремо. Тобто, для свиней, коней, корів, кролів, бройлерів, качок і т.ін. будуть виготовлені різні суміші. При виробництві враховуються стать, вік і умови утримання особин (наприклад, корми для молодняка, для худоби на відгодівлі, вагітних самок, новонароджених і т.ін.).

Комбікорми дозволяють знизити витрати зернового корму і при цьому підвищити продуктивність поголів'я, тому є затребуваним продуктом.

Залежно від складу і призначення корми поділяють на:

 • повнораціонні – використовуються щодня як основна їжа і повністю покривають потреби худоби та птахів у поживних речовинах;
 • концентрати – є доповненням до основного раціону, допомагають наситити їжу необхідними мінералами і вітамінами;
 • кормові домішки – суміші кормових інгредієнтів і мікроелементів (БМВД).

Окремо стоять премікси, насичені вітамінами, амінокислотами, мінералами і стимулюючими компонентами. Такі суміші покращують засвоюваність їжі, зміцнюють імунітет тварин і сприяють загальному поліпшенню їхнього здоров'я.

Як виробляють комбікорм: технологія виготовлення

Якість комбікорму залежить від сировини і обладнання. Використання сучасних автоматизованих виробничих ліній дозволяє дотримуватися пропорцій компонентів, виготовляти міцні гранули і крупки і отримувати на виході однорідний продукт.

Процес виробництва комбікорму передбачає:

 • підготовку сировини (подрібнення, відділення від плівок і ін.);
 • дозування компонентів відповідно до рецептури;
 • змішування інгредієнтів до однорідної маси;
 • обробку суміші для підвищення пластичності гранул (зволоження і нагрівання);
 • пропарювання суміші під тиском, завдяки чому знищуються бактерії і грибки;
 • гранулювання корму (розмір частинок визначається за допомогою спеціального ріжучого ножа);
 • охолодження продукту (виводиться волога і гранули набувають міцності).

На кожному етапі виробництва використовується певний вид устаткування (дробарки, транспортери, бункери, змішувачі кормів, гранулятори і т.ін.). Що краще воно працює, то якісніший буде комбікорм. Тому купуючи продукт, звертайте увагу на виробника, його потужності і надійність.

Чому комбікорм гранулюють?

Часто під час виготовлення корму його гранулюють, тобто перетворюють розсипну сировину на гранули. Перш за все, це дозволяє «очистити» продукт від патогенної мікрофлори і спростити життя фермерам.

Так навіщо гранулювати комбікорм? На це є 3 основні причини:

 1. Посилюється ефективність комбікорму. Продукт виходить однорідним і легше засвоюється. З такого корму тварина не зможе вибрати ті компоненти, які їй сподобаються, а отже буде їсти все підряд.
 2. Поліпшуються механічні характеристики корму. Продукт легше зберігати і транспортувати.
 3. Знижується кількість шкідливих мікроорганізмів у кормах. Під час гранулювання вбиваються бактерії і грибки, тому поліпшуються гігієнічні властивості продукту.

Корм у гранулах не втрачає поживну цінність при зберіганні. Тварині такий продукт простіше захопити, ніж розсипний, а фермеру зручніше його насипати у годівницю і чистити її після годування.

Ефективні комбікорми ТМ Feed&Life і ТМ НОРМА plus

Український виробник кормів і кормових добавок «Feed&Life» використовує сучасне обладнання та здійснює суворий контроль сировини, всіх етапів виготовлення і готового продукту.

З цієї причини, комбікорми мають відмінні характеристики:

 • міцність гранул;
 • збалансованість корму;
 • висока засвоюваність корисних речовин;
 • відсутність штучних добавок і заборонених субстанцій;
 • відповідність помелу виду корму.

Продукти ТМ Feed&Life і ТМ НОРМА plus придатні для годування і відгодівлі тварин і птахів на великих фермах, у спеціалізованих господарствах і в домашніх умовах.

Комбікорми виготовлені з урахуванням вікових та фізіологічних особливостей особин, тому їх можна давати з перших днів життя і до забою.

Завод «Feed&Life» також розробляє корми під конкретні потреби вашого бізнесу і виробляє продукт, відштовхуючись від ваших вимог. Щоб замовити комбікорми, премікси та кормові добавки, перейдіть в інтернет-магазин, а для отримання консультації фахівця зателефонуйте нам або залиште свої дані у формі зворотного зв'язку.