Будь-якому власникові коней важливо, щоб вони були здоровими і прожили якомога довше. Тривалість життя цих парнокопитних залежить насамперед від породи і умов утримання. У середньому, тварини живуть 25-30 років, але бувають випадки, коли вони проживали понад 30 років. Наприклад, найстарішому коневі було аж 62 роки. Тому господарям важливо знати, які чинники впливають на довголіття тварин, і що робити, щоб продовжити їм життя.

Скільки живуть коні у неволі і дикій природі

Ще в минулому столітті коні у середньому жили лише 18-22 роки. Але у 21 столітті технологічний прогрес і значний прорив у медицині сильно вплинули на життя тварин. На сьогоднішній день за належного догляду і правильного харчування середня тривалість життя збільшилася до 30+ років. Але на цей показник як і раніше впливають порода і середовище проживання.

Тривалість життя коня у дикій природі

Ті, хто вважають, що дикі коні відрізняються більшою витривалістю і відповідно живуть довше за інших, насправді помиляються. Такі тварини харчуються погано і не збалансовано, а без даху над головою вони переохолоджуються і мокнуть під дощем.

У теплих країнах з м'яким кліматом дикі коні можуть прожити до 25 років. Водночас навіть у найміцніших особин із досягненням 15-річного віку починає погіршуватися здоров'я. У холодних же регіонах ситуація ще гірша: найкращі жеребці можуть не дожити навіть до 15 років через різні хвороби, серед яких застуди та інфекції.

 

 

Тривалість життя коня у домашніх умовах

Домашні коні б'ють усі рекорди довгожителів. І на це є свої причини. Такі тварини отримують правильне збалансоване харчування, гарний догляд, а також мають дах над головою, через що не замерзають. Вони постійно перебувають під наглядом господаря, їх вакцинують і лікують від хвороб.

Домашні коні зазвичай живуть 25-33 роки, а поні можуть прожити до 30 років. Нерідко також тварини доживають до 40 років.

 

 

Вік коня за людськими мірками

Щоб зрозуміти, скільки років коню за людськими мірками, необхідно дотримуватися простої схеми розрахунку. Кожний рік життя тварини дорівнює певній кількості років людини.

Схема розрахунку:

 

Перший рік = 12 рокам життя людини

 

Другий рік = 7 рокам життя людини

 

3-5 років = 4 рокам життя людини

 

Всі інші року = 2,5 рокам життя людини

 

Використовуючи цю схему, ви при бажанні легко зможете порахувати, скільки ж років вашому коневі за людськими мірками.

Від яких факторів залежить тривалість життя коня

На тривалість життя тварин насамперед впливають їхня порода, особливості догляду та утримання.

Порода

Сьогодні у світі налічується понад 300 видів коней. Вони відрізняються один від одного за зовнішніми ознаками: ріст, масть та інші параметри. Більшість порід були штучно виведені для конкретних цілей.

Як і для багатьох тварин, на тривалість життя коней впливає їхній розмір – що вони більші, то менше можуть прожити. Поні, як правило, живуть довше і нерідкі випадки, коли вони доживали до тридцяти, і навіть сорока, років.

Породисті коні, такі як Арабський або Ахалтекінський, живуть досить довго – приблизно 35 років. Фризька, європейська упряжна порода, відрізняється меншим терміном життя. А ось, скільки проживуть скакові коні, залежить від їхніх досягнень, витривалості і стану здоров'я (іноді вони доживають лише до 10 років).

 

Умови утримання

Для того, щоб конячка прожила довго і комфортно, важливо дотримуватися правильних умови утримання.

Слідкуйте за тим, щоб стайня завжди була без протягів, чистою і сухою, а на одну особину повинно припадати не менше чотирьох метрів квадратних площі. У приміщенні має бути багато вікон, які можна відчиняти. Така необхідність обумовлена ​​тим, що брак світла може позбавити тварину не тільки гарного зору, але і негативно позначитися на загальному здоров'ї. Під дахом повинна бути також система вентиляції.

А ще пам'ятайте, що коня обов'язково треба вигулювати, навіть якщо він вже «на пенсії». Невелика 20-ти хвилинна прогулянка не забере багато сил, а навіть піде тварині на користь.

 

Харчування

При годівлі коней важливо розуміти, що існує шість основних поживних речовин, які повинні бути у раціоні – вуглеводи, білок, жири, вітаміни, мінерали та вода.

Тварин можна годувати зерном, сіном, травою, коренеплодами, а також комбікормами. Не варто забувати і про воду. Здоровий кінь споживає 20-50 літрів води на день залежно від погоди, температури повітря, рівня вологості і ступеня активності. Чисту воду потрібно подавати щодня, а в ідеалі вона має бути завжди доступна для коня. Якщо тварина не п'є достатньо води, це може призвести до зневоднення, кишкових ускладнень та інших форм кольок.

Додатковий раціон треба складати з огляду на потреби коня. Ці вимоги відрізняються залежно від маси тіла, віку, навантаження і особливостей метаболізму тварини.

Фахівці рекомендують вивчати склад корму, який купується, і визначати, чи придатний він для вашого коня.

 

Догляд за кіньми

Крім прибирання стайні, складання збалансованого меню і регулярного вигулу, вам також необхідно добре доглядати за шерстю, зубами і копитами тварин.

При купанні коня треба намилити шерсть, а також хвіст і гриву, і очистити їх щіткою, щоб усунути бруд і паразитів. Мило після цього необхідно ретельно змити, щоб уникнути подразнень, а шерсть – висушити за допомогою рушника і губки. Потім рекомендується використовувати спеціальний кондиціонер для шерсті коня.

Підковувати тварин можна вже з трьох років. Але якщо у них є захворювання, пов'язані з копитами, робити це треба з 1,5-2 років. Після процедури слід щодня оглядати копита, очищати їх від бруду за допомогою спеціального ножа.

Також важливо стежити за станом зубів коня. Тварини у віці до 5 років і ті, хто їсть зерно, потребують стоматологічного огляду не рідше, ніж один раз на 3-6 місяців.

Як збільшити тривалість життя коня

Коли йдеться про середню тривалість життя коня, варто враховувати, що вона залежить від генетики, породи і способу життя тварини. І якщо на перші два фактори ви вплинути не можете, то створити належні умови утримання вам під силу.

Щоб продовжити життя коня, необхідно:

 


Доглядати за зубами тварини (огляди, чищення тощо).

 

 


Провести вакцинацію, коли кінь ще молодий.

 

 


Розробити правильний раціон харчування.

 

 


Вигулювати коня на вулиці якомога довше щодня.

 

 


Забезпечити регулярні огляди у ветеринара.

 

 

Кожна хвилина, яку ви проводите з конем – це подарунок для нього. Подбайте про те, щоб вашому коневі було комфортно. Адже щаслива і здорова тварина проживе достатньо довго.

Щоб забезпечити коней, незалежно від їхньої ваги, віку і породи, потрібною кількістю протеїну, клітковини, мінералів, амінокислот і вітамінів, використовуйте комбікорми ТМ «Feed&Life». Вони виготовлені з натуральної сировини, придатні для спеціальних програм інтенсивного вирощування і відгодівлі.

Продукт дозволяє поповнити запас поживних елементів, витрачених конем за час роботи, знизити ризик виникнення захворювань за рахунок зміцнення імунітету і збільшити приріст живої маси тварин.

Щоб отримати консультацію, заповніть форму на сайті або зверніться до нас за телефоном, а для замовлення комбікормів для коней перейдіть в інтернет-магазин.