Кролі належать до тих хутрових звірят, які добре переносять помірні морози. Тому утримувати кріликів взимку можна навіть у клітках на свіжому повітрі.
У цього способу є низка переваг.
Голосів:
Кролі належать до тих хутрових звірят, які добре переносять помірні морози. Тому утримувати кріликів взимку можна навіть у клітках на свіжому повітрі.
У цього способу є низка переваг.
Зниження ризику виникнення і поширення вірусних інфекцій при низьких температурах повітря.
Зміцнення імунітету звірят завдяки зимовому загартуванню.
Поліпшення стану здоров'я і розвитку за рахунок відсутності у повітрі аміачних випарів.
Економія на облаштуванні обігріву кліток у порівнянні з будівництвом теплого крільчатника.
Полегшення проведення прибирання за рахунок замерзання калу.
Проте, не можна скидати з рахунків і ризик появи деяких ускладнень під час утримання кролів у зимовий період.
Небезпека у вигляді простудних захворювань.
Імовірність розгойдування переносної конструкції з кліток під дією вітру.
Загроза замерзання кроленят на морозі у разі їх виповзання з-під кролиці і маточника.
Уникнути можливих проблем зимового утримання кролів можна шляхом проведення деяких заходів.
Щоб крілики комфортно себе почували у клітках у зимову пору року, потрібно заздалегідь підготуватися до їх зимівлі. Насамперед слід подбати про гарний обігрів крільчатника.
Простір між кролячими клітками найкраще заповнити природними утеплювачами (сухим листям або соломою, мохом, дрібними гілками). З тією ж метою заповнюється сіном і внутрішній простір кліток за відсутності штучного обігріву. Також для теплоізоляції можна використовувати пінопласт або повсть. На підлогу сітчастої конструкції у крільчатнику товстим шаром укладається солом'яна підстилка. При особливо сильних морозах зберегти тепло у клітках можна, накривши їх зверху старими ватяними ковдрами або іншими теплими речами.
Клітки для утримання кролів взимку рекомендується вибирати не переносні, а стаціонарні, ніжки яких вкопуються у землю, надаючи конструкції стійкості. Для кращої теплоізоляції конструкцію бажано підняти над рівнем землі, розташувавши клітки на дерев'яних стовпах висотою 80-85 см. А щоб всередину кролячого житла не потрапляла вода, із зовнішнього боку його додатково покривають внапустку залізними пластинами.
І ще один важливий момент: щоб спритні кроленята не виповзали з маточника і не замерзали, вхід до нього має бути високим.
Для гарного самопочуття у зимові місяці кролям необхідно не тільки перебувати у теплі, але й правильно харчуватися. Тому, починаючи з осені, звірятам дають овес, ячмінь, гречку звичайну і продукти інших зернових культур. Завдяки такому харчуванню шерсть кролів стає теплішою, а жировий прошарок збільшується. Крім зернових, для зимового годування кріликів придатні варена картопля, висівки, черствий хліб (обов'язково без цвілі).
Влітку потрібно заготовити сіно для кролів і зберігати його у провітрюваному хліві. А щоб крілики сточували свої зуби, для них заготовлюють і вносять до раціону віники з яблуневих, березових або дубових гілок. Через відсутність свіжої зелені кролі додатково потребують мінеральних добавок, надходження яких в організм допомагає підтримувати їхній імунітет. Добавки особливо важливі у період сукрольності і лактації.
Що стосується частоти годування, то з настанням холодів вона збільшується: дорослих особин оптимально годувати двічі на день, а молодняк і вагітних кролиць - тричі.
Окрему увагу необхідно приділити тому, як напувати кролів у зимовий період. Є кілька варіантів: або облаштувати житло домашніх тварин напувалками з автоматичним обігрівом, або поїти вихованців кілька разів на день підігрітою водою. Перший спосіб дорожчий, другий - трудомісткіший. Який з них обрати, вирішувати вам.
Забезпечити повноцінне харчування кріликів взимку вам допоможуть комбікорми ТМ «Feed&Life», замовити які оптом безпосередньо від виробника ви можете в інтернет-магазині «Фідлайф».
Натисніть на зірочку, щоб проголосувати!
Кількість голосів:
Ви вже проголосували!
Ваш голос врахований!
Середній рейтинг / 5
Досвідченим кролівникам відомі різні методи розведення тварин, які активно використовуються з часів одомашнення першого крілика з дикої природи.
Утримання кролів у клітках - традиційний спосіб вирощування цих пухнастих звірят у домашніх умовах.