Утримання кролів взимку

Голосів:

Утримання кролів взимку
X
img

Поставте запитання фахівцю

Утримання кролів взимку

Кролі належать до тих хутрових звірят, які добре переносять помірні морози. Тому утримувати кріликів взимку можна навіть у клітках на свіжому повітрі.
У цього способу є низка переваг.

В наявностi
ПК 92-1. Гроувер с травяной мукой, для кроликов 5-14 недель

ПК 92-1. Гроувер с травяной мукой, для кроликов 5-14 недель

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

 

Переваги зимового утримання кролів

Зниження ризику виникнення і поширення вірусних інфекцій при низьких температурах повітря.

 


Зміцнення імунітету звірят завдяки зимовому загартуванню.

 


Поліпшення стану здоров'я і розвитку за рахунок відсутності у повітрі аміачних випарів.

 


Економія на облаштуванні обігріву кліток у порівнянні з будівництвом теплого крільчатника.

 


Полегшення проведення прибирання за рахунок замерзання калу.

 

 

Проте, не можна скидати з рахунків і ризик появи деяких ускладнень під час утримання кролів у зимовий період.

 

Складнощі зимового утримання кролів

Небезпека у вигляді простудних захворювань.

 


Імовірність розгойдування переносної конструкції з кліток під дією вітру.

 


Загроза замерзання кроленят на морозі у разі їх виповзання з-під кролиці і маточника.

 

Уникнути можливих проблем зимового утримання кролів можна шляхом проведення деяких заходів.

 

Як правильно організувати утримання кролів взимку

Щоб крілики комфортно себе почували у клітках у зимову пору року, потрібно заздалегідь підготуватися до їх зимівлі. Насамперед слід подбати про гарний обігрів крільчатника.

В наявностi
ПК 90-2. Для лактирующих кролематок

ПК 90-2. Для лактирующих кролематок

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

 

Утеплення кліток для кролів на зиму

Простір між кролячими клітками найкраще заповнити природними утеплювачами (сухим листям або соломою, мохом, дрібними гілками). З тією ж метою заповнюється сіном і внутрішній простір кліток за відсутності штучного обігріву. Також для теплоізоляції можна використовувати пінопласт або повсть. На підлогу сітчастої конструкції у крільчатнику товстим шаром укладається солом'яна підстилка. При особливо сильних морозах зберегти тепло у клітках можна, накривши їх зверху старими ватяними ковдрами або іншими теплими речами.


Клітки для утримання кролів взимку рекомендується вибирати не переносні, а стаціонарні, ніжки яких вкопуються у землю, надаючи конструкції стійкості. Для кращої теплоізоляції конструкцію бажано підняти над рівнем землі, розташувавши клітки на дерев'яних стовпах висотою 80-85 см. А щоб всередину кролячого житла не потрапляла вода, із зовнішнього боку його додатково покривають внапустку залізними пластинами.

І ще один важливий момент: щоб спритні кроленята не виповзали з маточника і не замерзали, вхід до нього має бути високим.

 

Зимовий раціон харчування кролів

Для гарного самопочуття у зимові місяці кролям необхідно не тільки перебувати у теплі, але й правильно харчуватися. Тому, починаючи з осені, звірятам дають овес, ячмінь, гречку звичайну і продукти інших зернових культур. Завдяки такому харчуванню шерсть кролів стає теплішою, а жировий прошарок збільшується. Крім зернових, для зимового годування кріликів придатні варена картопля, висівки, черствий хліб (обов'язково без цвілі).

Влітку потрібно заготовити сіно для кролів і зберігати його у провітрюваному хліві. А щоб крілики сточували свої зуби, для них заготовлюють і вносять до раціону віники з яблуневих, березових або дубових гілок. Через відсутність свіжої зелені кролі додатково потребують мінеральних добавок, надходження яких в організм допомагає підтримувати їхній імунітет. Добавки особливо важливі у період сукрольності і лактації.

Що стосується частоти годування, то з настанням холодів вона збільшується: дорослих особин оптимально годувати двічі на день, а молодняк і вагітних кролиць - тричі.

Окрему увагу необхідно приділити тому, як напувати кролів у зимовий період. Є кілька варіантів: або облаштувати житло домашніх тварин напувалками з автоматичним обігрівом, або поїти вихованців кілька разів на день підігрітою водою. Перший спосіб дорожчий, другий - трудомісткіший. Який з них обрати, вирішувати вам.

Забезпечити повноцінне харчування кріликів взимку вам допоможуть комбікорми ТМ «Feed&Life», замовити які оптом безпосередньо від виробника ви можете в інтернет-магазині «Фідлайф».

Оцініть матеріал:

Натисніть на зірочку, щоб проголосувати!

Кількість голосів:

Ви вже проголосували!

Ваш голос врахований!

Середній рейтинг / 5

Статті по темі