Технологія вирощування перепелів

Голосів:

Технологія вирощування перепелів
X
img

Поставте запитання фахівцю

Технологія вирощування перепелів

Як показує практичний досвід фермерських господарств, у наш час вирощування перепелів здійснюється кількома способами: клітковим і підлоговим. Найпоширенішим з них, як у межах дрібних приватних господарств, так і великих виробництв, є клітковий спосіб.

Кліткова технологія вирощування перепелів

Провідну позицію технологія зайняла завдяки своїм перевагам, серед яких:

 1. Максимально ефективне використання площі.
 2. Скорочення трудових і матеріальних витрат на виробництво.
 3. Збільшення виходу продукції.

За такого способу утримання, як правило, дорослих перепелів використовуються клітки, виготовлені з різних матеріалів:

Дерев'яні клітки (з дуба, бука, клена та інших твердих порід деревини). З метою захисту матеріалу від вологи, цвілевих грибів, жуків, які точать деревину, клітки з дерева обробляють антисептичним розчином.

 

Металеві клітки (зі сталі, алюмінію, дюралю). Найдовговічніші в експлуатації і гігієнічні, прості в очищенні і дезінфекції.

 

 

Комбіновані клітки (з металу і дерева, дерева і полікарбонату та в інших поєднаннях).

 

За типом клітки поділяються на одиночні, одноярусні або багатоярусні. Розміри і тип кліток підбирають з урахуванням площі приміщення, а також кількості та господарського призначення пташиного поголів'я, яке збираються вирощувати.

Якщо планується утримувати невелику зграю (12-25 птахів), підійде найпростіший варіант кліток - одноярусний. Застосування багатоярусних конструкцій доцільне для вирощування перепелів у більших обсягах (50-300 птахів).

Компонуючи багатоярусні конструкції у ширину, можна спорудити кліткову батарею у межах розмірів пташника.

Молодняк у віці до 3-4 тижнів розміщують у клітках з сітки, розмір ланок на підлозі і на стінках якої становить 10х10 мм. Висота першого ярусу клітки - 65-80 см над підлогою. При цьому кожен ярус має знаходитися на висоті 20-25 см від сітчастої підлоги. На перші 5-7 днів підлогу вкривають щільним папером (бажано гофрованим), який щодня змінюють.

Іноді використовують підлоги з сітки з розміром ланок 5х5 мм. Щоб уникнути виходу пташиного молодняку ​​через щілини й отвори змінну підлогу та деталі кліток ретельно підганяють.

Поки у самок перепелів не розпочалася яйцекладка, птахів пересаджують до групових або індивідуальних кліток для дорослої або батьківської зграї. У таких клітках передбачені: сітчаста підлога, розташована під нахилом (кут від 7 до 10 градусів), відсік для збору яєць і годівниця. Клітки для відгодівлі перепелів не мають нахилу підлоги чи відсіку для яєць всередині, тому якість отриманих яєць при розміщенні у них птиці буде гіршою. Ось чому для вирощування м'ясних перепелиних порід (за винятком самців) потрібно вибирати укомплектовані відсіком для збору яєць клітки.

Схема годування перепелів комбікормами ТМ «Feedlife»

Показники ПК 5 - 41
молодняк
ПК 6 - 41
молодняк, гроувер
ПК 3 - 8
ремонтний молодняк
ПК 1 - 24
несучка, продуктивний період
Жива вага (г) 8 - 80 108 - 160 130 - 160 140 - 190
Вік (тижнів) 1 - 3 4 - 6 5 - 6 7 - 52
Середньодобова норма комбікорму (г/гол) 4,00 – 13,00 14,00 – 16,00 16,00 – 17,00 22,00 – 30,00
Витрата комбікорму за період відгодівлі (кг/гол) 0,178 0,315 0,224 8,375
Середньодобовий приріст (г) 3,40 2,50 2,10 35,40
Потреба корму на од. продукту 2,47 6,06 7,50 ----
Яйценосність за рік (шт.) ---- ---- ---- 280 - 300

Майте на увазі, що правильні умови вирощування перепелів - запорука продуктивності пташиного господарства. Тому для отримання гарних результатів ставтеся до питання максимально серйозно.

Технологія підлогового вирощування перепелів

У порівнянні з клітковим способом технологія підлогового вирощування застосовується набагато рідше, оскільки має суттєві недоліки:

 1. Трудомісткість.
 2. Висока собівартість продукції.
 3. Зниження показників збереження поголів'я.
В наявностi
ПК 3-8. Гроувер для перепелов, 4-6 недель

ПК 3-8. Гроувер для перепелов, 4-6 недель

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

Вирощування перепелів підлоговим способом передбачає поділ приміщення за допомогою внутрішніх перегородок на секції різного розміру. При цьому на висоті до 50 см використовуються суцільні перегородки, а вище - сітчасті. У цьому випадку на підлогу рівномірним шаром укладається підстилковий матеріал (тирса або торф) з розрахунку 3,2 кг на 1 кв.м (4,8 кг на 1 кв.м до моменту досягнення птахом 30-денного віку).

Правильно обрана технологія вирощування та утримання перепелів - одна із умов високої продуктивності пташиного господарства. Тому для отримання гарних результатів ставтеся до вибору серйозно.

Технологія годування перепелів

Про це варто розповісти докладніше. Адже від того, наскільки дотримується рекомендована технологія утримання перепелів, зокрема, технологія годування, залежить собівартість отриманої продукції і економічна рентабельність бізнесу.

Перепелине поголів'я необхідно годувати в один і той самий час протягом усього світлового дня через рівномірні часові проміжки. Слід дотримуватися сухого типу годування у поєднанні з готовими повнораціонними комбікормами ТМ «Feedlife».

В наявностi
ПК 6-41.Финиш для перепелов, 5-6 недель

ПК 6-41.Финиш для перепелов, 5-6 недель

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

У технології годування є декілька періодів:

 • 0-4 тижні

  Корм на початковому етапі має бути максимально живильним (насиченим сирим протеїном і енергією) і доступним для молодняка. Відмінним варіантом є повнораціонний комбікорм ТМ «Feedlife» ПК 5 - 41. З метою збереження життєздатності і продуктивності птиці стартове годування перепелів комбікормом здійснюється не пізніше, ніж через 12 годин після виведення потомства. Протягом першого тижня рекомендований 5-разовий режим годування, який з другого до третього тижня переходить у 4-разовий.

 • 4-6 тижнів

  У цей період можна переходити на раціони росту ПК 3 - 8 (для яєчних і м'ясо-яєчних порід) із вмістом сирого протеїну 17-17,5% у складі або ПК 6 - 41 (для м'ясних порід) від ТМ «Feedlife».

 • Після 6 тижнів

  Оскільки в цей період спостерігається інтенсивне збільшення перепелиної продукції, до раціону і режиму харчування птиці вносяться зміни. Доросле поголів'я рекомендується переводити на 3-разове (іноді 2-разове) годування раціоном ПК 1 - 24 ТМ «Feedlife» з високим вмістом сирого протеїну і зниженим рівнем обмінної енергії.

Оцініть матеріал:

Натисніть на зірочку, щоб проголосувати!

Кількість голосів:

Ви вже проголосували!

Ваш голос врахований!

Середній рейтинг / 5

Статті по темі