Догляд за перепелами в домашніх умовах

Голосів:

 Догляд за перепелами в домашніх умовах
X
img

Поставте запитання фахівцю

Догляд за перепелами в домашніх умовах

Розведення перепелів – цікава і корисна справа. Перепелині м'ясо та яйця містять багато поживних речовин і невелику кількість холестерину. Продукція вважається дієтичною.

Щоб отримати якісний і смачний продукт, необхідно правильно доглядати за перепелами. Процес нескладний і швидко окупається, тому птахів можна вирощувати у себе вдома.

Перепелів розводять для отримання:

  • дієтичних і безпечних яєць;

  • ніжного м'яса.

Види перепелів для утримання в домашніх умовах

Порода має велике значення. Якщо ви хочете вирощувати птахів вдома, то необхідно вибрати невибагливий до їжі і умов утримання вид.

Для домашнього утримання придатні такі породи:

Перепел фараон

 

Фараон – придатна для вирощування на м'ясо. Вага самок досягає 240 г, а самців – 260 г. Перепілка відкладає 200-220 яєць на рік.

 

 

 Перепел Японский

Японська. Птахи цієї породи особливого догляду не потребують і дають у середньому 300 яєць на рік. Вага у них невелика (самки – 150 г, самці – 130 г). Японський вид вважається найтихішим, тому придатний для розведення у квартирі.

 

 

Перепел мраморный

 

Британська і мармурова. Слід враховувати, що самці цих порід дуже галасливі. З цієї причини, якщо ви хочете утримувати перепелів заради яєць, то купуйте лише самок.

 

 

 

Утримання перепелів

Щоб перепелам жилося комфортно, необхідно створити для них сприятливі умови. У приміщенні необхідно забезпечити гарну вентиляційну систему, а ось протягів бути не повинно. Без нормальної вентиляції у кімнаті з'явиться специфічний запах, який буде важко вивести.

Приміщення має бути просторим і захищеним від шуму і різких звуків, оскільки перепели дуже полохливі. Також, не рекомендується брати птахів до рук – вони довго відходять від стресу і болю від зсуву пір'я.

Вимоги до утримання перепелів:

Комфортная температура


Підтримувати комфортну температуру (18-25 °С). Взимку стовпчик термометра не повинен падати нижче 17 °С. За температури менше 8 °С птахи гинуть.

 

Обеспечить освещение в клетках

 
Забезпечити освітлення у клітках (світловий день має тривати 17 годин, для новонароджених пташенят – 24 години). Яскраве світло призведе до того, що перепілки перестануть нестися.

 

Следить за уровнем влажности

 
Стежити за рівнем вологості у приміщенні (в нормі – 60-70%).

 

Соорудить комфортные клетки

 
Спорудити комфортні клітки.

 

Обеспечить полноценный рацион

 
Забезпечити повноцінний раціон.

 

Регулярно чистить клетки

 
Регулярно чистити клітки і прибирати приміщення.

 

 

Якщо ви плануєте утримувати в квартирі невелику кількість пернатих, клітки найзручніше встановити на заскленому балконі або в коморі. Якщо для конструкції немає місця, то перепелів можна утримувати безпосередньо у приміщенні, але відгородити їх за допомогою перекриття.

При цьому пам'ятайте, що кімната повинна добре прогріватися, щоб птахи не мерзли. Незасклений балкон або приміщення, що не опалюється, не підійдуть для вирощування перепелів.

У квартирах небажано і незручно утримувати велику кількість особин, а ось на території приватного будинку або на дачі – можна.

Облаштування кліток

Перепелів найкраще розмістити у клітках. Конструкції мають бути світлими, просторими і захищеними від протягів і опадів.

На 1 кв.м можна тримати не більше 6 особин, інакше перепілки припиняють нестися. За  тісної посадки птахи перегріваються і починають втрачати пір'я.

Вимоги до кліток:

из дерева или оцинкованной стали


конструкція виготовляється з дерева або оцинкованої сталі;

 

между прутьями клетки


між прутами клітки має пролізти голова птаха;

 

кормушки и поилки


годівниці і напувалки варто встановити із зовнішнього боку конструкції;

 

потолок можно обтянуть тканью


стелю можна обтягнути тканиною (її висота має бути не менше 20 см), щоб перепели під час стрибків не травмувалися;

 

пол клетки


підлогу клітки бажано зробити під нахилом (яйця будуть скочуватися у спеціально споруджений лоток і залишатися чистими й цілими).

 

 

Раз на тиждень перепелам потрібно ставити ємність з піском, щоб птахи могли купатися в ньому. Процедура допоможе прибрати паразитів з тіла і пір'я, а також усунути неприємний запах.

Щокварталу клітки і пташник треба дезінфікувати і обробляти антибактеріальними речовинами. Після обробки конструкції добре висушують. Птахів на час дезінфекції пересаджують до іншого вольєру.

Вирощування перепелів

Для отримання потомства слід брати лише свіжі яйця (не більше 1 тижня). Інкубаційний період триває 14-17 днів. Після того, як пташенята вилупилися і обсохнули, їх на 14 діб розміщують у коробці з високими стінками (брудер) і залишають у теплому приміщенні (повітря має прогрітися до 36 °С).

Новонароджене пташеня вкрите пухом, воно бачить, може ходити, їсти й пити. Його вага становить 6-8 г. На 3-му тижні життя пташенят поділяють на самців і самок (у цей період їх можна переселяти до дорослих птахів). На 8-му тижні самці виростають максимально, а у 35-40 днів стають статевозрілими.

Якщо пташенята сидять в купі і шумлять – їм холодно, а якщо розповзаються по брудеру і лежать з відкритими дзьобами – спекотно.

Молодняк може забиватися у щілини, тому за ним треба стежити. Якщо пташеня застрягне, то може загинути.

У перші два тижні перепелам слід забезпечити цілодобове освітлення. Після цього тривалість світлового дня починають поступово зменшувати (до звичайного режиму). Від 10 дня життя знижують також температуру у брудері (до 30 °С).

В наявностi
ПК 5-41. Старт для перепелов, 0-3 недели

ПК 5-41. Старт для перепелов, 0-3 недели

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

Як і чим годувати перепелів?

Птахи за правильного харчування добре набирають вагу і дають багато яєць.

У раціоні перепелів мають бути:

  • Зернові корми: боби, горох, відварна гречка, кукурудза, пшоно, пшениця, ячмінь, насіння конопель та ін.

  • Їжа тваринного походження: кисломолочний сир, черв’яки, опариші, шматочки риби, риб'ячий жир, яйця.

  • Соковиті корми: варена картопля, капуста, морква, буряк, гарбуз, зелень і т.д.

  • Мінеральні добавки: кварцовий пісок, дрібний гравій, хвойне борошно, крейда, сіль, яєчна шкаралупа (дають 2 рази/тиждень).

У меню можна додати дріжджі, премікси і вітамінно-мінеральні комплекси. Щоб замовити якісні добавки, заходьте до інтернет-магазину «Feed&Life».

В наявностi
ПК 6-41.Финиш для перепелов, 5-6 недель

ПК 6-41.Финиш для перепелов, 5-6 недель

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

Як годувати?

Годувати перепелів потрібно двічі на добу, іноді достатньо буде й одного разу. Птахів перегодовувати не можна, тому що вони перестануть нестися. У період яйцекладки перепілки мають щодня з'їдати 20-30 г корму, а самці – 18 г.

Щоб підвищити несучість, слід вибирати корми з протеїном (не менше 20%).

Напувати пернатих можна водою з-під крана, але відстояною.

Якщо птаха готують до забою, то забирають його від інших особин і 50 діб тримають окремо. Годувати перепела потрібно 4 рази на добу зеленню і кормовим жиром. На м'ясо найчастіше йдуть самці і відбраковані самки.

Перепели придатні для вирощування у домашніх умовах, оскільки не потребують спеціального догляду. Основна умова – забезпечити птахам простір, комфортну температуру і повноцінне харчування.

Щоб самки добре неслися, а м'ясо птахів було корисним і смачним, додайте до їхнього раціону комбікорми ТМ «Feed&Life». Вітамінно-мінеральні добавки допоможуть виростити здорове і міцне покоління перепелів і досягти високої продуктивності. Зробити замовлення ви можете на сайті або за телефоном.

Оцініть матеріал:

Натисніть на зірочку, щоб проголосувати!

Кількість голосів:

Ви вже проголосували!

Ваш голос врахований!

Середній рейтинг / 5

Статті по темі