Поряд з породами свиней, отриманими завдяки схрещуванню представників з інших країн, в Україні є й такі, які були виведені на рідних просторах або за межами нашої країни, але за участю місцевих порід свиней. До них належать м'ясні свині - велика біла та українська степова біла, а також м'ясо-сальні - велика чорна, українська степова ряба і миргородська. Пропонуємо вам дізнатися більше про кожну з цих порід.
1. Велика біла. Виведена в Англії в ХIХ столітті порода з часом була завезена до нашої країни, де добре прижилася.
Як уже зрозуміло з назви породи, великі білі свині мають міцну статуру: широку спину, грудину, задню частину. Однак на відміну від інших порід, живіт у цієї підібраний, а не обвислий. Свині мають короткі ноги, вгорі яких масивні окости. Голова в особин невелика з вухами, які стоять сторчма або «дивляться кінчиками вперед». Тонка світла шкіра покрита негустою щетиною.
Жива маса кнурів, як правило, досягає 340 кг, самок - 230 кг. Норма за один приплід свиноматки - 8-12 поросят. Молочність становить 90 кг.
2. Українська степова біла. Вважається найпершою українською породою, виведеною у результаті схрещування місцевих свиноматок з кнурами великої білої породи. Добре пристосована до вирощування та розведення в умовах південної частини України.
Українська степова біла свиня має потужний кістяк, широкий тулуб з добре виконаними окостами і міцними ногами. Великі вуха на голові середнього розміру трохи нависають на очі. Щільна шкіра покрита густою щетиною, масть свиней біла.
За своєю продуктивністю українські степові білі свині схожі зі свинями великої білої породи. Так, кнури досягають у вазі 340 кг, свиноматки - 230 кг. Звичайним явищем для самок цієї породи є багатоплідність - 11-12 поросят за опорос. І молочність знаходиться на високому рівні - 70-80 кг.
3. Велика чорна. У виведенні цієї породи на території Англії брали участь китайські, неаполітанські і місцеві довговухі свині. З моменту завезення великих чорних свиней до України наприкінці 40-х років минулого століття вони набули неабиякої популярності завдяки скоростиглості, швидкому набору ваги і відмінним смаковим якостям м'яса і сала, які можна отримати у результаті відгодівлі. До речі, великі чорні свині цілком невибагливі у харчуванні.
Для цієї породи характерна велика статура, велика голова, широка грудина, довга спина і короткі міцні ноги. Забарвлення щетини, яка густо і рівномірно покриває все тіло, - чорне.