Українські породи свиней

Голосів:

Українські породи свиней
X
img

Поставте запитання фахівцю

Українські породи свиней

Поряд з породами свиней, отриманими завдяки схрещуванню представників з інших країн, в Україні є й такі, які були виведені на рідних просторах або за межами нашої країни, але за участю місцевих порід свиней. До них належать м'ясні свині - велика біла та українська степова біла, а також м'ясо-сальні - велика чорна, українська степова ряба і миргородська. Пропонуємо вам дізнатися більше про кожну з цих порід.

крупная белая1. Велика біла. Виведена в Англії в ХIХ столітті порода з часом була завезена до нашої країни, де добре прижилася.

Як уже зрозуміло з назви породи, великі білі свині мають міцну статуру: широку спину, грудину, задню частину. Однак на відміну від інших порід, живіт у цієї підібраний, а не обвислий. Свині мають короткі ноги, вгорі яких масивні окости. Голова в особин невелика з вухами, які стоять сторчма або «дивляться кінчиками вперед». Тонка світла шкіра покрита негустою щетиною.

Жива маса кнурів, як правило, досягає 340 кг, самок - 230 кг. Норма за один приплід свиноматки - 8-12 поросят. Молочність становить 90 кг.

 

украинская степная белая

2. Українська степова біла. Вважається найпершою українською породою, виведеною у результаті схрещування місцевих свиноматок з кнурами великої білої породи. Добре пристосована до вирощування та розведення в умовах південної частини України.

Українська степова біла свиня має потужний кістяк, широкий тулуб з добре виконаними окостами і міцними ногами. Великі вуха на голові середнього розміру трохи нависають на очі. Щільна шкіра покрита густою щетиною, масть свиней біла.

За своєю продуктивністю українські степові білі свині схожі зі свинями великої білої породи. Так, кнури досягають у вазі 340 кг, свиноматки - 230 кг. Звичайним явищем для самок цієї породи є багатоплідність - 11-12 поросят за опорос. І молочність знаходиться на високому рівні - 70-80 кг.

 

крупная черная3. Велика чорна. У виведенні цієї породи на території Англії брали участь китайські, неаполітанські і місцеві довговухі свині. З моменту завезення великих чорних свиней до України наприкінці 40-х років минулого століття вони набули неабиякої популярності завдяки скоростиглості, швидкому набору ваги і відмінним смаковим якостям м'яса і сала, які можна отримати у результаті відгодівлі. До речі, великі чорні свині цілком невибагливі у харчуванні.

Для цієї породи характерна велика статура, велика голова, широка грудина, довга спина і короткі міцні ноги. Забарвлення щетини, яка густо і рівномірно покриває все тіло, - чорне.

В наявностi
ПК 54-11. Для супоросных свиноматок и хряков

ПК 54-11. Для супоросных свиноматок и хряков

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

При правильному раціоні годування і умовах утримання самці досягають 350 кг, самки - 250 кг. Свиноматки можуть принести до 11 поросят за один приплід, що вважається високим показником.

 

украинская степная рябая4. Українська степова ряба. Місцем виведення цієї породи є Херсонська область. Саме тут у 1961 році у результаті схрещування трьох порід (мангалицької, беркширскої і української степової білої) на світ з'явилася нова - українська степова ряба. Варто відзначити, що порода здатна добре переносити як спекотну, так і холодну погоду.

Статура свиней цієї породи велика, тільки голова середнього розміру. Особин відрізняє широка спина і грудна клітка, окости, що виділяються, і міцні короткі ноги. На тілі характерна наявність м'якої і густої щетини. Свині можуть мати як чисто чорне забарвлення, так і рябе: чорно-руде або темно-рябе.

Кнури здатні набрати масу до 340 кг, свиноматки - до 230 кг. Самка має непогану молочність (до 50 кг), а за один опорос самка зазвичай приносить до 11 поросят.

В наявностi
КС 25 арт. 521100. Для свиней, универсального назначения

КС 25 арт. 521100. Для свиней, универсального назначения

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

миргородская

5. Миргородська. Ця порода свиней була виведена у Полтаві у 1940 році шляхом схрещування представників беркширскої породи, великої білої і темворс. Затребуваність миргородських свиней для вирощування пояснюється тим, що особини невибагливі, мають високу життєздатність і стійкість до стресів.

Свині миргородської породи мають чорно-строкате забарвлення, іноді з червонуватим або рудим відтінком. Статура на вигляд нагадує невелику бочку: довга спина, короткі міцні ноги і велика голова зі стоячими або звисаючими вухами. До того ж миргородські свині можуть похвалитися густим і блискучим волосяним покривом.

Жива вага дорослих самців досягає 300 кг, самок - 250 кг. Миргородські свиноматки досить продуктивні, приносячи за один приплід до 10 поросят.

Виведеним на українських землях породам свиней і корми рекомендується давати вітчизняного виробництва. Наприклад, відмінним вибором стануть комбікорми з лінійки продукції ТМ «Feed&Life», які добре зарекомендували себе серед місцевих свинарів.

Оцініть матеріал:

Натисніть на зірочку, щоб проголосувати!

Кількість голосів:

Ви вже проголосували!

Ваш голос врахований!

Середній рейтинг / 5

Статті по темі