Умови розведення перепелів

Голосів:

Умови розведення перепелів
X
img

Поставте запитання фахівцю

Умови розведення перепелів

Якщо ви хочете розпочати популярне у наш час розведення перепелів, заздалегідь слід подбати про створення оптимальних умов. Зокрема, необхідно дотримуватись вимог щодо таких складових процесу: приміщення, щільність посадки, температура, вологість, повітрообмін, світловий режим.

Яким має бути приміщення для розведення перепелів?

Приміщення для розведення перепелів має бути сухим, теплим і провітрюваним, але без протягів, інакше у птаха почне випадати пір'я. З метою регулювання інтенсивності освітлення бажано передбачити і штучний, і природний спосіб. Для зручності очищення і дезінфекції стіни у приміщенні мають бути гладкими, а підлога - мати тверде покриття. Також важливо, щоб будівельні матеріали мали стійкість до корозії. Обладнання та інвентар у приміщенні потрібно встановити відповідно до вимог безпеки і так, щоб був забезпечений вільний доступ птахів до годівниць і напувалок.

Якою має бути щільність посадки під час утримання перепелів?

Підлоговий спосіб вирощування передбачає площу підлоги у розмірі не менше, ніж 90 кв.см на одну голову. У разі вирощування перепелів у клітках площа підлоги з розрахунку на одну голову має складати (в залежності від віку птиці):

  1. до 3-х тижнів - 50 кв.см і більше;
  2. від 3-х до 6-ти тижнів - 85-90 кв.см (115-120 голів на 1 кв.м);
  3. старше 6-ти тижнів (для птахів з промислової зграї у продуктивний період) - 140 кв.см;
  4. старше 6-ти тижнів (для птахів з племінної зграї у продуктивний період) - не більше 120 кв.см (не більше 70 голів на 1 кв.м).

У племінному поголів'ї важливо дотримуватися співвідношення самців і самок 1:2 - 1:4. Розміщуючи самців і самок у різних клітках на період відгодівлі, щільність посадки не повинна перевищувати 85 кв.см на одну голову.

Які особливості температурного режиму і вологості повітря для перепелів?

Перш ніж розміщувати молодняк у приміщенні, не менше ніж за добу воно має бути добре прогріте до нормативних показників температури. На початковому етапі вирощування перепелів рекомендується температурний режим, поданий у таблиці:

Вік, дні

Температура під обігрівачем, ◦С
(підлогове утримання)

Температура у клітках, ◦С Температура у приміщенні, ◦С
1 - 7 35 - 36 29 - 30 27 - 28
8 - 14 30 - 32 27 - 28 25 - 26
15 - 21 25 - 27 25 - 26 23 - 25
22 - 30 20 - 22 20 - 22 20 - 22

Коли птах трохи підросте, не можна допускати занадто високих або дуже низьких температур у приміщенні. Оптимальним вважається підтримання температури повітря на рівні 18-22 °С і вологості повітря у межах 60-70%. Якщо вологість повітря протягом тривалого часу буде нижчою, це призведе до зниження показників несучості і погіршення якості пір'яного покриву. Контролювати рівні температури і вологості у будь-який час дозволяє установка у приміщенні термометрів і психрометрів.

В наявностi
ПК 5-41. Старт для перепелов, 0-3 недели

ПК 5-41. Старт для перепелов, 0-3 недели

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити
Як організувати повітрообмін під час вирощування перепелів?

Залежно від кубатури приміщення, чисельності розміщеного у ньому поголів'я перепелів, а також встановлених норм (на 1 кг живої ваги 1,5 куб.м/год. у зимовий період і 5 куб.м/год. у літню пору) визначається кратність повітрообміну. Якщо вирощувати невеликий обсяг пташиного поголів'я, у приміщенні достатньо природної вентиляції або вентиляції з природною циркуляцією повітря.

Якщо ж експлуатується середнє або велике поголів'я перепелів протягом усього року, для підтримки повноцінного повітрообміну у пташнику необхідно створити систему припливно-витяжної вентиляції. З її допомогою забезпечується:

 

надходження свіжого повітря для постачання птахам кисню;

 

 

виведення з приміщення надлишкової вологи, тепла, пилу, газів;

 

 

рівномірне змішування шарів повітря у просторі пташника.

 

Для підтримки перепелів у гарному фізіологічному стані разом не можна допускати протягів з надходженням свіжого повітря. З урахуванням віку птиці швидкість руху повітря у пташнику має відповідати вказаним у таблиці значенням:

Призначення приміщення мінімальна, м/с оптимальна, м/с максимальна, м/с
Спекотний період року (залежно від обробки припливного повітря)
для молодняка 0.2
(кондиціонування)
0.4
(зволоження)
0.6
(без обробки)
для дорослої птиці 0.3
(кондиціонування)
0.6
(зволоження)
1.0
(без обробки)
Холодний період року
для молодняка 0.1 0.2 0.5
для дорослої птиці 0.2 0.3 0.6

 

В наявностi
ПК 5-3. Престарт для бройлеров, 0-5 дней

ПК 5-3. Престарт для бройлеров, 0-5 дней

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити
Які особливості світлового режиму розведення перепелів?

Інтенсивність освітлення залежить від фази зростання і розвитку пташиної зграї, яка вирощується. Так, у перші 2 тижні освітлення має бути цілодобовим, у наступний період тривалість світлового дня плавно скорочують на 3 год. на тиждень (до 12 год. на тиждень до 45-денного віку).

З утриманням у приміщенні дорослого поголів'я рекомендується поступово збільшувати світловий день до 17-20 год. Під час отримання інкубаційних яєць тривалість світлового дня має обмежуватись 17 год. на добу. З точки зору зростання, розвитку і несучості перепілок найсприятливішим є червоне світло. У приміщеннях для вирощування та розведення перепелів рекомендується використовувати лампи розжарювання або люмінесцентні лампи потужністю 40-65 Вт. Щоб уникнути підвищеного занепокоєння та агресивності птахів освітлення має бути злегка приглушеним.

Дотримання вказаних вимог під час розведення перепелів дозволить вам зберегти поголів'я птиці і досягти запланованої продуктивності.

Оцініть матеріал:

Натисніть на зірочку, щоб проголосувати!

Кількість голосів:

Ви вже проголосували!

Ваш голос врахований!

Середній рейтинг / 5

Статті по темі