Умови утримання кролів

Голосів:

Умови утримання кролів
X
img

Поставте запитання фахівцю

Умови утримання кролів

Незалежно від мети розведення кролів (отримання м'яса чи хутра для себе або для продажу) важливо забезпечити вихованцям відповідні умови утримання, враховуючи їхні фізіологічні потреби. Адже від комплексу факторів безпосередньо залежить стан здоров'я кріликів, смакові якості м'яса і зовнішній вигляд шкірок.

В наявностi
ПК 92-1. Гроувер с травяной мукой, для кроликов 5-14 недель

ПК 92-1. Гроувер с травяной мукой, для кроликов 5-14 недель

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

Які умови прийнятні для утримання кролів?

Кролівникам відомо, що вплив на кроля прямих сонячних променів при температурі понад 40 °С може призвести до теплового удару і подальшої загибелі тварини. А при зниженні температури до - 45 °С крілики замерзають.

Умови, в яких утримуються кролі у приватних крільчатниках або промислових фермерських господарствах, мають бути максимально наближені до природного середовища проживання. У зв'язку з цим оптимальними показниками мікроклімату, в якому крілики будуть добре себе почувати, є такі:

Температура повітря 12-18 °С з допустимими коливаннями в 5 °С і допустимим сезонним інтервалом від -30 °С до + 30 °С.

 

Освітленість з 6:00 до 21:00.

 

 

Вологість 60-75% з допустимим нижнім значенням у 30%.

 

 

Обмін повітря 10-15 куб.м/год. на одного крілика у зимову пору року (досягається легким провітрюванням) і 30-50 куб.м/год. на одного крілика у літню пору (за допомогою легкого протягу).

 

Корисні поради з утримання кролів

У той час, як змінити погодні фактори ми не в змозі, на інші умови утримання кролів можна вплинути позитивно. Запам'ятовуйте, яким чином це можна зробити:

При клітковому способі утримання кролів під дахом підібране приміщення має бути сухим, світлим і добре провітрюваним. При цьому важливо, щоб крілики мали можливість відносно вільно пересуватися кліткою і вставати на задні лапи.


Ні в якому разі не можна допускати протягів і вогкості у крільчатнику, особливо взимку.

 

 

 


Утримуючи кролів за межами приміщення, у спекотку пору року клітки обкладають травою, соломою, гілками і поливають зверху водою. У період сильних морозів в клітки рекомендується укладати солому у великій кількості, а клітки з самками після окролу додатково утеплювати.


Для захисту кріликів від травмування місце їх утримання треба періодично оглядати і у разі виявлення гострих сторонніх предметів своєчасно прибирати їх, а також перевіряти надійність кріплення годівниць і напувалок.


Щоб уникнути прояву агресії з боку самців у 2-місячному віці їх варто відсадити від загального стада і розсадити по окремих клітках.

 

 


У приміщенні бажано встановити спеціальні відлякувачі мух і комарів.

 

 

 


Для профілактики появи мишей і щурів або з метою боротьби з дрібними гризунами, які вже з'явилися, у крільчатнику добре б завести кішку.

 

 

Основні принципи утримання кролів

Для створення комфортних умов утримання кролів необхідно дотримуватися таких основних принципів:


Підтримувати чистоту в оселі кріликів (клітці, вольєрі, ямі).

 


Регулярно (щовесни) вакцинувати особин, які вирощуються.

 


Забезпечувати кролів достатньою кількістю корму і чистої води кімнатної температури.

 

У виконанні останнього пункту вам допоможе співпраця з українською компанією-виробником кормів і кормових добавок різного призначення «Фідлайф». Купуючи у нас комбікорми для кролів ТМ «Feed&Life», ви зможете урізноманітнити раціон своїх вихованців і в результаті домогтися високої продуктивності.

Оцініть матеріал:

Натисніть на зірочку, щоб проголосувати!

Кількість голосів:

Ви вже проголосували!

Ваш голос врахований!

Середній рейтинг / 5

Статті по темі