Досвідчені фермери знають, що практикується два способи вирощування бройлерів: клітковий та підлоговий. Що на практиці являє собою перший з них і якими нормами супроводжується, ми і розглянемо докладно.
Вирощування бройлерів у клітках: особливості конструкцій
Вирощування бройлерів клітковим способом передбачає використання кліткових конструкцій, як виготовлених власноруч, так і тих, що виробляються промисловим шляхом з металу. У разі самостійного виготовлення кліток їх параметри мають бути такими:
- розміри оцинкованої сітки - 16х16, 16х25, 11х50 мм;
- клітки висотою не менше 400 мм, глибиною не менше 450 мм;
- висота годівниць, напувалок чашкового і жолобкового типу не перевищує 45 мм, ніпельних напувалок - 100 мм.
Якщо ваше завдання - виростити від 50 до 100 голів бройлерів у домашньому господарстві, двох-чотирьох кліток, зроблених власноруч, буде цілком достатньо.
Вирощуючи бройлерів у промислових масштабах, краще закупити заводські конструкції.
З метою захисту від корозії каркас заводських кліток зафарбовуєтся порошковою фарбою. Конструкції мають 2-4 розбірних яруси із сітчастою підлогою, що знімається. Матеріалом для виготовлення підлоги може слугувати металева оцинкована сітка або гнучкий пластик з комірчастою сіткою. Краще віддати перевагу пластмасовим підлогам, тому що вони легше трансформуються і не так швидко забруднюються. А завдяки м'якій поверхні таких підлог на бройлерній тушці не з'являються наміни, як у разі облаштування кліток металевими сітчастими підлогами.
Готові клітки обладнані усім необхідним: годівницями, ніпельними напувалками, оцинкованими піддонами для збирання посліду. Висота годівниць і напувалок регулюється відповідно до того, як бройлери ростуть: годівниць - до 20 см, напувалок - до 30 см від рівня нижньої решітки.
Видалення посліду з кліток здійснюється шляхом вилучення з-під них піддонів. Перші 5-7 днів з моменту появи курчат прибирання не обов'язкове, зі зростанням птахів проводиться раз на 2-3 дні, а на завершальній стадії відгодівлі бройлерів - щодня.