При вирощуванні великої рогатої худоби важлива її м'ясна і молочна продуктивність. Підвищити її допомагає правильне і збалансоване харчування. Але раціон не може бути однаковим протягом усього життя тварини. У міру зростання особини і виведення потомства меню і норми годування необхідно змінювати. Якщо не коригувати раціон, тварина ослабне, перестане рости, може захворіти і навіть загинути.

Щоб забезпечити поголів'я поживними речовинами і корисними мікроелементами, фермери використовують комбікорми. Продукт дозволяє домогтися високої продуктивності і знизити витрати на корми. А також в годуванні використовують сорбенти і стабілізатори. Вони підвищують захисні властивості організму і служать для попередження дії мікотоксинів в кормах.

Комбікорм для ВРХ: переваги і склад

Інгредієнти для комбікорму підбираються з урахуванням виду тварини, її статі, віку і призначення. Тобто для молодняка, племінних биків і дійних корів продукт буде відрізнятися.

Найчастіше до комбікормів входять:

 • зерно (кукурудза, пшениця, ячмінь, овес);
 • бобові (горох, соя, люпин);
 • сіно і солома;
 • продукти переробки (висівки, макуха, шрот);
 • олійні культури (соняшник, ріпак);
 • мінерали;
 • комплекс вітамінів;
 • амінокислоти.

Для худоби комбікорм важливий з кількох причин. Перш за все, це джерело корисних елементів і стимулятор росту. Він допомагає зміцнити імунітет, вивести здорове потомство і поліпшити продуктивність.

Навіщо використовувати комбікорми:

 • дозволяють додати до складу ті інгредієнти, які важко давати окремо;
 • є безпечними і не містять шкідливих мікроорганізмів;
 • забезпечують збалансоване харчування;
 • сприяють поїданню тваринами усіх компонентів без вибирання «найсмачніших»;
 • покращують здоров'я поголів'я і захищають його від хвороб;
 • зручні у використанні (легко зберігати і насипати у годівницю, а тварині такий корм простіше захопити).

Комбікорм для ВРХ використовується як підгодівля. Він допомагає наситити організм тварин потрібними речовинами у повному обсязі і забезпечує високу продуктивність. Корм підбирається за віком (для телят та дорослих особин) і залежно від мети розведення (для відгодівлі на м'ясо, для дійних корів для збільшення обсягів молока).

Види комбікормів для великої рогатої худоби

Якісні комбікорми розробляються на сучасних і обладнаних заводах. Продукт відрізняється за складом, дозуванням корисних речовин, формою випуску і призначенням.

Різновиди комбікормів для ВРХ

За формою випуску:

 • розсипний – суміш подрібнених інгредієнтів (може бути дрібного, середнього або великого помелу);
 • гранульований – корм у вигляді гранул, що пройшов термообробку і пресування;
 • брикетований – кормова суміш формується у бруски різного розміру, які безпосередньо перед годуванням необхідно подрібнити.

Розсипний корм найпростіший у виготовленні і не вимагає особливих витрат. Для виробництва гранульованого та брикетованого застосовується спеціальне обладнання.

Оптимальним варіантом вважається комбікорм у гранулах, оскільки він довше зберігається, ніж розсипний, не містить шкідливих бактерій, добре засвоюється, його легше перевозити і подавати тваринам.

За складом:

 1. Повнораціонні (ПК) – складаються із зерна та комплексу вітамінно-мінеральних добавок. Вони замінюють грубі корми і є джерелом енергії для худоби.
 2. Концентрати – продукти переробки зерна, збагачені поживними речовинами, вітамінами і мінералами. Використовуються як добавка до основного корму для тварин, які знаходяться на відгодівлі, і для підвищення надоїв. Розрізняють концентрати з підвищеним вмістом вуглеводів (70%) і високопротеїнові (концентрація білка становить 25%). Такі корми незамінні у зимовий період, коли знижується запас поживних елементів.
 3. Добавки і премікси – насичують основний корм усіма необхідними корисними елементами. Це перш за все білково-вітамінні і білково-вітамінно-мінеральні мікси, які складаються відповідно до віку і продуктивності особин. Премікси допомагають зміцнити імунітет, стимулюють зростання великої рогатої худоби та збільшують продуктивність.

В основі усіх комбікормів для ВРХ лежать зернові (кукурудза, пшениця, ячмінь, овес та ін.). Вони дають тваринам енергію, покращують травлення і перешкоджають виникненню захворювань.

За призначенням:

 • для телят (старт і престарт) – сприяє правильному розвитку телят, зміцненню кісток і формуванню травної системи;
 • для молодняка на відгодівлі – корм спрямований на активне зростання, нарощування м'язової маси і зміцнення імунітету;
 • для ВРХ на відгодівлі – допомагає інтенсивно набирати вагу;
 • для дійних корів – підвищує молочну продуктивність, покращує властивості молока і збільшує надої.

Норми годування встановлюються залежно від умов утримання, сезону, віку тварин і тієї мети, з якою вони вирощуються.

Комбікорми не замінять основний раціон, але вони збагачують і покращують харчування, роблячи його різноманітним і збалансованим. До того ж, продукт спрощує життя виробникам тваринницької продукції і допомагає знизити витрати на основні корми. Все це робить його незамінним при складанні раціону для ВРХ.

Якщо ви хочете виростити здорове і міцне поголів'я, отримати смачне м'ясо і жирне молоко, вам потрібні якісні та безпечні комбікорми, які містять масу живильних і корисних речовин без додавання штучних компонентів. Саме таку продукцію ви знайдете в інтернет-магазині «Feed&Life». Для замовлення комбікормів виберіть оптимальний варіант і додайте його у кошик. Щоб поставити будь-яке запитання нашому фахівцеві, зателефонуйте нам або заповніть форму зворотного зв'язку.