Гуси і качки невибагливі в утриманні: їм достатньо невеликої території проживання, а вигул як такий не потрібен. Тому навіть новачкам займатися розведенням цих водоплавних птахів у домашніх умовах досить легко. У цій статті ми розповімо вам, як правильно вирощувати гусей і качок, щоб отримати максимально корисний продукт.
Поради з вирощування гусей фермерам-початківцям
Рекомендовані породи. Для розведення рекомендується вибирати гусей однієї породи, яких можна схрещувати між собою. Оптимальними м'ясними породами є Легарт датська, Лінда (Горьковська), Тулузька. Для змішаного виробництва придатні Китайські та Великі сірі гуси.
Умови утримання. На перші 2-3 дні після купівлі гусенят можна розмістити у просторій коробці. Після цього молодняк потрібно пересадити або у невеликий хлів з побіленими стінами, або в ізольований загін пташника. Підлогу приміщення вистилають шаром соломи (товщина 10-15 см), який щодня змінюють. Взимку підстилку додатково утеплюють за допомогою торфу, а влітку до неї додають пісок і камінчики, щоб гуси могли очищати свої лапи. Годівниці і напувалки розставляють на решітках з піддоном.
Особливості освітлення. Протягом перших 10 днів життя гусенята потребують практично цілодобового освітлення. Згодом світловий режим скорочують до 18 годин. У пташнику з дорослими особинами має бути передбачене природне і штучне освітлення. Перше найчастіше забезпечується завдяки наявності вікна у стіні, друге створюється шляхом установки ламп.
Залежно від віку гусей у пташнику підтримують оптимальний температурний режим:
- до 5 днів – 28°С;
- 6-15 днів – 26-24°С;
- 16-20 днів – 23°С;
- старше 21 дня – 20-18°С.