Вирощування гусей і качок: поради та рекомендації

Голосів:

Вирощування гусей і качок: поради та рекомендації
X
img

Поставте запитання фахівцю

Вирощування гусей і качок: поради та рекомендації

Гуси і качки невибагливі в утриманні: їм достатньо невеликої території проживання, а вигул як такий не потрібен. Тому навіть новачкам займатися розведенням цих водоплавних птахів у домашніх умовах досить легко. У цій статті ми розповімо вам, як правильно вирощувати гусей і качок, щоб отримати максимально корисний продукт.

 

Поради з вирощування гусей фермерам-початківцям 

 

Рекомендовані породи. Для розведення рекомендується вибирати гусей однієї породи, яких можна схрещувати між собою. Оптимальними м'ясними породами є Легарт датська, Лінда (Горьковська), Тулузька. Для змішаного виробництва придатні Китайські та Великі сірі гуси.

 

 

Умови утримання. На перші 2-3 дні після купівлі гусенят можна розмістити у просторій коробці. Після цього молодняк потрібно пересадити або у невеликий хлів з побіленими стінами, або в ізольований загін пташника. Підлогу приміщення вистилають шаром соломи (товщина 10-15 см), який щодня змінюють. Взимку підстилку додатково утеплюють за допомогою торфу, а влітку до неї додають пісок і камінчики, щоб гуси могли очищати свої лапи. Годівниці і напувалки розставляють на решітках з піддоном.

 

Особливості освітлення. Протягом перших 10 днів життя гусенята потребують практично цілодобового освітлення. Згодом світловий режим скорочують до 18 годин. У пташнику з дорослими особинами має бути передбачене природне і штучне освітлення. Перше найчастіше забезпечується завдяки наявності вікна у стіні, друге створюється шляхом установки ламп.

 

Залежно від віку гусей у пташнику підтримують оптимальний температурний режим: 

  • до 5 днів – 28°С;
  • 6-15 днів – 26-24°С;
  • 16-20 днів – 23°С;
  • старше 21 дня – 20-18°С.

 

В наявностi
ПК 22-1. Гроувер для водоплавающей птицы, 4-7 недель

ПК 22-1. Гроувер для водоплавающей птицы, 4-7 недель

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

Влітку у гарну погоду гусей у віці 40 днів можна привчати до вигулу у природних умовах. Пташенят молодшого віку дозволяється вигулювати із захисною метою лише по пів години і під наглядом людини.

 

Раціон харчування. У перші дні життя гусенят годують кожні 3 години, поступово знижуючи частоту годувань до 4-5 разів на день. Основу раціону пташенят у віці до 21 дня складають зернові або у сухому вигляді, або у вигляді вологих мішанок – густих зернових каш з додаванням рубаних яєць, відварених овочів, подрібненої зелені.

Щоб гуси швидше росли, до їхнього раціону мають входити комбікорми. Останні можна давати як у сухому вигляді вранці разом із зеленню і водою, так і розмочувати в кашах на обід. Увечері гусей рекомендується годувати сухим зерном.

 

Також гусям відварюють дрібну рибу. Їжу і воду птаху дають теплими. У 3-тижневому віці гусенята вже можуть поїдати підніжний корм. Дорослих особин годують двічі на день – вранці і ввечері, а решту часу птах харчується самостійно.

 

Рекомендації з вирощування качок у домашніх умовах


Купівлі качок передує вибір оптимальної породи. Один із найвигідніших варіантів для вирощування у домашньому господарстві – пекінська качка. Ця порода демонструє не тільки хороші вагові показники (до 3-4 кг), але й має високу несучість.

Однак м'ясо пекінської качки надто жирне. Пісніший продукт дає мускусна качка (індокачка), вага якої може досягати 6 кг. Існує ще гібридна порода Мулард, виведена шляхом схрещування пекінської і мускусної качок. Потомства ці качки не дають, проте дозволяють отримати м'ясо високої якості.

 

Умови утримання. Пташенят краще купувати у тижневому віці і для першого разу – у малій кількості. На перших порах каченят розміщують у великій коробці з картону, фанери або пластику. За розміром коробка має бути такою, щоб на 1 кв. м площі в ній розміщувалося 20 каченят.

У високих коробках з метою вентиляції повітря додатково проробляють отвори. А щоб пташенятам було тепло, дно коробки застеляють клейонкою або плівкою з поліетилену, а зверху насипають невеликий (до 3 см) шар тирси або кладуть солому чи сіно. Раз на добу підстилку змінюють, інакше у качиному житлі з'являється неприємний запах.

 

В наявностi
ПК 20-1. Продуктивный период

ПК 20-1. Продуктивный период

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

Дорослих качок розміщують у пташниках із розрахунку 2-3 особини на 1 кв. м площі. Приміщення для утримання качок необхідно утеплити. До качиних годівниць має бути забезпечений вільний доступ. Оскільки каченята часто п'ють воду, пташині напувалки потрібно своєчасно поповнювати. Каченят, яким вже виповнилося 5 днів, у теплу пору року можна вигулювати разом з качкою у світлий час доби, повертаючи на ночівлю в будиночок.

 

На початковому етапі вирощування качиних порід обов'язковому контролю підлягають температурний і світловий режими. Протягом перших 3-х тижнів життя у приміщенні, де утримуються качки, температура повітря повинна бути не нижче +22 °С.

Якщо пташенята знаходяться разом з качкою, то їх обігріває тепло її тіла. Новонародженим каченятам важливо забезпечити 20-годинний світловий режим, поступово скорочуючи його до 12-годинного до місячного віку.

 

Особливості годування. Для нормального росту і розвитку качки мають отримувати їжу у достатній кількості. З продуктів дорослим птахам можна давати комбінований силос, зернові суміші, зелені корми та овочі. Комбікорм засипають у годівниці з розрахунку 200-250 г на особину.

Під час вигулу качки із задоволенням харчуються соковитою травою, а також дрібною рибкою з водойми, якщо така є на місцевості.

 

Профілактика захворювань. Поміж домашніх птахів качки найстійкіші до хвороб. Але профілактичні заходи зайвими не будуть. Для підвищення імунітету пташенятам у віці 7 днів і старше дають антибіотики (наприклад, гризин). Як джерело вітамінів у їжу качкам корисно додавати риб'ячий жир (тільки не до раціону запланованих на забій птахів).

 

Щоб вирощування гусей і качок принесло вам гарні результати у вигляді м'яса і яєць з високими смаковими властивостями, радимо використовувати корм для качок та гусей «Фідлайф». З повного асортименту представленої у нашому інтернет-магазині продукції можна підібрати відповідні за віком водоплавної птиці комбікорми та вигідно замовити їх у необхідній кількості з доставкою у будь-який регіон України.

Оцініть матеріал:

Натисніть на зірочку, щоб проголосувати!

Кількість голосів:

Ви вже проголосували!

Ваш голос врахований!

Середній рейтинг / 5

Статті по темі