Вирощуючи бройлерні породи тварин і птахів, слід дотримуватися певних правил. Зокрема, це стосується і спеціальної програми годування. До неї рекомендується вносити збалансовані за складом комбікорми, підібрані для конкретної категорії бройлерів. Серед продукції українських виробників за рівнем ефективності та доступності найкраще вибирати корми і кормові добавки ТМ «Feed&Life». Їх використання прискорює прибавку у вазі бройлерів і підвищує продуктивність поголів'я.
Особливості утримання та відгодівлі бройлерних тварин
Давайте розглянемо умови вирощування і режим відгодівлі бройлерних тварин.
Бройлерні курчата
Приміщення. Пташенят, які вилупилися, розміщують у спеціально обладнаному курнику. У процесі вирощування курчат використовуються годівниці різних типів: підлогові, підвісні, настінні (залежно від схеми годування), а також бункерні, жолобкові, лоткові (залежно від конструктивних особливостей). Відповідно до зростання кросів висота годівниць і напувалок у клітках регулюється, щоб птах мав вільний доступ до корму і води. Але потрібно пам'ятати, що якість корму має вирішальне значення.
Харчування. Перший тиждень життя курчат - найважливіший. У цей період рекомендується використовувати для відгодівлі престартові добавки. Адже їх ефективність не можна недооцінювати: завдяки кожному граму вага пташенят збільшується на 1 г. З ростом курчат до їх раціону корисно додавати повнораціонний комбікорм, що випускається у вигляді гранул або крупки. Наприклад, у складі комбікормів «Feed&Life» міститься весь необхідний набір вітамінів, макро- і мікроелементів, амінокислот.
Бройлерні крілики
Приміщення. Вирощувати кріликів м'ясного напрямку слід у просторому, сухому і добре провітрюваному приміщенні, оскільки тісноту, спеку і підвищену вологість вони погано переносять.
Харчування. Щоб харчування було повноцінним, у раціоні кріликів мають бути присутні злакові зерна, вітамінні добавки, сіль. Джерелом мінералів і кальцію для організму є м'ясо-кісткове борошно. До раціону молодняка обов'язково має входити кукурудза, зерно якої є висококалорійним. А ось соковитих кормів (коренеплодів, фруктів) слід уникати, інакше можуть виникнути проблеми зі шлунком.
Що стосується комбікорму, то раціон кріликів може включати його як у вигляді добавок, так і єдиного компонента. Від вирощуваних на повнораціонних комбікормах кролів можна домогтися добової надбавки у вазі на рівні 30-35 г. З віком тварин кількість комбікорму у денній нормі харчування скорочується шляхом введення інших видів їжі. Наприклад, у літній період кріликів можна годувати свіжою травою, а взимку давати їм сіно, гілки, солому та інші грубі корми.