У регіонах, де взимку не спостерігаються низькі температури, спеціально опалювати пташник з бройлерами немає потреби. Головне, щоб у приміщенні не було щілин, а підлога була утеплена підстилковим матеріалом. Інакше у тій місцевості, де сильні морози зовсім не рідкість.
Способи обігріву пташника у зимовий період
Взимку комфортні для вирощування бройлерів температурні умови досягаються двома способами:
В наявностi
НПК 6-6. Откорм для бройлеров 19-42 дня
Штучний обігрів

- Інфрачервоні лампи. Якщо площа пташника не перевищує 12 кв.м, ці пристрої підійдуть найкраще. Вони зберігають підстилку сухою, більшу частину енергії витрачають на тепло, не «поглинають» кисень і не дратують бройлерів своїм світлом. Але врахуйте, що такі лампи можна використовувати за умови суворого дотримання заходів протипожежної безпеки. При цьому термін експлуатації ІЧ-ламп досить короткий.
- Інфрачервоні обігрівачі. Завдяки їх встановленню поверхні у приміщенні з вирощуваними бройлерами нагріваються від впливу інфрачервоних променів. Обладнання потрібної потужності підбирається з урахуванням площі приміщення (на один невеликий за розміром пташник потрібен ІЧ-обігрівач потужністю 500 Вт). З метою підвищення ефективності та економії електроенергії не завадить додаткове оснащення приладу терморегулятором.
- Опалювальні печі. Пристрої менш ефективні для обігріву у порівнянні з ІЧ-лампами і ІЧ-обігрівачами. При цьому їх установка у курниках більш клопітка, оскільки необхідно додатково убезпечити бройлерів від пожежі, ймовірність виникнення якої у такому разі дуже висока. Щоб уникнути цього, треба постійно контролювати роботу опалювальної печі і температуру повітря у приміщенні.
Із розглянутих варіантів утримання птиці у зимовий період ви можете обрати той, який вам найбільше підходить. Поряд із грамотним обігрівом приміщення не забувайте також і про правильний режим годування бройлерів. Якщо в раціон харчування курчат і дорослих особин входитимуть комбікорми від компанії «Feed&Life», птах буде отримувати весь необхідний набір корисних речовин. А значить, поголів'я бройлерів легше перенесе морози і збереже свою чисельність.