З'явилася ідея самостійно вирощувати індиків? З огляду на, що вони швидше за всіх інших домашніх птахів набирають вагу, а м'ясо індика за своєю цінністю поступається лише перепелиному, такий вид діяльності можна назвати економічно вигідним. Новачкам у цій справі буде корисно отримати професійні поради щодо утримання індиків, годування птахів у різному віці і догляду за ними у домашніх умовах.
Умови утримання індиків
Пташенят після вилуплення спочатку тримають у коробках, які освітлюються і підігріваються. Щоб індичата не розбили дзьоби об тверду підлогу, дно коробок вистилають папером, а щоб не вилітали з них, зверху накривають сіткою.
Дорослих індиків можна вирощувати двома способами:
На вигулі
У такому разі індичат, які підросли і зміцніли, переселяють до пташника. Він являє собою приміщення, схоже на курятник, з вікнами, сідалом і гніздами. Підлогу пташника вистилають соломою або тирсою.
Сідала повинні розташовуватися на висоті 50-60 см від підлоги і приблизно на відстані 80 см один від одного. Важливо, щоб у приміщенні було достатньо місця (не менше 40 см на одну несучку) і не було протягів. В одному гнізді можуть вміститися 5 птахів. Також у пташнику має бути територія для вигулу з розставленими на ній годівницями і напувалками.
Оптимальною температурою повітря у приміщенні для дорослих особин вважається +20-22 °С влітку і не нижче +15 °С взимку. Пташенята у віці до 5-ти днів теплолюбніші: вони відмінно себе почувають при температурі +33 °С. На зиму пташник утеплюють, так як холод і вогкість негативно позначаються на здоров'ї індиків. У безвітряні дні житло індиків рекомендується провітрювати.
У стаді можуть перебувати і самці, і самки з розрахунку 5-8 на одного самця. Для кількох сімей з самцями бажано облаштувати окремі пташники.
У клітках
Такий спосіб вирощування придатний для відгодівлі індиків на м'ясо. Птахи постійно утримуються у клітках, але при цьому їх кожен день випускають на прогулянку. У таких умовах індики швидше набирають потрібну вагу.
Правила догляду за індиками
Підстилка у пташнику підлягає заміні 2-3 рази на тиждень. З настанням зими у приміщенні потрібно встановити обігрівальні прилади, за допомогою яких буде підтримуватися оптимальна температура.
Для продовження світлового дня і підвищення продуктивності індичок радимо встановити у пташнику спеціальні лампи.
Пташенята у віці до 5-ти тижнів дуже чутливі до вологості – з цієї причини їх не можна випускати на вигул після роси або дощу. На відміну від індичат, дорослі особини нормально переносять холод.
Щоб зменшити ймовірність загибелі індиків у перші дні їх життя, досвідчені птахівники радять початківцям закуповувати пташиний молодняк віком не менше 4-х тижнів.
Годування індиків: рекомендації птахівників
Найменших пташенят корисно годувати мішанками, приготованими з варених яєць, тертої картоплі, сиру, зелені, кислого молока. Індичат не можна поїти холодною водою, у зв'язку з чим воду треба 2-3 рази на день змінювати на свіжу і теплу. Для профілактики паразитів шлунки пташенят кілька разів на тиждень бажано промивати слабким розчином марганцівки.