Вирощування індиків: поради і практичні рекомендації

Голосів:

Вирощування індиків: поради і практичні рекомендації
X
img

Поставте запитання фахівцю

Вирощування індиків: поради і практичні рекомендації

З'явилася ідея самостійно вирощувати індиків? З огляду на, що вони швидше за всіх інших домашніх птахів набирають вагу, а м'ясо індика за своєю цінністю поступається лише перепелиному, такий вид діяльності можна назвати економічно вигідним. Новачкам у цій справі буде корисно отримати професійні поради щодо утримання індиків, годування птахів у різному віці і догляду за ними у домашніх умовах.

Умови утримання індиків

Пташенят після вилуплення спочатку тримають у коробках, які освітлюються і підігріваються. Щоб індичата не розбили дзьоби об тверду підлогу, дно коробок вистилають папером, а щоб не вилітали з них, зверху накривають сіткою.

Дорослих індиків можна вирощувати двома способами:

на выгулеНа вигулі

У такому разі індичат, які підросли і зміцніли, переселяють до пташника. Він являє собою приміщення, схоже на курятник, з вікнами, сідалом і гніздами. Підлогу пташника вистилають соломою або тирсою.

Сідала повинні розташовуватися на висоті 50-60 см від підлоги і приблизно на відстані 80 см один від одного. Важливо, щоб у приміщенні було достатньо місця (не менше 40 см на одну несучку) і не було протягів. В одному гнізді можуть вміститися 5 птахів. Також у пташнику має бути територія для вигулу з розставленими на ній годівницями і напувалками.

Оптимальною температурою повітря у приміщенні для дорослих особин вважається +20-22 °С влітку і не нижче +15 °С взимку. Пташенята у віці до 5-ти днів теплолюбніші: вони відмінно себе почувають при температурі +33 °С. На зиму пташник утеплюють, так як холод і вогкість негативно позначаються на здоров'ї індиків. У безвітряні дні житло індиків рекомендується провітрювати.

У стаді можуть перебувати і самці, і самки з розрахунку 5-8 на одного самця. Для кількох сімей з самцями бажано облаштувати окремі пташники.

в клеткахУ клітках

Такий спосіб вирощування придатний для відгодівлі індиків на м'ясо. Птахи постійно утримуються у клітках, але при цьому їх кожен день випускають на прогулянку. У таких умовах індики швидше набирають потрібну вагу.

 

Правила догляду за індиками

Підстилка у пташнику підлягає заміні 2-3 рази на тиждень. З настанням зими у приміщенні потрібно встановити обігрівальні прилади, за допомогою яких буде підтримуватися оптимальна температура.

Для продовження світлового дня і підвищення продуктивності індичок радимо встановити у пташнику спеціальні лампи.

Пташенята у віці до 5-ти тижнів дуже чутливі до вологості – з цієї причини їх не можна випускати на вигул після роси або дощу. На відміну від індичат, дорослі особини нормально переносять холод.

Щоб зменшити ймовірність загибелі індиків у перші дні їх життя, досвідчені птахівники радять початківцям закуповувати пташиний молодняк віком не менше 4-х тижнів.

Годування індиків: рекомендації птахівників

Найменших пташенят корисно годувати мішанками, приготованими з варених яєць, тертої картоплі, сиру, зелені, кислого молока. Індичат не можна поїти холодною водою, у зв'язку з чим воду треба 2-3 рази на день змінювати на свіжу і теплу. Для профілактики паразитів шлунки пташенят кілька разів на тиждень бажано промивати слабким розчином марганцівки.

 

В наявностi
ПК 12-2. Старт 2 для индюков, 6-9 недель

ПК 12-2. Старт 2 для индюков, 6-9 недель

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

Важливе значення має частота годувань:

до 10 дней
індичата у віці до 10 днів – до 9 разів на день;

 

в возрасте 1 месяца
індичата у віці 1 місяця – по 6 разів на день;

 

в возрасте 2-х месяцев
індичата у віці 2-х місяців – по 4 рази на день.

 

При вирощуванні індиків на вигулі достатньо 3 рази на добу підгодовувати птахів, оскільки основну їжу у вигляді зелені і комах вони знаходять собі самі. З точки зору витрат кормів і тимчасових витрат вирощування індиків на вигулі є вигіднішим порівняно з утриманням птахів у клітках. Але, оскільки набір ваги за такого режиму годування відбувається повільно, цей варіант краще використовувати тим, хто збирається вирощувати несучок.

В наявностi
ПК 14-1. Финиш для индюков, 18-22 недели

ПК 14-1. Финиш для индюков, 18-22 недели

Ціна:

Введіть потрібну кількість мішків:
Купити

Дорослим індикам рекомендується давати зернові суміші з висівками, свіжу зелень, корми тваринного походження, мінеральні підгодівлі. З їжі птахи повинні отримувати достатню кількість вітамінів А і Е. Підходять і готові збалансовані суміші, до яких можна додавати натуральні корми.

Найкращими кормами для індиків з точки зору співвідношення «ціна/якість» за оцінками споживачів вважається продукція української компанії «Фідлайф». У нашому асортименті представлені як повнораціонні комбікорми для різних вікових категорій індиків ТМ «Feed&Life», так і білково-вітамінно-мінеральні добавки для відгодівлі молодняка і для батьківського поголів'я птахів ТМ «NORMA plus». Вигідно замовити відповідний товар у потрібній кількості можна зі складу інтернет-магазину «Фідлайф» з доставкою до вашого міста.

 

Оцініть матеріал:

Натисніть на зірочку, щоб проголосувати!

Кількість голосів:

Ви вже проголосували!

Ваш голос врахований!

Середній рейтинг / 5

Статті по темі