Замінники молока у свинарстві – вже досить поширений продукт. Майже кожна ферма має досвід їхнього застосування з тих чи інших причин. Найчастіше сухі молочні суміші використовують за нестачі молока матері, у разі її загибелі або коли йдеться про велике поголів'я, яке нерентабельно вигодовувати коров'ячим молоком.

Замінник незбираного молока (ЗНМ) для свинок використовується як заміна материнського. Такі суміші збалансовані за складом, поживні і добре засвоюються організмом. Впровадження цього прикорму дозволяє виростити здорових свиней.

Яку роль відіграє сухе молоко у прикормі поросят

Перші два тижні життя свинки п'ють виключно материнське молоко. Воно допомагає поліпшити роботу шлунково-кишкового тракту, а також зміцнює імунну систему.

Однак у випадках відсутності молока у свиноматки або коли поросят дуже багато і частина з них недоотримує їжі, фермери використовують замінники – сухі молочні суміші. Такі продукти забезпечують надходження мікроелементів, необхідних для розвитку малюків.

 

 

У наш час штучне годування не є рідкістю. Фермери можуть без втрат виростити навіть найменших і слабких свинок. Сухе молоко здатне замінити материнське і дати тваринам всі корисні для розвитку елементи. Також, його включають у раціон молодняка у період відгодівлі.

ЗНМ виготовляється методом випарювання незбираного молока за допомогою спеціального обладнання. Щоб суміш відповідала материнському молоку, до неї додають вітамінні комплекси, амінокислоти і різні мікроелементи, необхідні для повноцінного розвитку особин і набору ваги. Внесення цих домішок дозволяє запобігти появі анемії, дистрофії, рахіту та інших хвороб у тварин.

 

 

Виготовлення ЗНМ строго контролюється. Замінник насипають у ретельно підготовлену стерильну герметичну упаковку. У кожну тару кладуть докладну інструкцію, яка детально пояснює, у яких кількостях розводити молочну суміш і як часто давати її поросятам різного віку і ваги.

Повна відсутність вологи дозволяє значно збільшити термін придатності продукту, а його транспортування стає зручнішим.

Склад замінників незбираного молока

Травні органи поросят краще пристосовані до перетравлення молочних продуктів. У зв'язку з цим основою якісного замінника мають бути інгредієнти молочного походження, такі як знежирене коров'яче молоко, молочна сироватка або пахта, яка під час випарювання втрачає приблизно 80% своєї рідини.

Замінники можуть містити:

 Сухе молоко, обрат.

 Суху сироватку або соєве борошно.

 


Жирові добавки. Оскільки свиноматка дає вельми поживне молоко, під час виготовлення штучних сумішей додають жири, щоб поросята наїдалися і швидко зростали.

 

Лактозу – це перший постачальник енергії. Він відіграє важливу роль у період відділення поросят від матері, допомагаючи шлунково-кишковому тракту перебудуватися на грубий корм і плавно підготувати організм до засвоєння складних вуглеводів. Сухі суміші складаються з 52-55% лактози. Вважається, що цей відсоток повністю покриває потребу поросят у вуглеводах.

 Вітаміни. Вводяться у певній пропорції (не більше 1% від обсягу суміші).

 


Рослинні білки або амінокислоти. Регулярне вживання цих компонентів позитивно позначається на загальному розвитку особин. Амінокислоти забезпечують баланс білків у молодому організмі.

 


Мікроелементи. Залізо необхідне для запобігання анемії. Замінник незбираного молока, багатий кальцієм, допомагає запобігти рахіту. Селен мінімізує ризик захворювання білих м'язових волокон.

 Імуноглобуліни – додаються для вироблення у тварин імунітету.

 

 

Цінність сухих молочних сумішей становить:

Компоненти

Відсоток

Вуглеводи

40%

Білки

22%

Жири

16%

Мікроелементи

11%

Макроелементи

5%

 

Якісні замінники складаються з натуральних інгредієнтів без додавання стабілізаторів, антибіотиків, консервантів та інших речовин, які можуть позначитися на здоров'ї свинок.

У яких випадках додають сухе молоко у раціон?

Найчастіше замінник молока використовують для підгодівлі поросят, коли «багатодітним» свиноматкам необхідна допомога для того, щоб виростити своє потомство. Незалежно від рівня плодючості, окремі самки нерідко страждають зменшенням секреції молока через проблеми зі здоров'ям, втрату апетиту, стрес (наприклад, через літню спеку) або погані умови утримання.

 

 

Замінники молока є ефективним і чи не єдиним виходом із ситуації, коли поросят неможливо підсадити до названої матері. Оскільки поросята повинні обов'язково отримати свою порцію молока, їх пересаджують у брудери (промислового або домашнього виготовлення) по 10 особин у кожний. Пристрої дозволяють контролювати і постійно забезпечувати високий рівень гігієни та догляду. Розчин замінника молока дають поросятам теплим за допомогою ніпельних або чашкових напувалок до 17-21-денного віку. Однак вже з другого тижня життя поросятам потрібно давати високоякісний корм, а з першого дня вони повинні мати доступ до води.

Як правильно розчиняти сухе молоко

Порошкові замінники молока треба розчиняти до консистенції 10-15% для отримання досить рідкого розчину. Зазвичай 1 кг рідкого замінника за поживністю відповідає 0,5-0,75 кг молока свиноматки. Незважаючи на величезний потенціал поросят до споживання молока, така концентрація не уповільнює їхнє зростання і розвиток. Альтернативний варіант – продукт з 20% розчиненням, але з низьким вмістом жиру. Ця суміш нагадує молоко свиноматки, але має нижчу енергетичну цінність. Загалом, що ближчі характеристики замінника до натурального молока, то вищі продуктивні показники поросят.


Також необхідно ретельно виконувати рекомендації з дозування і температури води для розчину. Є такі замінники, які не можна розчиняти у теплій воді, і жоден – у гарячій (понад 45-50 ° С), оскільки це руйнує живильні складові продукту (наприклад, вітаміни).

 Виробники наполегливо рекомендують щодня готувати свіжу суміш, незважаючи на те, що вона може зберігати гарну консистенцію протягом двох-трьох днів, а також чітко дотримуватися інструкції.

 Вибираючи напувалки, потрібно враховувати, що поросята люблять їсти разом. Для свинок, яких вирощують штучно без свиноматки, варто обрати ємність, розраховану на 6-8 голів (з пластика або гальванізоване обладнання).

 Напувалка має бути портативною, зносостійкою і такою, яку легко щодня мити і наповнювати. Для приготування розчину замінника і подачі його поросятам можна встановити механізовану систему.

 

 

Як годувати поросят сухим молоком

Щоб правильно вигодувати поросят, необхідно враховувати їхній вік. Підсисні особини харчуються молозивом, тому суміші треба робити густими і давати їх для підгодівлі. А відлученим потрібен концентрований розчин, який повністю замінить материнське молоко.

Новонароджені смокчуть свиноматку приблизно 20 разів на день, тому свинки після відлучення від матері мають отримувати суміш таку ж кількість разів. Починати варто з 40 г розчину за одне приймання, щоб не викликати пронос.

Підсисні поросята повинні отримувати:

 1-4 дн. – 200-400 мл на добу, розділивши на 6 прийомів;

 5-10 дн. – 200-500 мл, розділені на 5 підходів;

 11-20 дн. – 500-800 мл (5 разів на день);

 21-30 дн. – до 1 л (4 рази на день);

 31-40 дн. – до 1,2 л (4 рази на день).

 

 

Правильне годування забезпечує швидке зростання молодняка, а якісні сухі молочні суміші дозволяють ефективно замінити материнське молоко, забезпечивши свиней необхідними речовинами.

Компанія Feed&Life виробляє найкращі замінники натурального молока, які максимально за складом схожі на незбиране. Продукція пройшла сертифікацію і відповідає міжнародним стандартам якості.

Замінники незбираного молока ТМ «Feed&Life»:

 


придатні для годування свиней протягом усього періоду зростання;

 


не поступаються незбираному молоку за енергетичною та біологічною цінністю;

 


добре засвоюються і не викликають проблем з травною системою;

 


продаються за цінами виробника.

 

Для отримання консультації зателефонуйте нам або заповніть форму на сайті, а для замовлення замінників незбираного молока перейдіть в інтернет-магазин.